Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Antoni, Bartłomiej, Karolina
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  26°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  24°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  16°C / 11°C
REKLAMA

Ósmoklasistom został już tylko jeden egzamin

Andrzej Bartniak
25 maja, 12:20

Drugiego dnia egzaminów uczniowie kończący podstawówkę zmagali się z matematyką. W czwartek będą rozwiązywać arkusze z języka obcego. W powszechnej opinii nie był to trudny sprawdzian. W tym roku jest on o tyle nietypowy, że oprócz polskich uczniów piszą go również, przebywające u nas od niedawna, dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy.

Damian Steinke i Paweł Sobczak, uczniowie SP nr 8 w Świeciu
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Od wtorku odświętnie ubrani ósmoklasiści przed godz. 9.00 meldują się w swoich szkołach na egzaminie będącym swego rodzaju podsumowaniem wiedzy zdobytej w szkole podstawowej. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem jej ukończenia, jednak jego wyniki nie mają żadnego wpływu na oceny na świadectwie.

Podobnie jak w przypadku maturzystów, egzaminacyjny maraton rozpoczął się od języka polskiego. W środę uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki, a w czwartek przejdą sprawdzian ze znajomości języka obcego. W powszechnej opinii do tej pory nie był to trudny egzamin. Wielu uczniów wychodziło z sali na długo przed końcem wyznaczonego czasu.

REKLAMA
REKLAMA

- Spodziewałem się czegoś trudniejszego - przyznaje Paweł Sobczak, uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu, chwilę po wyjściu z sali. - Nauczyciele chyba niepotrzebnie nas straszyli. Zarówno z polskiego, jak i z matematyki poradziłem sobie bez problemu, zresztą inni też nie mieli z tym kłopotu.

Niemal w tym samym tonie brzmi wypowiedź jego szkolnego kolegi.

-  Na pewno nie było się czego bać - twierdzi Damian Steinke. - Egzamin był trochę dłuższą pracą klasową, od której tak naprawdę nic nie zależy.

REKLAMA
REKLAMA

W gminie Świecie do egzaminu ósmoklasisty przystępuje 418 uczniów. Najwięcej w SP nr 8 - 105 i w SP nr 1 - 99.

- Wśród zdających znalazło się ośmioro uczniów będących obywatelami Ukrainy - mówi Waldemar Fura, kierownik Ośrodka Oświaty i Wychowania w Świeciu.

Uczący się w Polsce uczniowie z Ukrainy zdają taki sam egzamin, jak ich polscy rówieśnicy. Różnica jest tylko taka, że mają na to nieco więcej czasu.

Uczniowie poznają wyniki 1 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty otrzymają tydzień później.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA