Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Najdroższe domy i mieszkania w powiecie. Niektóre ceny przyprawiają o zawrót głowy

Andrzej Pudrzyński
24 stycznia, 06:34

Ile kosztują najdroższe mieszkania i domy w powiecie świeckim? Sprawdziliśmy.  

zdjęcie ilustracyjne / 123RF

REKLAMA

Własny dom czy mieszkanie? Obydwa rodzaje nieruchomości mają swoich zwolenników i przeciwników, bez względu na zasobność portfela. Sprawdziliśmy aktualne oferty i jednych i drugich w serwisach ogłoszeniowych i wybraliśmy te, za które ich właściciele żądają najwięcej.

Zacznijmy od mieszkań. Tutaj zdecydowanym faworytem są nieruchomości na terenie byłej jednostki wojskowej, gdzie w ostatnich latach deweloperzy zainwestowali w budowę nowych bloków lub adaptację dawnych budynków koszarowych.
REKLAMA

Cena najdroższego obecnie mieszkania wystawionego na sprzedaż wynosi 695 tys. zł. Lokal przy ul. Hallera, utrzymany w wysokim standardzie, ma 86 m kw. i trzy pokoje.

Na drugim miejscu jest inna nieruchomość na osiedlu Hallera, również 3-pokojowa, ale nieco mniejsza, bo licząca 71 m kw. kosztująca 527 tys. zł.

Po sąsiedzku możemy kupić też tańsze, 2-pokojowe mieszkanie o powierzchni 56 m kw. za 469 tys. zł.
REKLAMA

W przypadku domów braliśmy pod uwagę te, za które właściciele żadają co najmniej milion złotych. W tym segmencie niekwestionowanym liderem jest posiadłość w Niewieścinie (gmina Pruszcz).

To prawie 400-metrowa rezydencja utrzymana w stylu szlacheckiego pałacyku położona na działce o powierzchni 4,3 ha. Na nowego nabywcę czekają m.in. 8 pokoi, sauna, wielofunkcyjne boisko sportowe, a nawet lądowisko dla helikopterów i stajnia, jeśli okaże się miłośnikiem jeździectwa. Posiadłośc położona jest nad jeziorem. Brzmi jak z bajki, prawda? Cena również jest bajeczna - 5,1 mln zł.
REKLAMA

Pozostałe nieruchomości są dużo tańsze. Za 300-metrowy dom na ponad 1100-metrowej działce z 8 pokojami przy ul. Słowackiego w Świeciu właściciel oczekuje 1,6 mln zł. Jest też opcja kupienia całego budynku z pomieszczeniem usługowym na parterze, ale wtedy cena wzrasta o 236 tys. zl.

Na sprzedaż jest także rezydencja w Dolnej Grupie (gmina Dragacz) z 430-metrowym domem na działce o powierzchni 4,1 tys. m kw. Do dyspozycji 8 pokoi, sauna i sala bilardowa. Cena - 1 mln 490 tys. zł.
REKLAMA

Kto chciałby połączyć przyjemne z pożytecznym, a więc kupić dom i zarazem prowadzić działalność gospodarczą, może wziąć pod uwagę nieruchomość przy ul. Kościuszki w Świeciu. Składa się ona z domu z 6 pokojami o powierzchni 230 m kw., ponad 1800-metrowej działki, budynku gospodarczego i kompleksu blaszanych garaży z przeznaczeniem na wynajem. Całość kosztuje 1 mln 550 tys. zł.

W gronie najdroższych na lokalnym rynku są również domy w Pruszczu (300 m kw., 6 pokoi, działka 1,2 tys. m kw) za 1 mln 450 tys. zł oraz w Skarszewie koło Świecia za 1,4 mln zł (prawie 400-metrowy dom z 4 pokojami i działka o powierzchni 9,2 tys. m kw.).
REKLAMA

Na osiedlu 800-lecia w Świeciu na nabywcę czeka 180-metrowy dom z 5 pokojami i basenem na 1600-metrowej działce za 1 mln 220 tys. zl.

Listę zamykają dwie nieruchomości położone w Lnianie i Pruszczu, obydwie wycenione na 1,2 mln zł. Pierwsza składa się z budynku o powierzchni 500 m kw. z 8 pokojami. Do tego siłownia i stajnia z dwoma boksami, w której jednak nigdy nie było koni i pełni funkcję magazynową.

Z kolei 4-pokojowy dom w Pruszczu ma 200 m kw., a na 1000-metrowej działce znajduje się również budynek pod działalność usługową o powierzchni 300 m kw.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

 Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Komentarze (16)

Super. A teraz redakcja może zainteresować się brakiem ciepłej wody i centralnego na mariankach.

Odpowiedzi: 2

Jak jest zima to musi być zimno Panie Kierowniku. Siedzi taki cały dzień w mieszkaniu oczy i nos zatyka i bąki puszcza i chciałby żeby było ciepło. Odkręć zawory na grzejnikach a nie tylko rurami się grzejesz a sąsiedzi płacą za ciebie.

Odpowiedzi: 1

Jak masz IQ na poziomie srającego psa to proszę cię typie, nie zasiadają do klawiatury.

Odpowiedzi: 1

Pokaż mi swój dyplom a później sprawdzimy kto z nas ma IQ ameby.

Odpowiedzi: 0

De2S-meme avec rien 

Odpowiedzi: 0

A może tak zestawienie najtańszych ? Bo listę najbogatszych i najdroższych to sobie możecie wsadzić w.. kubek po kawie  ;) 

Odpowiedzi: 2

Zamkni mordę biedaku na zasiłku.

Odpowiedzi: 1

Te szlachcic z krainy szlachty co nie pracuje schowaj się tam w ten wymieniony kubek i sam zamknij mordę wieśniaku. Szlachta i kultura to dla Ciebie pojęcia obce i niezrozumiałe  :* 

Odpowiedzi: 0

Otóż to, dobrze powiedziane i z kulturą. W kubek po kawie, nieważne czy drogiej czy taniej. ;) Ranking powinien być od tanich do drogich, a nie same najdroższe. 

Odpowiedzi: 1

Kultur musi być  :)

Pozdrawiam  :)

Odpowiedzi: 0

Najtańsza jest stajnia na wiejskiej w Warszawie, z bydłem. Za symboliczną złotówkę.

Odpowiedzi: 1

Widać jak się znasz na inwentarzu! Na bydło jest obora a stajnia dla koni. Zamiast wciągać klej i pisać bzdury poczytaj fachową literaturę!

Odpowiedzi: 0

Kiedyś se taki kupię z widokiem na morze 

Odpowiedzi: 0

Ciekawe jak ci ludzie mieszkają i wktorym pokoju śpią. Ja osobiście z Chełmma, wynajmuje skromną kawalerkie od 2lat, wcześniej z ojcem mieszkałem gdzyz matka wyjechała do Stanów 

Odpowiedzi: 0

PISMAKIT 

Odpowiedzi: 0

Może śliczna d*** się w tobie zakocha wszystko jest możliwe 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz