Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Przypominamy stawki mandatów za przekroczenie prędkości. Ich "siłę" poczuł kierowca w Laskowicach

Andrzej Pudrzyński
27 kwietnia, 08:36

Pośpiech na drogach nie popłaca, a tym bardziej od tego roku, kiedy wszedł w życie nowy taryfikator mandatów. Kierowcy przekraczający prędkość muszą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi, "zasileniem konta" w kolejne punkty karne i często też z utratą prawa jazdy.

Warto sprawdzić, ile możemy zapłacić w zależności od tego, jak bardzo przekroczyliśmy dozwoloną prędkość
Fot. 123RF
REKLAMA
REKLAMA

Przekonał się o tym m.in. 56-letni kierowca, który w Laskowicach przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 56 km na godzinę. To kolejny pirat drogowy zatrzymany w tej miejscowości dzięki policyjnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Interaktywna mapa pozwala mieszkańcom na oznaczanie lokalizacji, w których, ich zdaniem, naruszane są przepisy.

Nie dotyczy to tylko przekraczania prędkości na drogach, ale też miejsc, gdzie nie powinno spożywać się alkoholu, w których dochodzi do zakłócania porządku itd.

REKLAMA
REKLAMA

Czym to skutkuje? Po weryfikacji wprowadzonych informacji, patrole policyjne częściej odwiedzają wskazane rejony.

Wśród nich jest także ul. Parkowa w Laskowicach. Dzięki zamieszczeniu przez mieszkańców zgłoszeń na mapie zagrożeń, ujęto tam niedawno pirata drogowego.

W ubiegłą sobotę na tej samej ulicy w ręce policji wpadł kolejny kierowca.

REKLAMA
REKLAMA

- Kierowca prowadzący skodę octavię pędził w terenie zabudowanym z prędkością 106 km na godzinę. Przez najbliższe miesiące będzie podróżował samochodem wyłacznie jako pasażer, bo zatrzymano mu prawo jazdy - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Oprócz tego 56-letni mieszkaniec gminy Jeżewo dostał 1,5 tys. zł mandatu i 10 punktów karnych.

Przypominamy aktualne stawki mandatów za przekroczenie prędkości:

REKLAMA
REKLAMA
 • do 30 km/h - do 400 zł
 • 31-40 km/h - co najmniej 800 zł
 • 41-50 km/h - 1000 zł
 • 51-60 km/h - 1500 zł
 • 61-70 km/h - 2000 zł
 • 71 km/h i więcej - 2500 zł

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

REKLAMA

Komentarze (4)

No i czym się podniecacie jak zasłużył to niech płaci, jest jedno ale czemu te same mandatu są na autostradzie i terenie zabudowanym? Można rozdzielić na autostrady i teren zabudowany, takie przepisy obowiązują w wielu krajach UE. Na terenie zabudowanym nim nie przekracza prędkości no bo mandatu jest bardzo wysoki.

Odpowiedzi: 0

Ja na a2 w Magdeburgu sadziłem 230 na 120 i dostałem fotografię z podróży wartości 80euro zdięcie wisi w ramce a ja chętnie zapłaciłem bo mandaty tam nie utrzymują darmozjadów żyjących na dzieci.

Odpowiedzi: 0

Polski rzą nie uczy się od mądrzejszych krajów.

Mandaty powinny być obliczane od dochodu delikwenta.

5000 dla sprzątaczki i prezesa Orlenu...

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobrze , że na ul. Parkowej stoją. Jeździ tu mnóstwo świrów, którzy myslą że mogą zasuwac. Tymczasem ludzie mają problem wyjechać z posesji. Nie mowiąc już o dzieciach które chcą przejść z chodnika a na drugą stronę jezdni. Policja powinna częściej stać w weekendy. Szczególnie w niedzielę zaczynają się rajdy. 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz