Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Joanna, Pankracy
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  19°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 11°C

"Szantażowano nas, że odbiorą halę, jeśli pomożemy skompromitować poprzedniego wójta"

Andrzej Bartniak
13 kwietnia, 10:42

Idąc za ciosem, rządząca komisarycznie gminą Warlubie Anna Ośko przedstawiła kolejną listę uwag pod adresem wykonawcy odpowiedzialnego za budowę hali sportowej. W opinii firmy JPD działania z jej strony to brudna gra polityczna.    

W sprawie budowy hali w Warlubiu jest coraz więcej niejasności
Fot. Andrzej Pudrzyński

REKLAMA

W minioną niedzielę Anna Ośko na swoim profilu facebookowym przedstawiła drugą część zarzutów pod adresem wykonawcy hali sportowej w Warlubiu. Wszystkie koncentrują się wokół dachu. Jednocześnie zapowiedziała kolejne odsłony z długiej listy niedoróbek, które do tej pory nie zostały usunięte. Całość dokładnie zilustrowano zdjęciami wskazując konkretne niedociągnięcia, które w przekonaniu pełniącej obowiązki wójta wykluczają całościowy odbiór hali i wypłatę reszty należności.

W sprawie głos postanowił zabrać główny wykonawca, który uważa, że jest ofiarą politycznej walki, a Anna Ośko w swoim oświadczeniu mija się z prawdą.
REKLAMA|

Dla naszego konsorcjum najbardziej istotne jest to, że budynek został odebrany w dniu 10 marca 2021, kiedy to komisja pod przewodnictwem  pełniącej obowiązki Wójta Gminy Warlubie Pani Anny Osko dokonała odbioru hali (z wyłączeniem sufitu na salą główną) co też potwierdziła swoim podpisem. Inspektorzy poszczególnych branż przyznali rację naszym argumentom, jednak subiektywna ocena Pani Osko nie pozwala rozstrzygnąć sprawy, dlatego sufit pozostaje sprawą sporną - czytamy w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu firmy JPD z Grudziądza. - Nasze konsorcjum wypowiedzenie umowy przyjęło z dużym zdziwieniem, ponieważ dotyczy ono budynku w 100 proc. przygotowanego do użytkowania. Nasze zdziwienie pogłębia fakt, że w ostatnim czasie usilnie prosiliśmy o spotkanie z Panią Osko celem omówienia jej wątpliwości, jednak nasze wiadomości pozostawały bez odpowiedzi.
REKLAMA

Jeszcze bardziej zaskakuje, jeśli nie szokuje, kolejny fragment długiego pisma wystosowanego przez firmę JPD:

Jesteśmy zmuszeni poinformować opinię publiczną, że w trakcie trwania procedury odbioru budynku zostaliśmy postawieni w bardzo nieprzyzwoitej i nieprzyjemnej sytuacji. Z najbliższego otoczenia Pani Anny Osko usłyszeliśmy wprost, że odbiór może zostać przeprowadzony bez większych przeszkód i w szybkim tempie jeśli pomożemy w zgromadzeniu materiałów kompromitujących poprzednią władzę Gminy Warlubie w celu użycia materiałów w prowadzeniu kampanii wyborczej Pani Anny Ośko. Jednocześnie dano nam do zrozumienia, że w przypadku niespełnienia prośby możemy spodziewać się trudności związanych z dalszym procesem odbioru hali.

Pełna treść oświadczenia wykonawcy hali w załączniku.
a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA
Budujemy kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na www.apartado.pl

Komentarze (147)

Zapewne te same osoby w niedzielę klęczą w pierwszym, kościelnym rzędzie. Co za hipokryzja...

Odpowiedzi: 0

***** ***

Odpowiedzi: 2

Raczej wy***** ***

Odpowiedzi: 0

Elektorat jedynego i Kłopotka jak zwykle kulturalny i elokwentny

Odpowiedzi: 0

Niedoróbki są ewidentne ,ktoś wziął za to pieniądze ,a Pani Komisarz słusznie nie odebrała fuszery i tandety za grube nasze pieniądze. 

Odpowiedzi: 1

A to normalnie nie można załatwić spraawy. Afery tylko. To Warlubie szerokim łukiem omijać. Jeden lepszy od drugiego tam. 

Odpowiedzi: 1

Czyli jak chcesz takie sprawy załatwić? Podarować a na naprawę hali dodatkowe pieniążki przeznaczć?

Odpowiedzi: 0

Pani Komisarz nie musi kompromitować byłego wójta już całą Polska wie ,że to przestępcą skazanym z lepkimi palcami i pazerny na łatwe pieniądze .Z halą też pewnie tak było  A my mieszkańcy płacimy podwójnie 

Odpowiedzi: 1

Oh i ah... Jaka tą Wasza Pani Komisarz jest cudowna, jaką by nie była, to Wy i tak będziecie wchodzić jej w tyłek. 

Co Wy chcecie od byłego wójta  ? W porównaniu do Pani Komisarz był uczciwym człowiekiem, zrobił wiele dobrego dla Gminy. Ale zawsze znajdą się tacy, którym paluszek trzeba trzymać prosto w du*ie !

Nigdy się Wam nie dogodzi. 

Bardzo dobrze, że został wypuszczony ten artykuł. Może teraz każdy się dowie i przekona jak nieuczciwą i pełną jadu jest Pani Ośko.

Pomyślcie ! Czy taką przyszłość chcecie zapewnić naszej Gminie ?! Taką przez nieczystą i nieuczciwą gierkę polityczną. Pani Komisarz doskonale zdaje sobie sprawę, że jest już od dawna skończona i z brudnymi kopytami pcha się dalej na stanowisko wójta, przekładając przy tym terminy wyborów bo boi się o swoje cztery litery  ;)

Odpowiedzi: 3

Był uczciwym . Ha.ha. 

Odpowiedzi: 1

HAHAH UCZCIWYM takie słowa może tylko napisać o nim rodzinka ;) i koledzy z którymi kradł 

Odpowiedzi: 2

Dokładnie i to jeszcze razem zdania układali....hahahahah

Odpowiedzi: 0

Masz dowody na to ? Jak nie, to zamknij gębę na kłódkę. Za to dowody są na Panią Komisarz, że jest nieuczciwym, politycznym graczem jak wszyscy z PiSu

Odpowiedzi: 1

Z niej to żaden PiS, tylko da stołka

Odpowiedzi: 0

UCZCIWY?????

.....a to dobre!!!

Czy ktokolwiek w TO wierzy???

Odpowiedzi: 0

Skazany za okradanie społeczęstwa, z prawomocnym wyrokiem sądu gościu UCZCIWY , to tak, jagbyś o sobie napisał MĄDRY czy ROZUMNY, oczywiście czytając te brednie

Odpowiedzi: 0

Aż przykro się patrzy na to co się dzieje w Warlubiu! Jesteśmy pośmiewiskiem wszystkich wokół! Jest to najbrzydsza i najbardziej brudna kampania wyborcza jaką pamiętam! Wstyd! Nie chciał bym widzieć na tym stanowisku żadnej z kandydujących osób. 

Odpowiedzi: 0

Pisowskie metody!!! 

szkoda strzępić ryja!

Odpowiedzi: 1

Masz racje nie strzeb ryja

Odpowiedzi: 0

Widać, że tonący brzytwy się chwyta szczegolnie, że w grę wchodzą duuuże pieniądze. Używanie tyle razy czyjegoś imienia i nazwiska to sposoby już nam w gminie znane. Pożyjemy- zobaczymy ale ktos tu sie przestraszył, że tym razem nie będzie tak kolorowo...

Odpowiedzi: 1

Czy to komentarz pani Ani ? 

Odpowiedzi: 0

A w TVP mówili że pani komisarz jest spoko

Odpowiedzi: 1

XD

TVP klamie weź z tą pisowską szujnią

Odpowiedzi: 0

To jest straszne, to się nie mieści w głowie!!!!

Prokuratura powinna się tym zająć

A nie znowu telewizja i hucpe urządzać

Z szacunku do wyborców, a nie tylko gierki byle kampania wygrać 

Odpowiedzi: 2

Zgadza się, oświadczenia to jest robienie z nas podatników idiotów za naszą kase. Osobiście dość mam tych wszystkich niewinnych rządów. Kasa im leci na tych stanowiskach a my patrzymy na to jeden świętszy od świętszego. To się w głowie nie miesci. Kiedyś było jakoś normalniej jeden drugiego tak w h..a nie robił.

Odpowiedzi: 0

Pani Komisarz wyraźnie napisała,że oddała sprawę do prokuratury !

Odpowiedzi: 0

Teraz jest na czasie mówienie że to sprawa polityczna 

Odpowiedzi: 1

Teraz się obudzili, że to sprawa polityczna i że byli szantażowani. Dlaczego tego, nie zgłosili , gdzie trzeba. 

Odpowiedzi: 1

człowieku o czym ty mówisz, zadna firma nie chce byc wplatana w takie gierki

Odpowiedzi: 0

Co to za oświadczenie. Z bliskiego kręgu pani komisarz ktoś coś powiedział. Żenada. Nie wierzę, aby narażała się na żonglowanie takim powiedzmy źle zrobionym dachem . Jakby było wszystko w porządku to by dach inaczej wyglądał, byłaby pełna dokumentacja. Oświadczenia, oskarżające powinny mieć uzasadnienie, a nie ktoś coś powiedział, a może z palca wyssał. 

Odpowiedzi: 2

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz