Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Sąd skazał sprawcę wypadku, w którym zginęli Krystyna i Jan Chełmowscy

Andrzej Bartniak
18 czerwca, 12:52

Wyrok skazujący dla Tomasza K. nie jest zaskoczeniem. Niezmiernie trudno było znaleźć coś na jego obronę. Będąc pod wpływem narkotyków, nie mając prawa jazdy i poruszając się samochodem, który nie miał prawa wyjechać z garażu doprowadził do śmierci dwóch osób. 

Tomasza K. nie było dziś na sali rozpraw. O wyroku powiadomi go adwokat
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

W miniony czwartek zakończył się przewód sądowy jednej z głośniejszych spraw w ostatnim czasie. Ogrom emocji, jakie wzbudzała od samego początku, wiązał się przede wszystkim z tym, że w wypadku zginęło powszechnie lubiane małżeństwo Chełmowskich, które w żaden sposób nie sprowokowało tego, co się stało 16 stycznia 2021 r. na drodze powiatowej między Michalem a Bratwinem (gmina Dragacz).

W jadące prawidłowo alfa romeo wjechał volkswagen golf prowadzony przez 27-letniego Tomasza K. Po zderzeniu mężczyzna oddalił się z miejsca wypadku. Jego obrońca próbował tłumaczyć to szokiem, jakiego doznał. Niewykluczone, że od samego szoku gorsze było to, co w umyśle sprawcy w tym momencie czyniła amfetamina.
REKLAMA

Nie bez znaczenia na ocenę tej tragedii była też historia życia Tomasza K. Zaledwie kilka miesięcy przed wypadkiem opuścił więzienie, gdzie spędził pięć lat. Niestety, nie wyciągnął z tej lekcji żadnych wniosków.

W piątek w Sądzie Rejonowym w Świeciu zapadł wyrok w tej sprawie. Tomasz K. został skazany na 9,5 roku pozbawienia wolności. Dostał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ma również wpłacić 15 tys. zł na fundusz wspierający osoby pokrzywdzone w wypadkach. Wyrok nie jest prawomocny.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (29)

MAŁO !

Odpowiedzi: 0

Kpina. Będzie prowadzić auto i bez tego. 15 tys. ? Kolejna kpina. Za straty psychiczne dla dzieci ofiar powinien płacić i to grubo do końca życia. 

Odpowiedzi: 0

Śmiech na sali.. polski wymiar sprawiedliwości to kpina.. śmieć zabija dwie osoby naćpany i dostaje 9 lat....  

Odpowiedzi: 0

15 tyś za życie dwójki ludzi, co to za taryfa, jeden sąd orzeka milion kaucji za wyjście z aresztu, a te zadośćuczynienie to co to ma być? W pale mi się nie mieści ten wyrok.

Odpowiedzi: 0

10 lat, 5 czy nawet rok byłyby wystarczające jakby je sumiennie przepracował odkupując swoje winy. Mam na myśli najgorsze i najcięższe pracę jakie można sobie wyobrazić. I w tym musiałby zarobić na własne utrzymanie. A tak popierdzi w pasiak za nasze pieniądze. Będzie się nudził i korzystał ze wszystkich możliwych udogodnień i możliwości kombinowania. Czy wyjdzie jako zresocjalizowany człowiek, który zacznie udzielać się charytatywnie aby odkupić swoje winy? NIE. Być może będzie jeszcze gorszy i będzie miał poczucie że może skrzywdzic kogokolwiek bo kara nie będzie dotkliwa. Kary w Polsce nie mają wartości odstraszającej. 

Odpowiedzi: 0

Wartość życia rodziców, człowieka...15 tys. Świetnie Polsko...

Odpowiedzi: 1

Nie wiem czy taka jest zasada ale o odszkodowanie występuje się na drodze cywilnej. Więc będzie jeszcze proces o odszkodowanie. To było postępowanie prokuratorskie

Odpowiedzi: 1

Pominięte z mojej strony...ale oczywiste, że wyrok też jest kpiną. Sąd rejonowy w Świeciu to czasem śmiech "na sali". Pewne dość oczywiste sprawy ciągną się latami, a wyroki bywają krzywdzące oraz, co wiele razy miało potwierdzenie... mało sprawiedliwe. Czy to sprawa cywilna, karna czy rodzinna. Wystarczy tak zwyczajnie postawić się w sytuacji rodziny, lub osoby poszkodowanej...chyba każdy, by wnosił o największy wyrok. Zwłaszcza, ze jest to recydywista...ile czasu juz tam spędził (w więzieniu) I co mu to dało? ... Czasy się zmieniają, ludzie nie zawsze... Pozdrawiam 

Odpowiedzi: 0

Niski wyrok.

Odpowiedzi: 0

Zdemoralizowane menel będzie max 5 lat w więzieniu na koszt podatników powiatu świeckiego,gdzie będzie grał w gry,karty,i wychodził na spacery....co za kraj.

Odpowiedzi: 0

Ludzie to że dostał 9 lat nieznaczny że tyle będzie siedział... Pójdzie do pracy dobre zachowanie i po 5 latach jest w domu śmieć. I taka jest prawda

Odpowiedzi: 1

Śmieć śmieciem innych nazywa..... 

Odpowiedzi: 1

Śmieć śmiecia broni

Odpowiedzi: 1

Żal ciebie...... 

Odpowiedzi: 0

Ja bym jeszcze pociągnął do odpowiedzialności policjantów którzy wcześniej wyouścili go na autostradzie, gdyby odpowiednio zareagowali małżeństwo by żyło...

Odpowiedzi: 0

No i gdzie są teraz ludzie co chodzili pod sądem protestować niby w obronie sądów,pomyślcie gdyby to waszych rodziców zabił.Bylibyście zadowoleni? No to już zbierać się świece i flagi brać i pod sąd protestować.

Odpowiedzi: 2

Racja..

Odpowiedzi: 0

Nie rozumiesz chyba co piszesz ani jaka była istota tzw. Reforma Pana Zero (przepraszam- Ziobro). Jesteśmy w Polsce już  kilka lat po "reformie" rządzących. Rezulaty można zobaczyć...

Odpowiedzi: 0

9.5 roku za swiadome zabojstwo? Jprd yebac te polskie piiierdolone sądy! Sami pewnie cpaja i chleja i wsiadaja za kierownice i dlatego takie niskie kary sa w obawie przed sobą. Ps. Juz nie jeden  sedzia byl zlapany pod wplywem i sami siebie kryją.

Odpowiedzi: 0

Nie no to poprostu się w pale nie mieści, 9,5 roku za to co zrobił??‽! To tak samo jakby świadomie wbił im nóż w serce i poszedł dalej. Przecie on to zrobił świadomie. Ludzie trzymajta mnie bo jeb.e. za batona rok dostają a za śmierć 9 lat, a mało tego będzie dupe lizał to za połowę kary wyjdzie. Szok i nic więcej

Odpowiedzi: 0

za 9 lat znowu naćpany wsiądzie za kierwonice i kogoś zabije skoro pierwsza odsiadka nic nie dała. 9 lat to za krótko.

Odpowiedzi: 1

A co, siedziałeś kiedyś 9lat, że wiesz że to za krótki czas??? 

Odpowiedzi: 1

Ty widać że na cwelowni siedziałeś.. dupsko szczypie do teraz co.. współczuję

Odpowiedzi: 0

Pamiętajcie wszyscy, dzisiaj on, jutro wy. Z poważaniem ks. Biskup.

Odpowiedzi: 0

Widzę że nasz Naród to puste, bardzo puste głowy Żal..... 

Odpowiedzi: 0

Właśnie sąd przyzwala na jazdę pod wpływem alkoholu narkotyków bez prawa jazdy i zabijać ludzi szok. Nie wierzę po prostu nie wierzę w taką niesprawiedliwość polskiego prawa! 

Odpowiedzi: 0

co to za wyrok gowniarz powinien dostac po 25 lat od osoby.

Odpowiedzi: 0

To kiedy kolega Adam B. otrzyma zarzuty składania fałszywych zeznań? (i wiele innych...)?

Odpowiedzi: 0

Za znęcanie się nad zwierzakiem wyroki są wyższe, a sady podpierają się opiniami dziada o suwerenie.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz