Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Pasażerowie zapłacą więcej za przejazdy autobusami w powiecie świeckim

Andrzej Bartniak
30 czerwca, 20:04

Rada Powiatu Świeckiego przyjęła uchwałę o podwyżce cen za przejazdy autobusowe organizowane przez powiat. Sprawa dotyczy 19 takich linii obsługiwanych przez PKS.  

Ceny biletów wzrosną o 20 proc.
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

W momencie wybuchu wojny na Ukrainie, gdy rozpoczął się galop cen paliwa, było wiadomo, że prędzej czy później przełoży się to na ceny biletów na przejazdy autobusowe organizowane przez Starostwo Powiatowe w Świeciu.

Już w kwietniu podpisano z przewoźnikiem pierwszy aneks do umowy. Miał on równoważyć straty w okresie od marca do czerwca.

REKLAMA
REKLAMA

- Podpisując ten dokument mieliśmy jeszcze cień nadziei, że nie trzeba będzie dodatkowych kosztów przerzucać na pasażerów - mówi Zbigniew Semrau, kierownik wydziału bezpieczeństwa i transportu publicznego w Starostwie Powiatowym w Świeciu. - Jednak to, co nastąpiło później, nie dało nam już żadnego pola manewru. Nie sposób było utrzymać dotychczasowej stawki.

W środę Rada Powiatu Świeckiego przegłosowała 20-procentową podwyżkę. Żaden z radnych nie był jej przeciwny.

REKLAMA
REKLAMA

Jak przekonuje Zbigniew Semrau, nie powinno się to negatywnie odbić na zainteresowaniu przewozami.

- Nadal będzie to najtańszy środek transportu - podkreśla. - Cena biletu wzrośnie z 3 do 3,60 zł. W przypadku najdroższego biletu miesięcznego, kosztującego 300 zł, jego koszt wzrośnie do 360 zł. To pełna odpłatność. Uczniowie zapłacą o połowę mniej.

REKLAMA
REKLAMA

Podwyżka zostanie wprowadzona około 20 lipca.

Dodatkowe środki trafią na konto PKS, z którym starostwo ma podpisaną umowę na przewozy pasażerskie realizowane na 19 liniach w całym powiecie świeckim.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

Baryłka na świecie tanieje a u nas pisowcy nas doją podwyżkami!!!

Odpowiedzi: 0

Przy drodze mogą zmienić rozkład jazdy i usunąć miejscowoście gdzie kiedyś nie jeździł autobus i zmienić rozkład jak miał PKS a napewno będzie większa oszczędność a nie nabijanie pustych kilometrów.

Odpowiedzi: 0

Już kur..wa płacę wolę pić w Świeciu u Syli na melinie niż wracać do starej na wioche . Za drogo  Kocham denaturat !!

Odpowiedzi: 0

Mieszkańców bloków socjalnych z terenu naszej gminy  wiadomość o podwyżkach cen biletów raczej nie zmarwi - większość jeździ taksówkami po zasiłki i plusy a autobusy gdy nie ma szkoły przewożą powietrze. 

Odpowiedzi: 0

A ten koleś obok kierowcy to cały cały dzień jeździ najczęściej z tym kierowcą . Ciekawe czy kupuje bilet . Może niech ktoś się tym zainteresuje. Jakby płacił za każdy kurs to nie trzeba robić podwyżki 

Odpowiedzi: 0

A ja podwyżki mam w D bo jeżdżę za  darmo. HDK rządzi  :)

Odpowiedzi: 0

W takim mieście bilety miesięczne powinny być za 20zł to ludzie od razu by się przesiedli z samochodów bo benzyna za droga

Odpowiedzi: 0

A ja kupiłam właśnie w Niemczech bilet na wszystkie środki transportu regionalnego tzn. bus, autobus, tramwaj, kolejkę za 9 euro na miesiąc tj. nieco ponad 50zł. Można?!

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz