Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Piotr, Sylwester, Wacław

Pożar w Grucznie. Co dalej z pogorzelcami i budynkami?

Andrzej Bartniak
25 lutego, 20:24

Wszyscy pogorzelcy z Gruczna znaleźli już tymczasowy dach nad głową. Kiedy będą mogli wrócić do swoich mieszkań? Tego na razie nie wiadomo. Pod znakiem zapytania stoi też przyszłość budynku, w którym mieściła się piekarnia.

Na razie nie wiadomo, co było przczyną pożaru piekarni, który wybuchł we wtorek o 4.00 rano
Fot. Andrzej Pudrzyński

REKLAMA

Dobra wiadomość jest taka, że wszyscy pogorzelcy mają już zapewniony dach nad głową. Jedna z seniorek skorzystała z gościnności rodziny. Druga otrzymała lokal w Grucznie z zasobów Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Kiedy we wtorek pisaliśmy o sytuacji pogorzelców, nie było jeszcze wiadomo, gdzie znajdzie lokum trzyosobowa rodzina.

- Zaoferowaliśmy pomoc, ale nie skorzystali z niej - mówi Marcin Kulewski, szef zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Świeciu. - Nie chodziło o standard. Mieszkanie było świeżo po remoncie, ale nieumeblowane. Nie dysponujemy lokalami z pełnym wyposażeniem. Dlatego ci państwo przyjęli pomoc od jednej z mieszkanek Gruczna, która wynajęła im lokal z meblami, nadający się do zamieszkania od zaraz.
 REKLAMA

Czy i kiedy lokatorzy budynku, który ucierpiał na skutek pożaru przylegającej do niego piekarni, będą mogli wrócić do swoich mieszkań?

- Trudno powiedzieć - przyznaje Jarosław Klonowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. - Stropy bardzo mocno nasiąkły wodą podczas akcji gaśniczej. Nie wiemy, jak odbije się to na ich kondycji. Konieczna będzie odpowiednia analiza. Większą wiedzę na ten temat będziemy mieli dopiero za miesiąc. Na razie budynek jest całkowicie wyłączony z użytkowania.

Co z budynkiem, w którym znajdowała się piekarnia? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, prawdopodobnie zapadnie decyzja o jej rozbiórce. Po tym, jak uległo zniszczeniu wyposażenie zakładu oraz dach, obiekt nie ma większej wartości.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (8)

A to nie jest tak ze piekarnia miala zostac zamknieta? Moze miała sie spalić?

Odpowiedzi: 0

Szkoda że miejscowy ksiądz nie przyjął pogorzelców taka duża plebania i jeszcze większy dom katechetyczny!?!?;! O jakie tu miłosierdzie chodzi ???

Odpowiedzi: 1

No faktycznie sprawdzian z miłosierdzia oblali by prawie wszyscy księża których znam. 

Odpowiedzi: 1

No ,no ,ciekawe czy Mieszkanka i Nauczycielka zdały egzamin z miłosierdzia ?

Odpowiedzi: 0

Mieszkanka Gruczna pokazała że można i przyjęła rodzinę pogorzelców, można ? Można i to jest pomoc bliźniemu w potrzebie tak uczy p Jezus a nie kaiadz

Odpowiedzi: 0

Ciekawe jak spojrzy na to ubezpieczyciel?? 

Odpowiedzi: 0

Dajcie spokój księdzu , przecież kady z pogorzelców ma dzieci i dorosłe wnuki ,rodzina powinna pomóc w pierwszej kolejności 

Odpowiedzi: 0

Ten cały GS to żenada. Tylko wyprzedaja majątek byle jakoś dotrwać do emerytury 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz