Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dawid, Antoni, Radosław

Trwają poszukiwania lokalu dla pogorzelców z Gruczna

Andrzej Bartniak
23 lutego, 11:43

- Jedno mieszkanie jest kompletnie spalone, dwa pozostałe ucierpiały trochę mniej, ale i tak jeszcze długo nie będą nadawały się do tego, aby w nich bezpiecznie zamieszkać - relacjonuje Jan Chudziński, sołtys Gruczna. - W tej chwili szukamy lokalu dla trzyosobowej rodziny.

W środku budynek wygląda znacznie gorzej niż na zewnątrz
Fot. Andrzej Pudrzyński

REKLAMA

Nie wiadomo, jakie byłby skutki wtorkowego pożaru, gdyby nie lekki sen seniorki, której mieszkanie znajdowało się najbliżej piekarni. To ona zauważyła dym i o 4.00 wszczęła alarm. Niestety, ze względu na bliskie sąsiedztwo z miejscem pożaru, jej mieszkanie ucierpiało najbardziej.

- Jest całe spalone i zalane - mówi Jan Chudziński, sołtys Gruczna, który od rana był zajęty udzielaniem wsparcia pogorzelcom. - Wspomniana seniorka zamieszka tymczasowo u córki. Druga pani przeprowadziła się do syna. Teraz szukamy jakiegoś lokalu dla trzyosobowej rodziny.

Rozważane są dwa warianty. Pierwszy z nich to jeden z pustostanów świeckiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, drugi to w zasadzie niewykorzystany, pusty dom katechetyczny. Wiele zależy od tego, w jakim stanie jest mieszkanie będące w zasobach ZGM. Okaże się to w ciągu najbliższych godzin.

Chociaż z zewnątrz budynek, w którym mieszczą się sklep i mieszkania, nie wygląda na bardzo zniszczony przez żywioł, to w środku prezentuje się już znacznie gorzej.
REKLAMA

- To stara konstrukcja - zauważa sołtys. - Nie wiadomo, jakie straty spowodowały ogień i woda. Będzie to można ocenić dopiero za jakiś czas. W tej chwili trudno o czymś przesądzać.

Jest natomiast niemal pewne, że dzisiejszy pożar był kresem działalności piekarni w Grucznie, należącej do Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Świeciu. Jej wyroby cieszyły się dużą popularnością. Można je było kupić nie tylko w miejscowym sklepie, ale też w Świeciu, Pruszczu, Bukowcu czy Janiej Górze. Wypieki codziennie dostarczano też do Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy.

- To wielka strata - ubolewa Chudziński. - Piekarnia nadawała klimat temu miejscu. Zapach świeżych wypieków zawsze wszystkim miło się kojarzył.  
REKLAMA

Piekarnia w Grucznie była jedną z dwóch należących do GS w Świeciu. Teraz, by nie stracić stałych odbioców, produkcję będzie musiał zwiększyć drugi zakład w Przechowie.

Ogień prawdopodobnie pojawił się w części, gdzie wypiekane jest pieczywo, w sąsiedztwie pieca. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego. Straty mogły wynieść nawet 500 tys. zł. Dokładna kwota będzie znana po ich dokładnym oszacowaniu przez właściciela budynku.

Czytaj też Pożar piekarni w Grucznie. Pięć osób straciło mieszkania. Straty mogą być ogromne [zdjęcia]

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (83)

Przecież i tak planowano zamknąć piekarnie na koniec tego roku kalendarzowego, to się sama zamknęła jak widać i przynajmniej już nie będzie tak kopcić na całe Gruczno czarnym dymem, który zdecydowanie bardziej było czuć niż te świeże wypieki. 

Odpowiedzi: 3

Nie pie.rdol bo bardziej k*** kopci ten fajansiarz kolo Pawłowskich i nikomu nic to nie przeszkadza . Bynajmniej brody syn ma spokój z piekarnią 

Odpowiedzi: 2

Sam pierdolisz xd kultura na poziomie nie ma co brawo, to nie mój poziom do dyskusji

Odpowiedzi: 0

Ten "fajansiarz" to nikt inny jak "szanowny" Pająkowski J., niejaki dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą. Od dłuższego czasu zamieszkuje ten lokal i smrodzie całe Grucznie.

Odpowiedzi: 0

Proponuję zwrócić uwagę na budynki mieszkalne sąsiadujące bezpośrednio z piekarnią, tam dopiero leci czarny dym z kominów. 

Odpowiedzi: 0

Zastanow sie zanim coś napiszesz

Odpowiedzi: 0

A jeszcze parę miesięcy temu, było napisane, że wcale nie pachniało świeżym pieczywem, a śmierdziało dymem z komina i mieszkańcy mają dosyć sąsiedztwa piekarni. Był na tym artykuł na ekstra świecie. 

Odpowiedzi: 1

Taka prawda, a też ciekawe, że nocna zmiana nie zauważyła, że coś się dzieje? Wszystko zdążylo się spalić nim przyjechała straż? Bardzo dziwne to wszystko..

Odpowiedzi: 1

Nocnej zmiany to już nie ma tam od nie wiadomo jakiego czasu. A z komina to raczej fiołkami pachnieć nie będzie. 

Odpowiedzi: 0

Pieczywo z Przechowa jest do bani.Kużwa już nikt chyba nie potrafi piec chleba jak kiedyś.Tylko same mrożonki ludzią wciskają.

Odpowiedzi: 1

Ważne ze Zioło dobre mają 

Odpowiedzi: 1

Lepiej daj adres

Odpowiedzi: 1

Obsługują . Zwłaszcza anonimowych . Milicjancie Ty 

Odpowiedzi: 0

Do kowala niech idą na parę dni 

Odpowiedzi: 0

Panie sołtysie Gruczna  to chyba jakiś żart Pana wypowiedź?pomagał pan może ale raczej po swoim śniadaniu.od 4 jak pożar wybuch do  godz 8 wogole nie byli pana widać ,a osoby potrzebujące pomocy już dawna ja otrzymały od osób będącymi świadkami.mieszkanie zostało zalane ,ponieważ pożar mu zagrażał ,a jak wynika z pana wypowiedzi  mieszkanie zostało całkowite spalone i zalane.jest zniszczone fakt ale nie spłonęło.wiec na drugi raz jak zacznie się pan wypowiadać proszę być  pewnym swojej wiedzy .na szczęście nie wstawili w artykule Pana zdjęcia na tle spalonej piekarni.

Odpowiedzi: 1

Sołtys wie więcej od Ciebie jak widać.

Za głupi jesteś bo nigdy Sołtysem nie będziesz 

Odpowiedzi: 1

Sołtys bije twoja żonę każdy to wie w grucznie 

Odpowiedzi: 1

 Sołtys bije twoja żonę każdy to wie w grucznie "

Jak trzeba być takim głupim jak ty, pierw naucz się pisać twojej żony raczej nie bije hahaha....

Odpowiedzi: 0

śmierdzieć śmierdzi ale wałkiem

Odpowiedzi: 0

Pan Janek się nadaje do tarcia chrzanu w Kassel a nie na sołtysa 

Odpowiedzi: 2

Haha

Odpowiedzi: 0

Moze w końcu ktoś to zauwazy ,ze nic dla wsi się nie dzieje . Ciul w te rowerki , ktoś pamiętał zeby zgłosić rowy melioracyjne w grucznie do pogłębienia? Przy roztopach wyjdzie w jakim stanie są rowy. Zamiast stawiać rowerowe obeliski może pora zrobic  ruch w potrzebna stronę 

Odpowiedzi: 1

Nic dla wsi się nie dzieje jak widać świetlica wiejska jest remontowana. Jakbyś umiał liczyć jakie to są koszty to tyle z twojà pensją nie zarobisz przez następne 3 lata. Nie umiesz zarządzać pieniędzmi jak widać a zazdroscie osobie która wiele pomysłów na GruczNo. Jak jesteście tacy mądrzy to wysuńcie pomysły ale nie... wy musicie wszystko robić pod swoim imieniem i nazwiskiem i od razu zarabiać miliony jak widać.. Jak osoba mieszkająca i interesująca się Grucznem widzę jak sie przez ostatnie lata zmieniła nasza wieś. Jak były robiony nowy asfalt i chodniki Pan Janek codziennie z rana o godz. 8.00 do kierownika budowy przychodził i ustalał rzeczy widziałam go codziennie jak chodziłam o tej godzinie do sklepu, plac zabaw zostanie tez zrobiony dzięki pomysłowi Pana Janka. Świetlica jak widać bedzie miała nową kuchnie. Na prawdę jesteście tacy ślepi. 

Odpowiedzi: 0

Niech sołtys pomoże pogorzelcom z własnej wsi tak pajacuje i gdzie teraz jest? Wypowiada się jak wgl go nie było tam .brawo panie Janie.  Wez pan kamer nasraj więcej i siedź w domu i obserwuj 

Odpowiedzi: 2

Pan sołtys aktualnie jest zajęty. Przerzutki reguluje w romecie 

Odpowiedzi: 1

Chociaż umię więcej od Ciebie ....hahah

Odpowiedzi: 0

Nie nie było tam Pana Janka ??? Widziałam jak od rana latał z telefonem po Grucznie zdenerwowany.

A z tego co wiem to kamery akurat są prywatne przy jego budynku. 

Odpowiedzi: 0

Te chudzinski sto razy stałem.kolo GS i gdzie ty czułeś zapach pieczywa baranj3 chyba ku.3wa zapach sadzy z komina. Baran j3tses i się ośmieszasz 

Odpowiedzi: 2

A ty głąbie takimi wposami

Odpowiedzi: 0

Jakbyś miał głupku dobry węch to byś czuł zapach pieczywa

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz