Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Radni powiatowi będą mieli większe diety, ale niższe niż zakładano. Podwyżkę przyznano też staroście

Andrzej Bartniak
29 grudnia, 18:06

Dość niespodziewanie zmieniono ostateczny kształt uchwały regulującej wysokość diet radnych. Będą one nieco niższe od tych zaproponowanych w projekcie uchwały z połowy grudnia, o których pisaliśmy przed kilkoma dniami.

Radni zgodnie głosowali w sprawie podwyżek. Tylko jeden w obydwu przypadkach był przeciwko
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Podczas środowej sesji Rady Powiatu Świeckiego radni zajęli się ustaleniem wynagrodzenia starosty oraz własnych diet. Poddana dziś głosowaniu uchwała dotycząca diet nieco różniła się od projektu uchwały, o której pisaliśmy 25 grudnia.

Do tej pory przewodniczący rady otrzymywał 1 825 zł miesięcznie, zastępca 1 503 zł, przewodniczący komisji - 1 288 zł, a pozostali radni - 993 zł.

Zgodnie z przyjętą 29 grudnia uchwałą dieta przewodniczącego Rady Powiatu Świeckiego wzrasta do 2 490 zł (pierwotnie miało to być nieco ponad 2 900 zł), jego zastępcy i przewodniczącego komisji rewizyjnej do 2 104 zł (wcześniejszy projekt przewidywał 2 400 zł), a przewodniczących pozostałych komisji do 1 760 zł (projekt przewidywał 2 060 zł). Diety szeregowych radnych będzie wynosić 1417 zł (zamiast planowanych wcześniej 1 590 zł).
REKLAMA

Na tej samej sesji radni powiatowi zajęli się też wysokością pensji starosty. Jej wynagrodzenie będzie w takiej wysokości, jak zakładał projekt uchwały.

Do tej pory starosta Barbara Studzińska zarabiała miesięcznie 10 620 zł brutto (po potrąceniu podatku i składek około 7,5 tys. zł na rękę). Jej aktualne wynagrodzenie to 18 116 zł (około 12 800 zł na rękę). Składają się na nie: wynagrodzenie zasadnicze: 9 387 zł, dodatek funkcyjny: 3 105 zł, dodatek specjalny: 3 747 zł i dodatek za wieloletnią pracę: 1 877 zł.
REKLAMA


Tylko radny Dariusz Wolski z PiS zagłosował przeciwko podwyżce. Jednak jak tłumaczył, zrobił tak dlatego, ponieważ uważa, że starosta nie powinna zarabiać mniej niż wójtowie gmin.

Na podstawie ustawy z września tego roku staroście przysługuje również wyrównanie wynagrodzenia od 1 sierpnia do 31 października w wysokości 16 450 zł brutto.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (6)

Świerza krew z Pi aj es, a pogubiony jak dziecko we mgle...

Odpowiedzi: 1

Jak już to "-świerza kref" bądz konsekwentny.

Odpowiedzi: 0

Faktycznie zarabiała będzie mniej niż chociażby Wójt Drzycim. No ale parafrazując klasyka, "te pieniądze Panu Marianowi się po prostu należą".

Odpowiedzi: 0

Drzycim to bogata gmina jest już woda i prąd można więc dac wójtowi maksymalna stawkę. Z tego co wiem ten pan dostaje też emeryturę. Tak to można żyć 

Odpowiedzi: 1

Musi być fachowiec :)

Odpowiedzi: 0

cienka ta pensja starosty, to nawet nasz wójcik, przepraszam burmiszcz lepiej zarabia. widać gmina Pruszcz jest BOGATA buhaha

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz