Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Mieszkańcy czekają z niecierpliwością na zakończenie tej przebudowy

Andrzej Pudrzyński
8 maja, 09:39

- Początkowo obiecywano, że most będzie gotowy na przełomie kwietnia i maja. Termin minął, a prace nadal trwają. Rozumiem, że przebudowa była konieczna, ale im później zostanie zakończona, tym bardziej ucierpią na tym nasze portfele - mówi Czytelnik.

Powiat zapowiada, że już wkrótce kierowcy będą mogli znowu korzystać z mostu w Wierzchach
Fot. PZD
REKLAMA
REKLAMA

Z mostu w Wierzchach (gmina Osie) na trasie Lniano-Tleń korzysta wielu kierowców. W dużej mierza to mieszkańcy gminy Lniano zatrudnieni w firmach w Osiu. Odkąd w październiku ubiegłego roku rozpoczęła się jego przebudowa, muszą korzystać z objazdów.

- W obydwie strony to dodatkowe 20 km do przejechania. Wszyscy wiedzą, jak teraz drogie jest paliwo. Łatwo policzyć, że osoba korzystająca z objazdów 5-6 razy w tygodniu wyda 200-250 zł miesięcznie więcej, niż gdyby jechała bezpośrednio przez Wierzchy - wylicza mieszkaniec gminy Lniano.

REKLAMA
REKLAMA

Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu argumentuje, że przebudowa mostu w Wierzchach była już konieczna, bo był w fatalnym stanie.

- Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, ale nowy most zapewni spokój i bezpieczeństwo na kolejnych kilkadziesiąt lat - przekonuje Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Przy większych inwestycjach trudno czasami uniknąć poślizgu w oddaniu ich do użytku, choćby ze względu na kłopoty z kupnem materiałów budowlanych. Do tego doszedł długi majowy weekend.

REKLAMA
REKLAMA

- Wolimy wykonać robotę solidnie, nawet kosztem dodatkowych kilku dni, niż zrobić to byle jak i poprawiać po kilku miesiącach - zaznacza Adam Meller.

Modernizacja wiązała się z całkowitą wymianą płyty pomostowej oraz z wykonaniem dróg dojazdowych.

 - Po położeniu ostatniej warstwy asfaltu, most będzie oddany do użytku w połowie maja - zapowiada dyrektor PZD.

Koszt przebudowy wyniesie prawie 6 mln zł, z czego 2,1 mln to dofinansowanie z budżetu państwa.

REKLAMA
REKLAMA

Na tym nie koniec prac w rejonie mostu w Wierzchach. Powiat ogłosił przetarg na remont drogi o łącznej długości 2,2 km na obydwu krańcach mostu. Będzie się to wiązało z pewnymi utrudnieniami dla kierowców w trakcie trwania robót, ale nie oznacza zamknięcia trasy.

Szacunkowa wartość modernizacji drogi w okolicach mostu to blisko 1,6 mln zł. Połowę kosztów pokryje wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

Jak by nie można było remontu dróg przeprowadzić w trakcie przebudowy mostu, jakie to polskie...

Odpowiedzi: 1

Jakie to polskie, czy, jakie to Mellerowskie?

Odpowiedzi: 1

Dajcież już spokój chłopakowi. Jest to fachowiec jedyny w powiecie, dodatkowo okropnie zapracowany.

Odpowiedzi: 0

most długości kilku metrów a grzebią się tyle czasu. Przeważnie nikogo tam nie było - zwykłe naciąganie kasy.

Odpowiedzi: 1

To trzeba było wystartować w przetargu i zrobić szybciej i taniej.

Odpowiedzi: 0

Ronda w Świeciu też już by mogły być oddane

Odpowiedzi: 1

Spokojnie. Będą opóźnienia kolejne bo będzie problem z wbiciem znaków w ziemię xD

Odpowiedzi: 0

u nas też rozpoczęto remont drogi powiatowej, w październiku 2021, miało być 60 dni, jest maj 2022 droga nadal jest w remoncie

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz