Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

Pędził samochodem przez przejście dla pieszych z prędkością blisko 140 km

Andrzej Pudrzyński
8 listopada 2022, 12:53

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu prowadzili kolejne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych. Funkcjonariusze zwracali uwagę na sposób poruszania się pieszych po drogach i jak zachowują się w stosunku do nich kierowcy. Nie obyło się bez mandatów.

W sumie policjanci odnotowali podczas działań 28 wykroczeń
Fot. KPP w Świeciu
REKLAMA
REKLAMA

- Kwestie ruchu pieszych i pojazdów szczegółowo opisują przepisy ruchu drogowego. Idealna byłaby sytuacja, gdyby wszyscy uczestnicy się do nich bezwzględnie stosowali. Jednak rzeczywistość pokazuje często coś innego. Fakt ten wynika nie tylko z zachowania samych pieszych, ale także rowerzystów i kierujących pojazdami w stosunku do nich – zaznacza podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA

Policjanci pełniący służbę na drogach powiatu świeckiego, kolejny raz prowadzili działania skierowane właśnie na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- Funkcjonariusze sprawdzali, czy ruch w obrębie przejść dla pieszych odbywa się bezpiecznie i zgodnie z przepisami, a także egzekwowali ich przestrzeganie i dyscyplinowali kierowców, którzy nie respektowali ich pierwszeństwa. Policjanci stanowczo reagowali również na inne, negatywne zachowania na drogach – wyjaśnia Joanna Tarkowska.

REKLAMA
REKLAMA

Odnotowano 28 wykroczeń popełnionych w ruchu. Dopuścili się ich w największej ilość kierowcy samochodów. Głównie przemieszczali się z nadmierną prędkością lub nie ustępowali pierwszeństwa pieszym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca volvo, który w Bochlinie (gmina Nowe), przy ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę, pędził przez przejście dla pieszych 137 km.

31-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego dostał mandat w wysokości 2,5 tys. zł i 15 punktów karnych.

REKLAMA
REKLAMA

- Niestety, kontakt pieszego z pojazdem samochodowym lub motocyklem, może i kończy się niejednokrotnie tragicznie. Dlatego też przypominanie kierowcom przepisów i dyscyplinowanie tych zachowujących się nieodpowiedzialnie, stanowi stały element tego typu działań. Będą one przez policjantów prowadzone cyklicznie – zapowiada rzeczniczka świeckiej policji.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

Ustępowanie na przejściu dla pieszych przez kierowcę to przepis porażka! Teraz widzę z własnej obserwacji że piesi bez rozglądania wchodzą na przejście niejednokrotnie tuż przed autem, narażając kierującego na gwałtowne hamowanie. Mlodzi z telefonem jak zombi i starsze osoby które mam wrażenie że same czasem prowokują kierowcę bo najpierw jest zamiar przejścia a za chwilę rezygnują. Niby ma ten przepis służyć poprawie bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych ale to chyba tak nie działa jak myślał ustawodawca.

Odpowiedzi: 3

Głupiś waćpan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedzi: 2

Mam swoje zdanie ale cię nie obrażam.

Odpowiedzi: 0

Glupi to ty jesteś! Facet ma rację. Jedziesz z dozwoloną prędkością 50 km/h, a 15 m od przejścia wchodzą debile na pasy jakby królami życia byli. Przepis zupełnie niepotrzebny. Bo to piesi powinni zwracać w pierwszej kolejności uwagę na auta i dopiero wchodzić na pasy kiedy auto się zatrzyma i ustąpi pierwszeństwa, a nie wchodzę, bo mam pierwszeństwo...

Odpowiedzi: 0

Zgadzam się z przedmówca, piesi jakby wyłączyli myślenie a ostrożność trzeba zawsze zachować.

Odpowiedzi: 0

Dokładnie...już im się w glowavh całkiem poprzewracalo

Odpowiedzi: 0

Napisz nowy przepis przepis ,

Odpowiedzi: 1

Nowy przepis to Makłowicz może napisać a Porażka to chyba twoje drugie imię więc lepiej już nie komentuj.

Odpowiedzi: 0

PiS stworzył mega maszynę do robienia pieniędzy. Dlatego jeżdżę mega przepisowo żeby zbankrutowali szybciej.

Odpowiedzi: 0

Nie ma to jak POLICJA Świecie. Czy jest ktos wgle kto na nich narzeka? Nie wierzę. 

Odpowiedzi: 0

"Kierowca otrzyma 15 pkt. za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych albo wchodzącemu na to przejście, czy za przekroczenie prędkości o więcej niż 70 km/h"

Czyli panie co sobie stoją i rozmawiają na przejściu dla pieszych, a nawet nie chcą przejść to 15 punktów dla kierowcy jeżeli nie zatrzymasz się przed przejściem. Przynajmniej jest czas żeby powiedzieć co się myśli o takich paniach, które mogą spowodować, że ktoś dostanie 15 pkt i mandat

Odpowiedzi: 0

Tam w Bochlinie z górki zawsze wpadali. 

Odpowiedzi: 0

Pogaduszki tuż przy przejściu dla pieszych to niestety norma. Kierowca zatrzymuje się, a piesi rozmawiają i nie wiadomo przejdą, czy też nie. Nie zatrzymasz się otrzymasz mantat, a dlaczego nie każe się pieszych, którzy wprowadzają kierowców w błąd i swoim zachowaniem mogą doprowadzic do kolizji??? Niestety normą jest wtargnięcie przez pieszych na pasy bez rozglądania się, w kapturze , z telefonem przed nosem. 

Odpowiedzi: 1

widac jestes kretynem, ktory lubi zapier.dalac. Obys nikogo nie zabil

Odpowiedzi: 1

Wzmianka o kapturze musiała ci dopiec, prawda misiu?

Odpowiedzi: 0

Tych , którzy mieli pierwszeństwo najwięcej jest na cmentarzach.  Mając pierwszeństwo nie oznacza żeby nie zachowywać szczególnej ostrożności pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania. 

Odpowiedzi: 0

Powtórzę się po raz kolejny. Pieszym może być każdy, niewidomy, niedołężny czy poprostu głupi. Zadaniem kierowcy, który nabył uprawnienia do kierowania i którego obowiązuje kodeks drogowy oraz z założenia osoba ta musi być średnio inteligentna chociaż, jest zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeżdżaniu przez przejście dla pieszych. Ja tak robię i nie mam z tym żadnych problemów. A nawet czasem można umilić sobie i komuś dzień jak przepuscisz miłą, uśmiechniętą i życzliwą osobę na przejściu. Ale nie, cebulactwo, które jest zmuszone do poświęcenia uwagi innym i co gorsza ustąpienie komuś kto w ich mniemaniu ma niższy status bo chodzi pieszo, czuje się urażone. Co za ludzie, co za kraj. Dziwne że jak ten sam przepis obowiązywalby na zachodzie to te same osoby będą bić brawo i twierdzić że u nas to nie da rady wprowadzić

Odpowiedzi: 0

140 km to odległość a nie prędkość

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz