Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Tak wyglądają wnętrza budynku dla seniorów na Mariankach [zdjęcia]

red
22 marca 2023, 08:52

W najbliższy czwartek odbędzie się oficjalne otwarcie budynku z mieszkaniami chronionymi dla osób starszych, który stanął przy ulicy Królowej Bony 2 w Świeciu.

Wkrótce do mieszkań chronionych wprowadzą się lokatorzy
Fot. UM w Świeciu
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkania chronione powstały z myślą o seniorach, którzy wymagają całodobowej opieki, bo nie radzą sobie w samodzielnym funkcjonowaniu.

Celem placówki będzie pomoc seniorom, zapobieganie wykluczeniu społecznemu, integracja w środowisku lokalnym. Zajęcia terapeutyczne i kompensacyjne mają wpłynąć na poprawę sprawności fizycznej i umysłowej.

W tej chwili w budynku przy ul. Bony dobiega końca wielkie sprzątanie. Lokal po lokalu myte są podłogi, okna oraz montowane ostatnie elementy wyposażenia.

REKLAMA
REKLAMA

Oto jak prezentują typowe mieszkania w domu, w którym już niebawem zamieszkają osoby starsze. Wspólnym mianownikiem wszystkich przestrzeni jest brak barier architektonicznych.

Więcej informacji i zdjęć po oficjalnym otwarciu budynku, które zaplanowano w najbliższy czwartek po południu.

Aktualizacja
W piątek 24 marca w godz. 10.00-17.00 odbędzie się dzień otwarty, podczas którego będzie można obejrzeć mieszkania chronione i zapoznać się z proponowaną ofertą.

Również 24 marca rozpocznie się nabór wniosków na korzystanie z mieszkań chronionych. Wnioski będą dostępne w budynku przy ul. Bony 2 oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świeciu i na stronie internetowej OPS. Dodatkowe informacje w czwartek.

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

źródło: Urząd Miejski w Świeciu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

Wyglądają wspaniale, brawo panie burmistrzu.

Odpowiedzi: 1

Łubudubu łubudubu...niech żyje nam...

Odpowiedzi: 0

Dlaczego nigdzie nie ma ogłoszeń o rekrutacji??????

Odpowiedzi: 2

Bo już dawno wiadomo kto tam zamieszka. Znajomi znajomych itp.

Odpowiedzi: 0

W artykule jest wyraźna informacja, że druki rekrutacyjne będą dostępne w budynku mieszkań chronionych oraz w siedzibie OPS. Czytajmy do końca 

Odpowiedzi: 2

Jasne. Miejsca już rozdane 

Odpowiedzi: 0

 Chdzi o pracę a nie o mieszkańca!!!!

Nie rozumiesz tematu to Milcz

Odpowiedzi: 0

Super, dobrze że myśli się w Świeciu o problemach starzejącego się spoleczenstwa.

Odpowiedzi: 0

Łazienka beznadziejna jak w szpitalu 

Odpowiedzi: 1

Bo to mieszkania dla osób starszych schorowanych .

Odpowiedzi: 0

Wnioski wnioskami ale chyba można napisać od razu jakie trzeba spełnić warunki

Odpowiedzi: 1

Jedyny warunek być z rodziny kolesia kolesia, tylko tyle i aż tyle 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz