Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Joanna, Pankracy
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  19°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 11°C

Pan Wojciech uratował bliskich przebiegając przez ścianę ognia. Rodzina prosi o pomoc [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
15 kwietnia, 10:31

W niedzielę 11 kwietnia rodzina Kalinowskich z Michala (gmina Dragacz) pogrążona była we śnie. Wcześnie rano cały dom zatrząsł się od eksplozji.

Pożar spowodował duże straty, przekraczające możliwości finansowe rodziny
Fot. archiwum / zrzutka.pl

REKLAMA

O sprawie pisaliśmy w Extra Świecie. Do wybuchu doszło na skutek rozszczelnienia się instalacji LPG w samochodzie w garażu znajdującym się na parterze budynku. Straty są bardzo poważne. W serwisie Zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy z pomocą dla rodziny Kalinowskich.

Na pierwszym piętrze spał pan Dariusz, głowa rodziny, z młodszym synem. Na parterze jego starszy syn Wojciech z żoną i dwójką dziewcząt. O 5.30 cały dom zatrząsł się od wybuchu – czytamy na Zrzutka.pl. - Wyleciały okna na parterze i pękła ściana na górze. Mieszkanie na dole wraz z przyległą piwnicą, kotłownią i garażem błyskawicznie stanęły w płomieniach. Pan Wojciech uratował swoją rodzinę przebiegając przez ścianę płomieni i wyprowadzając wszystkich na zewnątrz.
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Na miejsce przyjechały trzy jednostki straży z komendy powiatowej w Świeciu i dwie z komendy w Grudziądzu oraz trzy zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Dragacza, Wielkiego Stwolna i Górnej Grupy.

W wyniku pożaru zniszczona została cała instalacja grzewcza i większość instalacji kanalizacyjnej oraz elektrycznej budynku.

Nie ma światła, nie można korzystać z ubikacji na piętrze. Spłonął doszczętnie garaż i samochód pana Dariusza wraz ze sprzętem ogrodniczym niezbędnym do pracy w polu i w sadzie. Spłonęły także jego cenne nasiona, których używał do zasiewów na swoim niewielkim polu – relacjonuje sytuację rodziny Kalinowskich serwis Zrzutka.pl
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Łazienka i kuchnia na parterze są nie do użytku, sufity i ściany są okopcone i nadpalone, a z ocalałych sprzętów wyposażenia unosi się gryzący swąd. Nie ma okien.

Rodzina Kalinowskich prosi o wsparcie. Na remont potrzeba 60 tys. zł. Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem serwisu Zrzutka.pl.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Czytaj także

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz