Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Miłosz, Paweł, Tatiana

Pijany kierowca rozbił samochód i zaczął uciekać. Złapał go policjant po służbie

Andrzej Pudrzyński
6 grudnia, 12:54

Takiego obrotu spraw nie spodziewał się 36-latek ze Świecia, który rozbił forda w Głogówku.

Asp. Tomaszowi Zielińskiemu (po lewej) gratuluje odpowiedzialnej postawy chełmiński komendant
Fot. materiały policyjne

REKLAMA

W ubiegłą sobotę tuż przed godz. 16.00 asp. Tomasz Zieliński, jadąc po służbie samochodem przez Głogówko Królewskie (gmina Świecie), zobaczył, że kierowca forda galaxy uderzył w drzewo. Mężczyzna wysiadł z auta i zaczął uciekać w stronę Świecia. Policjant sprawdził najpierw czy w fordzie nie ma innych osób, które mogłyby potrzebować pomocy, a potem pobiegł za uciekinierem.

- Gdy podbiegł do mężczyzny, upewnił się czy jego zachowanie nie było skutkiem pogarszającego się stanu zdrowia spowodowanego kolizją. Wyczuł jednak wyraźną woń alkoholu. Funkcjonariusz miał wolne, nie był więc w mundurze. Przedstawił się, poinformował o zatrzymaniu i dopilnował, aby nie uciekł. Pomógł mu w tym inny kierowca, a policjant powiadomił w tym czasie dyżurnego miejscowej komendy - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej policji w Świeciu.
REKLAMA

Wezwani na miejsce policjanci ze Świecia przejęli nietrzeźwego kierowcę. Badanie wykazało u 36-letniego kierowcy, mieszkańca Świecia, ponad 2,3 promila. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Asp. Tomasz Zieliński, który po służbie zatrzymał pijanego świecianina, jest na co dzień oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (3)

To plaga z tymi pijakami.Powinien wejść przepis o obowiązku instalacji alkometru lock out drive w każdym pojeździe mechanicznym , bo nie odzwyczaja się jazdy po pijaku.

Odpowiedzi: 0

Opanowanie,perfekcja,profesjonalizm Zieli.Brawo 

Chełmno nawet nie na swoim rejonie robi porządki.

Odpowiedzi: 0

Chcesz powiedzieć że Świecie u siebie ma bałagan?

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz