Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Powiat świecki wzorowo wspiera ekonomię społeczną. Jakie konkretnie działania nagrodzono?

Andrzej Bartniak
24 listopada, 15:59

W miniony poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się ceremonia wręczenia wyróżnień, certyfikatów i tytułów w dziedzinie ekonomii społecznej. W kategorii "Samorząd przyjazny ekonomii społecznej" laureatem został powiat świecki.

Iwona Karolewska, sekretarz powiatu świeckiego, odbiera nagrodę
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-P

REKLAMA

O nagrodę dla naszego powiatu wnioskowało Stowarzyszenie TŁOK - Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej z Torunia. Jak napisano we wniosku, starostwo aktywnie wspiera rozwój ekonomii społecznej w powiecie oraz działające na jego terenie podmioty ekonomii społecznej.

Na docenienie zasługuje zwłaszcza program mieszkań treningowych - usługa społeczna dedykowana w szczególności osobom młodym opuszczającym pieczę zastępczą. Zadanie to zostało zlecone przez powiat przedsiębiorstwu społecznemu – Fundacji Aktywizacji i Integracji w Nowem. Program jest finansowany ze środków własnych starostwa z udziałem finansowym uczestników programu. Adaptację obiektu finansowano z funduszy unijnych oraz środków własnych powiatu.
REKLAMA

Przedstawiciele wyróżnionych samorządów

Ponadto starostwo aktywnie angażuje się w działania edukacyjne na rzecz podmiotów ekonomii społecznej, czego dowodem może być m.in. konferencja przygotowana wspólnie z LGD i OWES "Podmioty ekonomii społecznej w społeczności lokalnej".

Na terenie powiatu działają dwa warsztaty terapii zajęciowej (w Świeciu i Nowem) oraz cztery przedsiębiorstwa społeczne. Starostwo w minionym roku podjęło działania na rzecz powołania Zakładu Aktywności Zawodowej.

W latach 2020-2021 powiat podjął szereg działań mających na celu wsparcie podmiotów ekonomii społecznej w warunkach Covid-19 m.in.:

  • przekazał środki ochrony osobistej do warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej prowadzonych przez podmioty ekonomii społecznej;
  • zlecił przedsiębiorstwu społecznemu – Fundacji Aktywizacji i Integracji – szycie maseczek dla pracowników starostwa;
  • angażował się w liczne działania mające na celu przeciwdziałanie skutkom pandemii Covid-19, np. przekazywał materiały niezbędne do szycia maseczek podmiotom ekonomii społecznej, m.in. Fundacji Makowo.

REKLAMA

W poniedziałkowej ceremonii wręczenia wyróżnień i nagród wzięli udział przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, członek zarządu województwa Sławomir Kopyścia, przewodnicząca sejmikowej komisji pracy, pomocy społecznej i bezpieczeństwa Katarzyna Lubańskiej oraz przewodnicząca Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej Krystyna Żejmo-Wysocka.

Oprócz powiatu świeckiego, laureata nagrody, w gronie nagrodzonych i wyróżnionych w kategorii "Samorząd przyjazny ekonomii społecznej" znalazły się też gminy Skrwilno, Unisław, Rypin, Wąbrzeźno, powiat rypiński, gmina Zbójno i powiat wąbrzeski.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (3)

Byłam u kosmetyczki i mi się nie podoba wykonanie .

Odpowiedzi: 0

Brawo Powiat!!!

Odpowiedzi: 0

Gratuluję

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz