Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Policjanci przyglądali się, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych. Były wykroczenia

Andrzej Pudrzyński
24 marca 2023, 11:44

Na drogach powiatu świeckiego, podobnie jak w całym kraju, policjanci przeprowadzili w minioną środę akcję skierowaną na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym.

zdjęcie ilustracyjne / Pixabay
REKLAMA
REKLAMA

W ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego, policjanci z powiatu świeckiego zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie przejść.

Prowadzone w minioną środę działania trwały od godz. 6.00 do 22.00.

- Głównym celem akcji było dyscyplinowanie kierujących pojazdami - zaznacza mł.asp. Damian Ejankowski, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Nie obyło się bez wykroczeń.

REKLAMA
REKLAMA

Jak oddaje Damian Ejankowski, najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują przede wszystkim kierujący samochodami osobowymi.

- Ich główną przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, omijanie pojazdu, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszego oraz wyprzedzanie na pasach i bezpośrednio przed nimi - wylicza Damian Ejankowski.

Podczas środowych działań prowadzonych na terenie powiatu świeckiego, policjanci ujawnili ponad 31 takich wykroczeń.

REKLAMA
REKLAMA

Policjanci prowadzili działania m.in. przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu / Fot. KPP w Świeciu

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

A może zeczęliby przyglądać się  pieszym i rowerzystom, szczególnie w rejonie rond obok orlenu i intercarsu.

Odpowiedzi: 1

Kolejny święty kierowca.

Odpowiedzi: 0

Chodzą jak święte krowy. Jeśli nie ma sygnalizacji, powinno być pierwszeństwo dla pojazdów !

Odpowiedzi: 0

Wmawiacie w tvp na okraglo że pieszy ma zawsze pierwszeństwo  to chore z tego powodu jest więcej wypadków na przejściach. Oczywiście chodzi też o więcej i więcej mandatów aby pisiory miały kasę dla siebie.

Odpowiedzi: 0

Stare przepisy były lepsze. Pieszy miał pierwszeństwo na pasach i to wymagało rozwagi z ich strony. Teraz są jak święte krowy i idą na oślep. Kierowca według starych przepisów tak samo musiał zachować szczególną ostrożność przed przejściem dla pieszych i zatrzymać się jeśli pieszy był na pasach. Teraz trzeba się domyślać czy ktoś nie wtargnie bez zastanowienia a jak wiadomo zatrzymać auto jest trudniej niż zatrzymać się pieszemu.

Odpowiedzi: 0

Teraz piesi tuż przed przejściem na pasach,zachowują się jak możnowładcy,nieśmiertelni,absurdem są  te przepisy,bo jest o wiele więcej wypadków.z ich udziałem,a to tylko dlatego,że wchodzą najczęściej z tzw marsza...w ogóle się nie zatrzymując,by się upewnić,że coś nie nadjeżdża,W Niemczech nie ma w ogóle takich wypadków,bo to kierowcy mają pierwszenstwo,no ale to tylko jakiś  polski mądrala z rządu,by zaświecić d***,takie wymyślił przepisy....a statystyki niestety są opłakane w skutkach ,jak zresztą wszystkie ich złote myśli 

Odpowiedzi: 0

Lepiej drogowcy niech włączą myślenie. Jak na razie brak znaku D-6 na Alei Jana Pawła II. To pseudo przejście dla pieszych w rzeczywistości nim nie jest, gdyż nie spełnie podstawowych wymagań oznakowania. 

Odpowiedzi: 0

Zamiast popuszczac zwieracze proponował bym poczytać to słynne dzieło O OBROTACH STREF NIEMIECKICH tam może być ukryty program dla Polski  to dopiero myśliciele od babci makreli 

Odpowiedzi: 0

Wina Tuska?

Odpowiedzi: 0

W zeszłym tygodniu stałam przed przejściem dla pieszych na skrzyźowaniu Wojska Polskiego z Prusa( po stroniebiedronki. Samochód z lewej strony zatrzymał sié, a z prawej... policyjny bez zatrzymywania skręcił w Prusa, a następnie w Orzeszkowej. na której skraju się zatrzymali. Panowie policjanc(młodzi, ale to ich nie usprawiedliwia)i wysiedli z samochodu i rozmawiali z jakimś mężczyzną.   Panowie pamiętają? Przepisy do powrórki.

Odpowiedzi: 0

I znów chłopcy dorwali się do klawiatur!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedzi: 0

Też widziałem jak policja pieszych nie przepuszcza, ale co wolno wojewodzie... Dodajmy że wielokrotnie młodzież wchodzi na pasy z oczami w telefonach, może by tak nasza szanowna policja pieszych też kontrolowała? 

Odpowiedzi: 0

najbardziej wkurzają starsze panie, które robią sobie pogawędki na przejściu dla pieszych.. bo ich to nie interesuje, że jak się nie zatrzymasz to dostaniesz 1,5 tys zł albo 3 tys zł jeżeli to poraz drugi lub więcej.. zatrzymasz się, bo musisz.. a później ci taka odmacha ręką "jedź" bo ona tylko gada.. gdyby to się zdarzyło raz to okej.. ale okres lato/wiosna takie sytuacje są non stop. Ludzie trzeba edukować nawet tych z niskim IQ.. Tylko sposób przekazu wiedzy trzeba dostosować do owej inteligencji danego osobnika

Odpowiedzi: 1

Nie czepiaj się starszych osób,  też osiągniesz kiedyś ten wiek , to o czym mówisz dotyczy wszystkich pieszych ale najgorsi są młodzi ze słuchawkami w uszach , kapturem na głowie i nosem w telefonie. To dopiero święte krowy, a teraz dodatkowo rowerów będzie coraz więcej bo ciepło.  Widział kto młodego przechodzącego z rowerem? Nie, bo to ich też nie dotyczy. 

Odpowiedzi: 1

Zgadza się, nie dotyczy dzieci w wieku do lat 10 , mogą przejeżdżać przez przejście.

Odpowiedzi: 0

Przy PKS powinna wrócić sygnalizacja świetlna, o koło godz. 14-15 nie da się tam przejechać jak młodzież wraca ze szkoły.

Odpowiedzi: 1

to pojedź metrem

Odpowiedzi: 1

Masz rozkład, skorzystam

Odpowiedzi: 0

Pieszy przechodzą przez przejście z telefon przy uchu a jak zwrócisz uwagę to masz problem, wiele razy pieszy stał z drugim przed przejęciem i paplał, zatrzymasz się i czekasz dasz sygnał czy idą do dostaniesz spierdalaj. Psiarnia niech pamięta medal ma dwie strony. Na ów temat można mgr napisać. Ale psy nie mają tego tytułu. I błąd 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz