Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  30°C / 18°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Po czterech zmianach terminów, w Warlubiu mogą w końcu wybrać wójta. Ilu mieszkańców będzie głosować?

Andrzej Pudrzyński
13 czerwca, 10:22

Do pięciu razy sztuka. Mieszkańcy gminy Warlubie wreszcie mogą wybrać dziś wójta.

Kolejka do lokalu wyborczego w Wielkim Komorsku
Fot. Jan Plit

REKLAMA

W niedzielę 13 czerwca wybory uzupełniające i przedterminowe na wójtów, prezydentów, burmistrzów oraz do rad gmin i miast odbywają się w ponad 130 samorządach w całym kraju. Wśród nich jest gmina Warlubie.

Po tym jak poprzedni wójt, Krzysztof Michalak, został skazany za przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę gminy, wyznaczono termin wyborów na 20 grudnia 2020 r.

Z powodu pandemii rząd przesunął je jednak najpierw na 24 stycznia, a potem – z tych samych powodów - na 11 kwietnia, 9 maja i ostatecznie na 13 czerwca 2021.
REKLAMA

Podczas dzisiejszych wyborów uprawnionych do głosowania jest 4 952 mieszkańców gminy Warlubie (cała gmina, łącznie z dziećmi, liczy 6,3 tys. mieszkańców). O urząd wójta walczy trzech kandydatów: Anna Ośko, Eugeniusz Kłopotek i Damian Dominikowski.

Wyborca otrzyma jedną kartę, na której będą trzy nazwiska kandydatów. Aby oddać ważny głos, tylko przy jednym nazwisku w kratce należy postawić znak X. Wszelkie dopiski spowodują, że nasz głos będzie nieważny.
REKLAMA

Oprócz tego w obwodowej komisji w Bzowie mieszkańcy będą wybierać radnego w wyborach uzupełniających do Rady Gminy w Warlubiu.

Gmina została podzielona na sześć obwodów głosowania. Podajemy, gdzie głosują wyborcy z poszczególnych sołectw. Głosowanie trwa od godz. 7.00 do 21.00.

Wyniki wyborów tutaj.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz