Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Powiat świecki kolejny rok w gronie najlepiej zarządzanych samorządów

Andrzej Bartniak
22 lutego 2023, 16:57

W kategorii powiatów liczących od 60 do 120 tys. mieszkańców nasz powiat zajął 11 miejsce. Eksperci Związku Powiatów Polskich wzięli pod uwagę 11 parametrów m.in. działania proinwestycyjne i prorozwojowe, promocję i wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa.

Jednym z parametrów branych pod uwagę była m.in. promocja powiatu świeckiego
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Miast na prawach powiatu to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich od 2003 r. W rankingu mogą uczestniczyć wszystkie samorządy szczebla powiatowego. 

Laureaci rankingu są typowani w 4 kategoriach: powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców, powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców i miasta na prawach powiatu.

W kategorii powiatów liczących od 60 do 120 tys. mieszkańców powiat świecki zajął 11 miejsce. Pierwsza trójka to powiaty: raciborski, toruński i słupski.

REKLAMA
REKLAMA

Za rok 2022 powiat świecki otrzymał łącznie 44 685 punktów, czyli o 2 230 punktów więcej niż za rok 2021.

- Nasz powiat dobrze "punktuje" w zakresie promocji rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, wspierania działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego i działań promocyjnych - wylicza Marta Suchomska, inspektor ds. promocji Wydziału Współpracy i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Świeciu. - Warto dodać, że otrzymaliśmy również maksymalną liczbę punktów za współpracę z organizacjami pozarządowymi oraz przeprowadzenie programów profilaktyki zdrowotnej.

REKLAMA
REKLAMA

W trakcie oceny samorządów powiatowych eksperci Związku Powiatów Polskich przyznają punkty w ramach wielu kryteriów ujętych w jedenastu grupach tematycznych, takich jak:

 • działania proinwestycyjne i prorozwojowe,
 • rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego,
 • rozwój społeczeństwa informacyjnego,
 • rozwój społeczeństwa obywatelskiego,
 • promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej,
 • promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu,
REKLAMA
REKLAMA
 • wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej,
 • wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego,
 • promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych,
 • współpraca krajowa i międzynarodowa,
 • działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych zależy od wyników osiąganych przez samorząd oraz od realizowanych działań. Co ważne, ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów Związku Powiatów Polskich w trybie online i trwa przez cały rok.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA

Komentarze (4)

To ile procent planu wykonaliśmy? 300%. Prawdę mów! No150%. Powiwidzialem prawdę mów! No 30%.

Odpowiedzi: 0

Trzeba podkreślić wybitne osiągnięcia powiatu w realizacji budowy i remonty dróg  za które odpowiadają. U nas miała być już dawno droga asfaltowa ale termin przesunął się podobno o 3 lata. Porażka!!!! 

Odpowiedzi: 0

Pierwszy raz napiszę nie optymistyczną wiadomość.Nadal nie dba się o młodzież i ludzi w sędziwym wieku.Brakuje miejsc, w których młodzież mogłaby miło spędzić czas po nauce.Nie wszyscy lubią rozrywkę typu: dyskoteka.Może trzeba pomyśleć o młodzieży, która pragnie porozmawiać w miejscu  np.kawiarni z książką, dobra herbatą; nie wszyscy lubią chaos i światła.Pokazowe zdjęcia nie wystarczą.Dzialanie powiatu nie może ograniczać się do tej samej grupy osób, które pozują do zdjęć.Zdjęcia, katalogi, prospekty są reklamą powiatu na papierze.Tak naprawdę potrzeba nam: parku zieleni, w zimie lodowiska ( co robiły dzieci w ferie?), Kawiarni dla mlodzieży, miejsc spotkań.Latem jest tylko Decyzji, co dalej.Ścieżki rowerowe są za krótkie, brak połączenia z Tleniem.Doceniam Wasze dotychczasowe działania, nagrody, ale pomyślnie, ile dzieci, starszych i młodzieży z Waszych promocji korzysta.Nie myślcie tylko o zdjęciach.

Odpowiedzi: 0

Oj niektórzy to się nudzą,co wydanie gazety to pani w czerwieni,lans lansem poganiany,

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz