Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

"Odszedł wspaniały człowiek. Nasze serca są pełne bólu i smutku." Mszę pogrzebową odprawi biskup

Andrzej Pudrzyński
16 maja, 07:56

Znana jest data pogrzebu księdza Andrzeja Danielskiego, proboszcza parafii w Niewieścinie.

Fot. 123RF

Podaną przez nas w piątek informację o śmierci księdza Andrzeja Danielskiego, ze smutkiem przyjęli nie tylko jego parafianie, ale wszyscy, którzy go znali i cenili.

Odszedł wspaniały człowiek. Nasze serca są pełne bólu i smutku - pisali do redakcji Extra Świecie mieszkańcy w e-mailach i w wiadomościach na naszej stronie na Facebooku.

Ksiądz Andrzej Danielski był proboszczem parafii w Niewieścinie od 2004 r. / Fot. niewiescin.kolping.org.pl

Przypomnijmy, że ksiądz Andrzej Danielski, proboszcz parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła w Niewieścinie (gmina Pruszcz) zmarł 13 maja po długiej chorobie. Miał 56 lat.

Oprócz posługi duszpasterskiej, był także zaangażowany się w tworzenie i rozwój dziecięcych chórów "Biedronki", działających w parafiach, szkołach i domach kultury. Jeden z nich powstał również w Niewieścinie. Został za to Kawalerem Orderu Uśmiechu, nadawanym przez dzieci.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę 18 maja w Niewieścinie o godz. 19.30 eksportą pod przewodnictwem księdza kanonika Wiesława Wiśniewskiego, dziekana dekanatu koronowskiego.

Msza pogrzebowa sprawowana będzie pod przewodnictwem ks. Ryszarda Kasyny, biskupa pelplińskiego, w czwartek 19 maja o godz. 12.00. Ciało zmarłego spocznie na cmentarzu przy kościele parafialnym w Niewieścinie.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl