Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Zofia, Felicja
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  15°C / 7°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 10°C
REKLAMA

Potrącenie pieszej na pasach we wtorek wieczorem. Kobieta trafiła do szpitala [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
17 sierpnia, 07:26

We wtorek wieczorem doszło do niebezpiecznego zdarzenia na ulicy Bydgoskiej w Nowem. Samochód potrącił młodą kobietę, mieszkankę Nowego, na przejściu dla pieszych.

Jako pierwsi pomocy poszkodowanej udzielili strażacy z OSP Nowe
Fot. Jan Plit
REKLAMA
REKLAMA

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 21.00 na ul. Bydgoskiej, niedaleko Banku Spółdzielczego w Nowem.

Jak wynika ze wstępnych informacji, seat leon uderzył w znajdującą się na przejściu dla pieszych młodą kobietę, mieszkankę Nowego.

Jako pierwsi pomocy poszkodowanej udzielali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem.

REKLAMA
REKLAMA

- O pomoc poprosiło nas pogotowie. Nie było w tym czasie karetki na miejscu. Czekano na jej przybycie z Osia. Przyjechała po około 25 minutach - wyjaśnia asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

19-latka ma podejrzenie złamannia nogi i uraz ręki.

Strażacy nałożyli jej kołnierz ortopedyczny, szynę na nogę i opatrzyli rękę. Poszkodowanej podano też tlen.

REKLAMA
REKLAMA

- Kiedy przyjechali strażacy, znajdowała się na przejściu dla pieszych, była przytomna - relacjonuje Marcin Klemański.

Po przyjeździ pogotowia, 19-latka została zabrana do szpitala w Grudziądzu.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala policja.

Uwaga! Nowe informacje na temat potrącenia tutaj.

Poniżej galeria zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

Zawsze, kiedy jadę tą drogą obawiam się, że wyskoczy na pasy jakiś człowiek. Po pierwsze na tym przejściu z perspektywy kierowcy jest mega mała widoczność mimo zastosowanych na ulicy lamp ledowych, po drugie świadomość przechodniów, że to oni mają wszędzie pierwszeństwo nie ułatwia. Proponuję w tym miejscu zastosować dodatkowe oświetlenie Bo przecież to nie pierwsze takie zdarzenie w tym miejscu. 

Odpowiedzi: 1

Ja odpowiem z perspektywy pieszego. Często przechodzę tym przejściem i staram się zwracać uwagę na to, czy na drugim pasie kierowca równiez się zatrzyma. Widoczność dla kierowców w tym miejscu jest rzeczywiście niewystarczająca. dlatego zarówno piesi jak i kierowcy muszą zachować na nim szczególną ostrożność.  Również jestem zdania, że na tym przejściu powinny znajdować się światła.

Odpowiedzi: 0

Nie wiem co ma pieszy w głowie jak wchodzi na pasy widząc że samochód i tak się nie zatrzymuje,ma pierwszeństwo ale co z tego jak zaraz potrąci cię samochód 

Odpowiedzi: 0

Z perspektywy kierowcy , pot na czole , strach jeździć bo zaraz wyjdzie mi jakiś pieszy bo przecież ma pierwszeństwo .

Z perspektywy pieszego , idę nie patrzę , po trupach a musi się zatrzymać , przecież pierwszeństwo. 

Odpowiedzi: 0

Nie wrzucamy wszystkich do jednego worka. Może dziewczyna spojrzała, auto było daleko i myślała, ze się zatrzyma? Nie każdy pieszy pcha się od razu na pasy i nie każdy kierowca uwaza, tylko mysli, ze skoro jedzie samochodem to mu wszystko wolno. Ja jako kierowca zawsze zatrzymuje się przed przejsciem dla pieszych, zawsze. A przy tym konkretnym zawsze zwalniam. Nie osądzam ani kierowcy ani pieszej ale Niestety nie wiemy jak było.

Odpowiedzi: 0

Młodzież jest okrutna na przejściach testuje kierowców telefon w ręku i wchodzi na pasy bez rozglądania się na boki bo ma pierwszeństwo , jedzie karetka pogotowia na sygnale słuchawki w uszach i wchodzi na pasy karetka hamuje i to są nasze przepisy, a wystarczył by dopisek do przepisów sygnalizujący wejście na pasy,, podnieść rękę do góry'' i kierowca wie że pieszy wchodzi na pasy.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz