Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Józef, Roman, Hilary

Mieszkańcy Laskowic czekają na remont ulicy. Gmina da milion, ale modernizacja nie zależy od niej

Andrzej Bartniak
21 lutego, 18:49

Raczej nie należy nastawiać się na to, że jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja ul. Długiej w Laskowicach, będącej częścią drogi wojewódzkiej nr 272. By przyspieszyć realizację inwestycji, gmina Jeżewo jest gotowa wyłożyć okrągłą sumę.

Ulica Długa biegnie przez znaczną część Laskowic aż do dworca kolejowego
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

O kiepskim stanie ulicy Długiej, należącej do Zarządu Dróg Wojewódzkich, najlepiej wiedzą kierowcy wjeżdżający do Laskowic od strony trasy Świecie-Osie.

Przeciągające się pertraktacje w sprawie modernizacji doprowadziły do tego, że gmina Jeżewo postanowiła użyć wabika finansowego. W tegorocznym budżecie zarezerwowano 1 mln zł, którym może być wsparta ta inwestycja. Oczywiście pod warunkiem, że w końcu władze wojewódzkie podejmą stosowną decyzję. Na razie wydaje się, że taka wola jest.

- Warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia prac jest zawarcie umowy między gminą Jeżewo a samorządem województwa - tłumaczy Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Zakładamy, że przy współpracy z gminą przeprowadzimy kompleksową przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 272 w Laskowicach na odcinku 990 metrów od skrzyżowania z ul. Oską do ul. Szkolnej.
REKLAMA

Pewne działania wykonano w ubiegłym roku.  

- Mając na uwadze pogarszający się stan nawierzchni na tym odcinku, w ubiegłym roku ułożyliśmy tak zwany mikrodywanik, czyli cienką warstwę asfaltowej emulsji z drobnym kruszywem. Poprawiło to stan techniczny drogi do czasu rozpoczęcia kompleksowej modernizacji - przekonuje Michał Sitarek.

Rzecz w tym, że taka kosmetyka nie rozwiązuje problemów, które narastały przez lata. Na tym odcinku droga nr 272 zupełnie nie jest dostosowana do obciążeń, które musi znosić.

Mimo dobrej woli obu stron, nie ma pewności czy oczekiwana inwestycja ruszy w tym roku. Na razie trzeba się uporać z formalnościami dotyczącymi porozumienia.
REKLAMA

Kolejnym etapem będzie przygotowanie dokumentacji projektowej i ogłoszenie przetargu.  

- Umożliwiłoby to zlecenie prac budowlanych w przyszłym roku - ocenia rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Nowa droga zyskałaby nie tylko nową konstrukcję jezdni o większej nośności (11,5 tony na oś), ale również chodniki, oświetlenie i kanalizację deszczową. Poza tym trasa zostałaby wyposażona w nowe zjazdy i oznakowanie.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (18)

Róbcie szybko i dobrze . Rząd na pewno dołoży 99 procent . Takiej kasy nie ma nikt na świecie.

Odpowiedzi: 0

W gminie Jeżewo nie ma bardziej potrzebnych inwestycji? Są np.  inne drogi GMINNE w dużo gorszym stanie, które należy wyremontować w pierwszej kolejności i ten milion niewątpliwie powinien być tam spożytkowany, na cele gminne nie wojewódzkie. Jak zwykle ktoś próbuje trzymać palec gdzie nie powinien kosztem gminy

Odpowiedzi: 1

Bzdury piszesz....

Gratuluję wójtowi, że widzi potrzeby mieszkańców całej gminy a nie jak poprzednik     ,, własnego podwórka""

Odpowiedzi: 0

Tak szybko to bedzie zrobione jak wiadukt. 

Odpowiedzi: 0

Z podejsciem i mniemaniem co niektorych w to juz za chwilę wiadukt autoban dworzec gmina warszawka dzielonw więc moze coś wpadnie, rondo, dostęp do morza gor, kremla, pentagonu, hehe stan umysłu nie ma co

Odpowiedzi: 0

Jeśli gmina da milion na drogę, którą powinni sfinansować województwo, to chyba też pójdę do wójta po pieniądze. Milion złotych chyba można wydać mądrzej.

Odpowiedzi: 1

To idź do wójta. Przedstaw się z imienia i nazwiska, a nie się napinasz w necie anonimowo

Odpowiedzi: 0

Nieswoje to się dobrze wydaje powtórka rządów chyba, skoro już chcą dodkładać do tej konkretnej drogi to niech dołożą ale pomiędzy stolarnia a Jeżewem i go najpierw zrobią, tam też strach jeździć

Odpowiedzi: 0

Przecież do Jeżewa i do drogi nad Stelchno też dokłada gmina chociaż to jest powiatowa. Dla mnie ważne, że bedą robić drogę nad stelchno i inne....

Odpowiedzi: 1

To sobie wyłóż z prywatnej skarbonki.

Odpowiedzi: 1

Cześć "Lolek"... Co tam u Ciebie słychać w Buczku??? Kopę lat... Pozdrowienia

Odpowiedzi: 0

Glowna ulica w laskowicach, wojt sie powinien tym zajac przed nastepnymi wyborami! 

Odpowiedzi: 0

A ja bym chciał na mojej drodze chociaż polbruk, a nie jeździć w błocie czy wiosna czy jesień, a o zimie nie wspomnę, dobrze że sąsiad ma mały traktorek i odśnieża nam drogę bo te z gminy nawet w tym roku nie pofatygowali się wjechać ani razu by odśnieżyć. Bez cztery napędu nie ma szans by przejechać, a co dopiero te małe dzieci z ciężkimi plecakami mają iść w tej brei do szkoły.

Odpowiedzi: 1

A droga gmina czy prywatna?

Odpowiedzi: 0

Nie gmina da tylko ja podatnik. A do mnie dojazd w Jezewie po kolana w błocie. Już niedługo i ani złotówka moja nie spłynie do tego zad u pia. 

Odpowiedzi: 0

Mogę Ci pożyczyć przyczepkę abyś szybko się spakował i wyjechał z tego za.... jak mówisz....

Odpowiedzi: 0

A teraz zagadka nie głosujący z drogą po kolana w błocie vs głosujący z drogą do remontu. Gdzie trafi milion?

Odpowiedzi: 0

drogi w mieście tez niedokończone.Może redakcja zapytać o plany na miasto?

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz