Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Norbert, Paulina
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  25°C / 13°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 14°C
REKLAMA

Tak wypadły szkoły z powiatu świeckiego w rankingu najlepszych placówek w kraju

Andrzej Pudrzyński
13 stycznia 2022, 07:52

Miesięcznik "Perspektywy" po raz kolejny opublikował coroczny ranking szkół średnich. Sprawdziliśmy, jak wypadły w nim licea i technika z powiatu świeckiego.

I LO ze Świecia znalazło się w rankingu jako jedyne liceum w powiecie
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

To już dwudziesta czwarta edycja prestiżowego rankingu "Perspektyw". Pod uwagę wzięto dane z 1256 liceów ogólnokształcących i z 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w 2021 r. zdawało w nich co najmniej 12 osób, a średnie wyniki z języka polskiego i matematyki nie były niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Przy opracowywaniu danych poszczególnych szkół analizowano wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym (w przypadku techników także wyniki egzaminów zawodowych).
REKLAMA

W zestawieniach znalazły się jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Spośród liceów w naszym powiecie, dotyczy to tylko I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu. Pozostałe szkoły miały zbyt niskie noty.

I LO znalazło się na 25 miejscu w województwie kujawsko-pomorskim (na 53 ujęte w rankingu) i na 733 miejscu w kraju. W poprzednich latach było jednak lepiej. W latach 2019, 2020 i 2021 zajmowało odpowiednio 405, 601 i 677 lokatę w kraju.
REKLAMA

Wśród techników, najwyżej uplasowało się Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu (popularnie zwanym „białym”). Zajął 49 miejsce w województwie (na 67 techników objętych zestawieniem), ale nie znalazł się w gronie 500 najlepszych w kraju.

Podobnie jak inne technikum ze Świecia, tyle że w Zespole Szkół Ponadpodstawowych (60 lokata w województwie).

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Komentarze (23)

Test powinien być na wejście i wyjście ze szkoły i to powinna być prawdziwa miara osiągnięć . Do czerwonego przychodzą najlepsi uczniowie z powiatu i sukcesem nie jest zdawalnosc byle zdać a to jaki procent średni uzyskała grupa zdających . jeśli chociaz jedna osoba z czerwonego nie zdała matury uznaje to jako porażkę pedagogiczna .

Odpowiedzi: 1

Zgadzam się z tobą. Niestety ostatnie lata do 1 ;o przyjmują wszystkich chętnych. Kiedyś ta szkoła ,iała prestiż i nauczycieli z powołania, z pasją. Dostać się tam nie było łatwo. A dawną kadrę wspomina się do dziś. Każdy pamięta nazwiska Rózio. Schonert, Bujak, Kobusińska i i.

Odpowiedzi: 0

szkoda ze panny moga sie ubierac jak chca i malowac jak chca... za fluid bym pałe wstawiał od razu

Odpowiedzi: 2

Taaa, masz całkowitą rację, już od maleńkiego powinny być ubierane tylko we włosiennicę, a za każdy przejaw kobiecości powinny być publicznie chłostane i golone na łyso. Gdyby to nie pomogło powinno się je dożywotnio zamykać, w odosobnionym, górskim klasztorze... 

Odpowiedzi: 1

Ja tam  lubię ogolone

Odpowiedzi: 0

W 1 LO nie ma dyscypliny i jasnych zasad. Panny robią co chcą, niektóre ubierają się tak tandetnie i wyzywająco, że nie trudno wyobrazić sobie co mają w głowie. Puste i prostackie, moim zdaniem/ Żadnych hamulców

Odpowiedzi: 1

Takie podejście i wyzywające, wulgarne zachowania niedługo się skończą. Całe szczęście mamy odpowiedniego człowieka na odpowiednim stanowisku, czyli Pana Ministra Edukacji. Z tego co mi wiadomo podjął już odpowiednie działania w kierunku ukrócenia takich praktyk, niech niektóre z tych panienek się nie zdziwią jak z wilczym biletem w dłoni będą relegowane ze szkół

Odpowiedzi: 1

Biały Orle puknij się w łeb. Zrób to najlepiej z rozpędu. Proponuję żebyś walnął w parapet. Powinno pomóc.

Odpowiedzi: 0

Szkoła jest beznadziejna. Nauczyciele nie uczą, tylko wydaje im się, że są najlepszą szkołą, a fakt jest taki że jak ktoś jest słaby to go nie przyjmują do szkoły i nie ma problemu. 

Odpowiedzi: 1

Przyjmują wszystkich. Wystarczy się odwołać po naborze, albo poczekać do pierwszego półrocza. 

Odpowiedzi: 0

Ta szkoła była dobra 30 lat temu, ale też głównie dlatego, że trafiali tam najlepsi, a sito było zupełnie inne niż dziś. Większość dzisiejszych absolwentów I LO 30 lat temu nie miałaby absolutnie żadnych szans na skończenie tej szkoły. Takie są fakty.

Odpowiedzi: 0

Najlepsza szkoła to jest życie!Dzieciaki po skończeniu szkoły idą na łatwiznę i nie chcą się adaptować w społeczeństwie.Tylko fura,skóra i komóra. Kiedyś latem był turniej dzikich drużyn pod patronatem Pana Deringa , obozy harcerskie ,Niewidzialna Ręką a zimą lodowisko na Małym Blankuszu tor saneczkowy przy SP1 i wiele innych górek saneczkowych.Kiedyś szkoła to była wiedzą ,wychowanie i rygor .Dziś z tego co widzę szkoła to tylko przechowalnia na czas od dzieciństwa do dorosłości.

Odpowiedzi: 1

Dejrynga.. 

Odpowiedzi: 0

Zgadzam się z Czytelniczką. Znam osoby, które z dwójami na świadectwie zostały przyjęte bez problemu do tej szkoly i ją skończyły. Nie ma co porównywać.  Za moich czasów ,,czerwony'' był trzeci w województwie ...

Odpowiedzi: 0

Moja stara buda, pamiętam profesorów i dziwną studniówkę w stanie wojennym - do 15 do 21 i do domu. O 23 godzina milicyjna. 

Odpowiedzi: 0

Moja szkoło jak nisko upadłaś!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedzi: 0

Mnie zastanawia, jak można było dopóścić żeby szkoła z roku na rok tak szybko spadała w rankingach. To wina nauczycieli , nie uczniów. Coraz gorszą kadra w tej szkole. Pamiętam jak kiedyś nauczyciele namawiali nas na olimpiady, konkursy, zawody itp/ Siedzieli z nami po lekcjach żebyśmy dobrze wypadli. Pomagali jak mogli. Dziś ogłoszą konkurs, olimpiadę i oczekują, że uczeń sam wszystko opanuje a nauczyciel będzie się chełpił jego wynikiem. Mam nadzieję, że rada miejska i burmistrz poproszą dyrektorkę o wyjaśnienia, dlaczego szkoła ma coraz gorsze wyniki, a nauczyciele nie dostaną premii o trzynastek. Nagrody powinny być za sukcesy a nie porażki. Spadek w rankingach to porazka

Odpowiedzi: 1

Chyba Starosta i Rada Powiatu da odpowiedź bo szkoły ponadpodstawowe podlegają pod powiat.  Pod Gminę to żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe. Burmistrz do tych szkół i dyrektorów nic nie ma.

Odpowiedzi: 0

Starościna z pewnością nie poprosi o wyjaśnienia, bo dyrektorka to jest jej koleżanka. 

Odpowiedzi: 1

Jeśli koleżanka to tym bardziej może poprosić o wyjaśnienia. Wstyd żeby tak dobre, kiedyś , liceum dziś spadło o ponad 400 miejsc. Inne szkoły w Polsce podniósł:y swój poziom a świeckie LO obniżyło. Ambitna młodzież ucieka do bydgoskich, toruńskich a nawet grudziądzkich liceów. A w tym roku matury zapowiadają się jeszcze słabiej. 

Odpowiedzi: 0

Ciężką robotę to mają nauczyciele białego i zawodówki.

Przyjmują uczniów o różnym poziomie intelektualnym. Przygotować takich anansów do matury - to jest dopiero wyczyn. Każdy absolwent ze zdaną maturą to sukces. A czerwone zbiera tylko najlepszych, którzy sami się uczą, nie trzeba wkładać wysiłku. Nauczyciele g...no robią.

Odpowiedzi: 0

25 miejsce w województwie i 733 w kraju. Dramat. Naprawdę nie ma się czym chwalić

Odpowiedzi: 1

Pewnie, że dramat. Tym bardziej, że szkoła cały czas, z roku na rok spada niżej, a to oznacza, że nauczyciele nie wyciągają wniosków. Nie robią nic by poprawić jakość nauki. Tylko wymagają ale nie dają nic w zamian. Nie ma już nauczycieli z pasją

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz