Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Na jeziorze Deczno będzie bezpieczniej. Ratownicy mają łodź motorową. Dzięki głosom mieszkańców [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
3 sierpnia, 10:48

Łódź ratunkową kupiło miasto ze środków Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie. W trakcie sezonu letniego będą z niej korzystać ratownicy z Ośrodka Wypoczynkowego Deczno.

W poniedziałek ratownicy testowali nową łódź
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Autorem projektu zgłoszonego w ubiegłym roku do Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie na 2022 r., jest Mirosław Dura, ratownik wodny i pracownik techniczny Parku Wodnego w Świeciu. Koszt jej zakupu oszcowano we wniosku na 174 tys. zł.

Pomysł na tyle spodobał się mieszkańcom, że zdobył największe poparcie wśród projektów realizowanych na terenach wiejskich gminy (budżet obywatelski jest podzielony na inwestycje w mieście i na wsi).

REKLAMA
REKLAMA

Motorowa łódź ratunkowa dotarła do Deczna dopiero 1 sierpnia, bo gmina musiała ogłosić drugi przetarg na jej kupno. Przy pierwszym podejściu jedyny oferent nie zmieścił się w kwocie przeznaczonej na realizację zamówienia.

Po tym, jak nieco zmniejszono parametry techniczne, udało się rozstrzygnąć postępowanie w drugim przetargu, choć ponownie wystartowała tylko jedna firma. Ostateczny koszt zakupu łodzi wyniósł 164,8 tys. zł brutto. Kupiono też przyczepę do jej przewożenia za 9,1 tys. zł.

REKLAMA
REKLAMA

Łódź RIB marki Sportis model S-5200 ma silnik Yamahy o mocy 60 KM. Motorówka jest w pełni wyposażona w niezbędny sprzęt ratowniczy.

Ma echosondę, hydrauliczny układ sterowania, rufowy maszt ze stali nierdzewnej, światła nawigacyjne, koło ratunkowe, rzutkę ratowniczą i boję.

Niestety, na rekreacyjne przejażdżki plażowicze nie mają co liczyć. Jak zapowiada kierownictwo Ośrodka Wypoczynkowego Deczno, łódź będzie przeznaczona wyłącznie do celów ratowniczych i szkoleniowych. Do tej pory ratownicy z Deczna nie mieli takiego sprzętu.

Poniżej zdjęcia łodzi.

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

 

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (19)

Jak widać to nie jest łódź ratunkowa a turystyczna. Brak miejsca dla leżącego topielca i możliwości prowadzenia sztucznego oddychania. Będzie jak z rowerami dla straży miejskiej. 

Odpowiedzi: 2

Tak jak mówisz. Też to zauważyłem 

Odpowiedzi: 0

ale niby w ramach patrolowania kąpieliska będzie można robić sobie przejażdżki po okolicy i szpanować jak w filmie "Słoneczny patrol"

Odpowiedzi: 0

Ale będzie czym panienki powozić...

Odpowiedzi: 0

Łódź dla oddziałów specjalnych ilość miejsc się zgadza ale jest brak karabinu maszynowego na dziobie. 

Odpowiedzi: 1

Przecież piszą, że "nieco zmniejszono parametry techniczne" ;D

Odpowiedzi: 0

A kto za paliwo zapłaci?! To pali tyle co mały czołg! 

Odpowiedzi: 1

60 KM pali jak mały czołg? Widać jak się znasz.

Odpowiedzi: 1

Taki silnik pali od 10 do 20 litrów na godzinę! To według ciebie mało przy 60km. Mój motocykl o pojemności 1300 cm i 145km pali 7 l na 100km. To jak nadal twierdzisz że taka łódź mało pali?

Odpowiedzi: 0

topielec wymagający noszy będzie miał wrażenia po holowaniu :)

Odpowiedzi: 0

Prawie jak w Ostródzie tylko Zenka ścìągnąć

Odpowiedzi: 0

Oby nie powtórzyła się sytuacja z grzybka, gdzie facet nogę stracił przez nieumyślne zabawy i szpan ratowników... 

Odpowiedzi: 0

Do wariowania je dobra nie martwcie się 

Odpowiedzi: 0

Idealna do lansu. Brawo. 4 siedzące ...

Odpowiedzi: 0

Trolle bagienne, oby musiała służyć tylko do szpanu. Oby nie musiała być używana do ratowania jakiegoś mądrali waszego pokroju 

Odpowiedzi: 1

Brawo za ripostę bo głąby piszące te niby posty to same bezmózgi typu. Co ja nie dam rady?Tylko piwo potrzymaj.

Odpowiedzi: 0

Po co to , przecież i tak za za żółte ibojki nie można wypływać .A w granicach żółtych bojek topielca wyciągniemy na brzeg bez tego sprzętu .Znajomi głosowal, wiadomo  Tak. to qrva jest !!!!Dasfidania !!!

Odpowiedzi: 0

Po co taka Łódź, a gdzie poszkodowany będzie na fotelach renomowany. Bardziej do lansiwania łódka.

Odpowiedzi: 0

Wszystko OK . bezpieczeństwo wypoczywających na pierwszym miejscu , ale oranie jeziora na całym akwenie to chyba nie tak . teren akcji ratunkowej jest przy plaży ( wystarczy łódka ) .ile może trwać  testowanie łodzi motorowej ? . chłopcy dorwali się do łódeczki i zabawa na całego  . Pozdrawiam . 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz