Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Strzeliły korki od szampana. Tenisiści Gwiazdy Bukowiec awansowali do II ligi!

red
18 marca 2023, 15:48

Tenisiści stołowi Gwiazdy Bukowiec wygrali w Toruniu z zespołem KS Nova Era 8:5 i na pięć kolejek przed końcem sezonu zapewnili sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Tak cieszyli się z awansu tenisiści Gwiazdy Bukowiec
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

W czwartek Gwiazda Bukowiec w meczu rozegranym awansem z 20. kolejki pewnie pokonała GLKS Rogóźno 8:2. Punkty w tym meczu dla zespołu z Bukowca zdobywali: Adam Wasilewski 2,5; Jakub Otto 2,5; Michał Wojewódka 1,5; Maciej Rakowicz 1,5.

To zwycięstwo dało Gwieździe Bukowiec przewagę dziesięciu punktów nad drugim w tabeli zespołem KS Nova Era Toruń przy jednym meczu rozegranym więcej. Oznaczało to, że w przypadku zwycięstwa w sobotę w meczu na szczycie Toruń – Bukowiec, tenisiści stołowi z powiatu świeckiego mogli zapewnić sobie historyczny awans do II ligi.

REKLAMA
REKLAMA

Ekipa Gwiazdy pojechała więc na mecz do grodu Kopernika z przygotowanymi szampana, choć również ze sporym respektem do rywala, który w meczu w Bukowcu w ramach I rundy rozgrywek przegrał tylko 6:8, pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.

Mecz lidera z wiceliderem ponownie okazał się dość zacięty. Po ośmiu pojedynkach na tablicy wyników widniał remis 4:4. Swoje mecze wygrywali Adam Wasilewski (3:0 z Maciejem Rękasem i 3:2 z Julianem Korzusem), Jakub Otto (3:2 po ciężkim boju z Gracjanem Kęsikiem) oraz debel Wojewódka/Wasilewski, który pokonał w grze podwójnej Macieja i Miłosza Rękasów 3:0.

REKLAMA
REKLAMA

Kluczowym momentem okazały się trzy pojedynki z rzędu wygrane przez Gwiazdę Bukowiec od stanu 4:4 do 7:4. Prowadzenie 5:4 dał Jakub Otto, po wygranej 3:0 z Miłoszem Rękasem. Kolejne dwa punkty dołożyli Maciej Rakowicz i ponownie bohater meczu Jakub Otto. W ostatnich dwóch pojedynkach każdy z zespołów dołożył po punkcie i mecz zakończył się wygraną Gwiazdy Bukowiec 8:5.

Zespół z Bukowca dokonał więc nie lada wyczynu, zapewniając sobie awans na pięć kolejek przed końcem sezonu. Ostatnie mecze Gwiazda może już zagrać na luzie, myśląc powoli o przygotowaniach do wyższej ligi.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Brawo dla Was Panowie. Sam gram i wiem co to znaczy iść od VI ligi. Duża nobilitacja dla Bukowca. Brawa dla Waszego Wójta Adama Licznerskiego, bez  którego nie było awansu. Dla Waszego powiatu również, bo  obserwuję lokalne ligi i Gwiazda Bukowiec obecnie to najwyższa liga rozgrywkowa. Graty...

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz