Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Mieszkańcy wybrali Drzewo Roku Ziemi Świeckiej. Oto zwycięzca konkursu [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
21 grudnia 2022, 20:24

W konkursie zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej zgłoszono 15 drzew. Głównie dębów, chociaż nie zabrakło też klonów, brzozy, a nawet gruszy.

Laureaci oraz przedstawiciele jury i partnerów konkursu
Fot. Mirosław Sejkowski
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ideą konkursu nie było wybranie najpiękniejszego czy największego drzewa w powiecie świeckim. Chodziło o docenienie i podkreślenie roli drzew w naszym życiu oraz ich wpływu na klimat, produkcję tlenu i fakt, ze stanowią środowisko do życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt.

Kandydatury drzew można było zgłaszać do konkursu do połowy listopada. Od 1 do 15 grudnia trwało głosowanie internetowe na 15 zgłoszonych drzew.

Wyboru laureatów dokonano na podstawie zsumowanych głosów internautów i jury konkursowego. Najwięcej głosów otrzymał dąb 100-lecia w Laskowicach (poniżej).

REKLAMA
REKLAMA

Zgłosiła go Amelia Kowalska, która zdobyła główną nagrodę finansową ufundowaną przez partnera konkursu, Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła w Sulnówku.

Przyznano również pięć wyróżnień, w tym dla zwycięzcy głosowania internetowego. Osoby te otrzymały nagrody książkowe i pamiątkowe statuetki od Starostwa Powiatowego w Świeciu.

Poniżej nazwiska wyróżnionych osób i zdjęcia zgłoszonych przez nie drzew.

Dąb Bartek w Siemkowie (zgłaszający Sławomir Mach)

REKLAMA

Dąb w Czaplach (Elżbieta Łucka)

REKLAMA

Brzoza Zośka w Sulnowie (Agnieszka Targaczewska)

REKLAMA

Dąb w Bąkowie (Michał Pastusiak)

REKLAMA

Dąb Olimpia w Gołuszycach (zgłaszająca Małgorzata Łabuszewska, która wygrała również w głosowaniu internautów)

REKLAMA
REKLAMA

- Mamy nadzieję, że naszym konkursem zwróciliśmy uwagę nie tylko na oczywiste walory estetyczne drzew, ale też ich nieocenione wartości prozdrowotne - oczyszczanie powietrza, ograniczanie hałasu, czy też chronienie przed upałami. Doceniajmy i chrońmy nasze drzewa - apeluje Tomasz Pasiek, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej, organizatora konkursu.

W jury konkursu zasiedli Tomasz Pasiek (przewodniczący i prezes TMZŚ), Iwona Karolewska (sekretarz powiatu świeckiego), Jarosław Jasnoch (dendrolog, inspektor ds. ochrony przyrody i leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Świeciu) i Tadeusz Werkowski (prezes Przedsiębiorstwa Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła).

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

Ja p*erd.... wybory drzewa roku.... ludzie nie mają pożytecznego zajęcia.....dramat.

Odpowiedzi: 1

Bardzo pożyteczny komentarz. 

Odpowiedzi: 0

Pierwsze miejsce zajelo drzewo wybrane przez Jury nie przez internautów. Pozdrawiam redakcję i gratulacje dla laureatów.

Odpowiedzi: 0

Jeżeli chodzi o gruszę. Czy była to ta słynna prasłowiańska grusza która w swoich konarach chroniła plebejskiego uciekiniera? :)

Odpowiedzi: 0

Zwróćcie kto dostał nagrody jedna i druga nagroda jest w rodzinie .

Odpowiedzi: 0

Fajny, pozytywny konkurs! Czasem tak niewiele potrzeba do radości - umieć dostrzegać piękno wokół nas i cieszyć się chwilą :)  

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz