Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Uroczyste przekazanie wozu ratowniczo-gaśniczego strażakom z Osia [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
17 września, 08:39

Wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu wzbogaciło się o samochód ratowniczo-gaśniczy. – Na pewno przyda się w akcji – komentują druhowie.

Druhowie OSP Osie, przedstawiciele gminy, komendy wojewódzkiej i powiatowej na tle wozu
Fot. Łukasz Porożyński / UG Osie
REKLAMA
REKLAMA

Renault Kerax o mocy silnika 412 KM i napędzie 6x6 ma zbiorniki na 8 tys. litrów wody i 800 litrów środka pianotwórczego. Autopompa ma wydajność 5 tys. litrów na minutę.

Auto ma napęd przystosowany do działań w terenach leśnych.

- To ważne, bo zabezpieczamy między innymi działania ratowniczo-gaśnicze w terenie zalesionym, narażonym na pożary oraz nawałnice i trąby powietrzne - podkreślają druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu.

REKLAMA
REKLAMA

Jednostka bierze również udział w działaniach poza gminą Osie, więc samochód - oby jak najrzadziej - będzie też służył mieszkańcom znacznej części powiatu świeckiego, którzy ucierpieli podczas wypadków czy pożarów.  

Wóz wcześniej służył Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Przekazane samochodu zorganizowano w piątek przed strażnicą OSP w Osiu.

REKLAMA
REKLAMA

W uroczystości uczestniczyli st. bryg. Janisław Buller, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, st. bryg. Piotr Tkaczyński, komendant powiatowy PSP w Świeciu, jego zastępca st. bryg. Andrzej Rafalski, bryg. Paweł Puchowski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świeciu, Michał Grabski, wójt gminy Osie, Roman Waśkowski, przewodniczący rady gminy, a także przedstawiciele zarządu i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu.

Poniżej galeria zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (4)

Zasadnicze pytanie. Czy auto zostało poświęcone przez kapłana? W artykule nie ma o tym wzmianki, na załączonych fotografiach też jakoś nie widać Księdza. Ludzie, jak tak można...

Odpowiedzi: 1

Na księdza juz nie starczyło hajsu , bo ten w Osiu to się ceni.

Odpowiedzi: 0

Do tego brak przedstawiciela z ramienia partii PiS. Hańba! 

Odpowiedzi: 0

A gdzie dh v-ce prezes zarządu ZOSP Kuj-Pom pochodzący z powiatu świeckiego, z Przysierska? Takie wydarzenie a jego nie ma. 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz