Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Tadeusz, Cyryl, Wioletta
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  16°C / 10°C
 • pochmurnie
  Jutro:
  15°C / 7°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  14°C / 6°C

Policjanci sprawnie udzielili pomocy kobiecie, która dostała ataku epilepsji

bart
14 października, 17:40

Policjanci ze świeckiej komendy pomogli kobiecie, która podczas wycieczki autokarowej nagle źle się poczuła. Aspirant szt. Arkadiusz Lauda i sierż. szt. Adrian Maryniak, udzielili 57-latce pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę służbom medycznym.

Asp. szt. Arkadiusz Lauda (po lewej) i sierż. szt. Adrian Maryniak
Fot. KPP w Świeciu

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po 16.00 na autostradzie A1. Policjanci ruchu drogowego ze Świecia patrolowali właśnie Miejsce Obsługi Podróżnych w Gajewie kiedy podszedł do nich mężczyzna prosząc o pomoc.

- Mundurowi natychmiast pobiegli we wskazane miejsce - relacjonuje podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Jak się okazało, w autobusie, jadącym na wycieczkę, jedna z podróżujących kobiet prawdopodobnie dostała ataku epilepsji. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania poszkodowanej pierwszej pomocy. Jednocześnie na miejsce zdarzenia wezwali karetkę.
REKLAMA

Jeden z podróżujących mężczyzn pomógł mundurowym i przytrzymał głowę kobiecie. Ci, z kolei otoczyli ją opieką, zadbali o komfort, prosząc pozostałych podróżnych o opuszczenie pojazdu i kontrolowali czynności życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Jak instruuje rzeczniczka w tego typu sytuacji należy ochronić głowę poszkodowanego zabezpieczając go przed dodatkowymi urazami np. używając do tego dostępnej odzieży lub miękkich przedmiotów. Nie należy krępować jego ruchów. Po ataku należy ułożyć chorego w pozycji bezpiecznej. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do jego stanu zdrowia lub właściwego sposobu działania wezwijmy odpowiednie służby, dzwoniąc na numer telefonu alarmowego 112.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (3)

Brawo Panowie.

Odpowiedzi: 0

Wojt Warlubia!

Odpowiedzi: 0

za dużo na konsoli gra 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz