Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Joanna, Pankracy
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  19°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 11°C

Rozjeżdżają lasy i płoszą zwierzęta. Mandaty dla kierowców quadów i motocykli

Andrzej Bartniak
4 maja, 19:27

Leśnicy dobrze wiedzieli, że niektórzy zechcą wykorzystać długi majowy weekend na przejażdżkę qudem lub motocyklem crossowym. Problem w tym, że coraz częściej kierowcy poszukujących mocnych wrażeń niszczą uprawy leśne.

Mandatami ukarano dwóch kierowców quadów
Fot. Robert Wolski / Nadleśnictwo Dąbrowa

REKLAMA

Temat kierowców quadów i motorów crossowych, którzy łamią przepisy, wraca co jakiś czas. Wiąże się to m.in. z tym, że coraz więcej osób posiada takie pojazdy.

Niestety, nie wszystkim wystarczają wyznaczone do jazdy odpowiednie tory. Ci, którym one się już znudziły, szukają dzikich leśnych ostępów zapewniających pewną nieprzewidywalność. Problem w tym, że niemal zawsze wiąże się to ze zniszczeniami, do których nikt nie chce się przyznać.

Leśnicy mówią "dość" tej samowoli i zapowiadają, że będą karać kierowców łamiących przepisy. A te są bardzo jasne. Do lasu wjeżdżać nie wolno.
REKLAMA


W minioną sobotę i niedzielę straż leśna wspólnie z policją zorganizowały akcję #Majówka21. Jej celem było złapanie na gorącym uczynku kierowców, którzy nic nie robią sobie z ostrzeżeń. Efektem tych działań są dwa mandaty, którymi ukarano kierowców quadów, testujących swoje pojazdy w lesie w Bedlenkach (gmina Drzycim).

a [dot] bartniakatextraswwiecie [dot] pl
REKLAMA
Szukasz atrakcyjnego zawodu? Dobrze trafiłeś! Zobacz wideo i sprawdź ofertę edukacyjną Zespołu Szkół w Grubnie koło Chełmna. Zapraszamy na stronę: www.grubno.pl.

Komentarze (17)

W Jezewie też jeden baran kupił zdezelowanego quada i jeździ bez tłumika. Cała wieś się denerwuje na grubasa. Ostatni zdechł mu ten szrot ale naprawiał tydzień k znów jeździ bez tłumika. Przekracza prędkość, wiejski fotoradar zawsze wskazuje 80 km/h po tym grubasie. 

Odpowiedzi: 0

Pewnie te pseudo nowobogaccy w csw jeżdzą .Myślą,że im wszysto można .

Odpowiedzi: 0

Prawidłowo. Tępić pajaców!

Odpowiedzi: 1

Sam jesteś pajacem. Policja sama w 99% sytuacji gdy kierowca motoru crossowego jedzie drogową każe jechać mu do najbliższego lasu

Odpowiedzi: 0

Dostali na komunię jeżdżą patafiany gdzie popadnie. Powinni dostać po 1000 zł mandatu to by się im odechciało i jeszcze by kolegów ostrzegli.

Odpowiedzi: 0

Tak jazda z wieśniakami z pierdzikow wiecej to hałasu robi niż to warte. Strzelać w opony zdjęcia robic ludzie i pozbyć się tych intruzów z lasów. Jeżdżą tymi gow za parę tysięcy niszczą ściółkę i płoszą zwierzynę. Od takich hałasujących zlomow są tereny prywatne. 

Odpowiedzi: 0

Powinni wyłapać tych co jeżdżą po parowie w Plewnie i Konopacie...zwierzęta już nigdzie nie mają spokoju.  Durnie mają przecież motocross...

Odpowiedzi: 0

wasze "motóry" nie lepsze.na zlocie co drugi powinien mieć zabrany dowód za przekroczoną normę hałasu.A nie zabierają bo sami milicjanci takimi "hałasami" jezdzą...

Odpowiedzi: 0

A co ma zlot i hałas do orania lasu i płoszenia zwierzyny .No czubek Haha 

Odpowiedzi: 1

Podaj adres

Odpowiedzi: 0

Ssaki leśne stojące przy trasie na Grudziądz są przyzwyczajone do wzmożonego ruchu i hałasu :)

Odpowiedzi: 0

Niema reguły drogi szybkiego ruchu i autostrady prowadzą przez lasy  a co z samymi  leśnikami drwalami oraz myśliwymi  oni dopiero niszczą i rujnują lasy tego się nie widzi 

Odpowiedzi: 0

Mandat to za mało według mnie bo niczego nie nauczy. Konfiskata sprzętu i na przemiał brzęczyka. 

Odpowiedzi: 0

Ja mum kwada ,kupiłym sobia i jeżdza po wiosce 

Odpowiedzi: 0

Rondo by zrobić tam i spokój.

Odpowiedzi: 0

Wystawienie mandatu potem zapłata i dalej szaleć tylko w innym miejscu. Pas startowy koło Jeżewa to bardzodobrze znane miejsce nie tylko motocyklistom czy kierowcom. Co do szaleństwa po lesie, to będzie trwało tak długo póki szaleniec skrzywdzi spacerowicza lub go zabije. Może sam zaliczy jakieś drzewko z podobnymi skutkami. Ci którzy tak namiętnie oddają się według nich ekstremalnym leśnym wyczynom w ramach mandatu powinni trafić do nadleśnictw lub leśnictw i posadzić trochę drzewek (tak do stu w górę), najlepiej na niczym nie osłoniętej porębie. Moje stanowisko na temat kar pieniężnych za poczynione szkody jest w większości przypadków negatywne, według mnie bardziej istotnym jest naprawienie szkody niż zapłacenie za nią. Często wyskość mandatu nie pokrywa newet % wyrządzonej szkody, więc sprawca sam się przekona ile tak naprawdę warte jest jego wykrocznie, gdy sam będzie musiał zadbać o jej naprawienie.

Odpowiedzi: 0

A myśliwi jężdża po polach ,łakach jak po swoim polu !!! Myśliwi strasznie niszczą uprawy. Ciekawe co powiedzieli jak by tym doktorkom ,urzędasom ktoś bez pytania jeżdził po o ch ogrodzie działce.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz