Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

O mogiły na cmentarzu w Przechowie zadbają teraz harcerze ze Świecia [zdjęcia]

red
24 listopada, 19:37

Świeccy harcerze zostali oficjalnie uznani za opiekunów dwóch mogił na cmentarzu w Przechowie, w których spoczywają polegli w pierwszych dniach II wojny światowej.

Wiceburmistrz Paweł Knapik wręczył komendantowi Bartoszowi Adamczykowi akt przekazania opieki nad mogiłami
Fot. UM

REKLAMA

Lista dobrych uczynków harcerzy z Hufca ZHP Świecie-Powiat jest długa. Znajduje się na niej m.in. dbałość o groby. Zwłaszcza te zbiorowe związane z tragicznymi wydarzeniami w naszej historii.

- Ta aktywność trwa już dłuższy czas, ale nasza współpraca zacieśniła się przy okazji remontu mogiły żołnierzy - mówi Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. - Przeprowadzono go przed dwoma laty, do czego pretekstem były dwa wydarzenia. Pierwsze z nich stanowiła 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Drugim natomiast informacja z Klubu Miłośników Historii KaMuH, który zajął się ustaleniem nazwisk żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. w okolicach Świecia. Ostatecznie potwierdzili oni personalia połowy spośród 100 żołnierzy pochowanych w zbiorowej mogile. Dzięki temu ich nazwiska mogły być umieszczone na płycie.
REKLAMA

Wtorkowa uroczystość w harcówce znajdującej się w jednej z sal budynku dawnej biblioteki miała dwa główne punkty w części oficjalnej. Pierwszym z nich było podziękowanie za dotychczasową działalność harcerzy. Drugim przekazanie przez wiceburmistrza dokumentu komendantowi Bartoszowi Adamczykowi, który stanowi oficjalne przekazanie opieki nad grobami zbiorowymi żołnierzy i mieszkańców drużynie harcerskiej Enigma.

Oprócz tego harcerze otrzymali drobne upominki. Specjalne podziękowanie odebrał również Józef Szydłowski z Klubu Miłośników Historii KaMuH.
REKLAMA


REKLAMA

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (7)

Brawo dla pana JÓZEFA on bardzo ładnie opowiada o Polskości na FB

Odpowiedzi: 0

Szkoda że nie ma nowych odcinków z Józiem w tv CSW :'(

Odpowiedzi: 0

Czuj czy czuwaj!!! Joseph to jest gość!!!

Odpowiedzi: 0

Józef to prawdziwy Polak. To taki wrzozec Polaka. Umieścimi go Sevres razem z metrem. 

Odpowiedzi: 0

Prawdziwa chorągiewka ahoj!

Odpowiedzi: 0

Super ps. Postawa zasadnicza to ręce dłonie wzdłuż ciała a to co widzę zaczerpnięte z ...,...

Odpowiedzi: 0

Pan Komendant B.A to tylko nazwany komendantem, a działacz z jego marny. Na niego liczyć nie można. Gdyby był prawdziwym harcerzem mowa tu przedewszystkim o honorze to nie wystawiałby piersi po ordery (jak zawsze) bo jego zasługi w tym żadnej. Pomysły innych i realizacji również, a z nim zero współpracy oraz zaangażowania z jego strony. No ale cóż każdy kto Pana zna wie że się Pan nie nadaje brak odpowiedniego charakteru, zaangażowania i chęci do działań. Nie odpowiedni człowiek na tym miejscu. Żal tylko pozostałych harcerzy, którzy z pewnością mają hamowany rozwój działań przez nieudolność Pana komendanta. Życzę honoru Panie B.A. Pozdrawiam!

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz