Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Uwaga, kierowcy! Od wtorku zmiana w strefie płatnego parkowania w Świeciu

Andrzej Pudrzyński
25 września, 09:03

Wkrótce zaczną obowiązywać nowe przepisy regulujące wysokość opłat w strefie płatnego parkowania w Świeciu. Sprawdźcie, co się zmieni i ile nas to będzie kosztowało.

Nowe stawki zaczną obowiązywać od 27 września
Fot. UM w Świeciu
REKLAMA
REKLAMA

Jak już informowaliśmy w Extra Świecie (patrz artykuł poniżej), ponad dwa tygodnie temu radni uchwalili podwyżki opłat w strefie płatnego parkowania w Świeciu, które nie były zmieniane od 2008 r.

Strefa obejmuje siedem ulic: Klasztorną (odcinek od ul. Mickiewicza do ul. Sądowej), 10 Lutego (odcinek od ul. Mickiewicza do ul. Sądowej), Kopernika, Batorego, Duży Rynek, Mały Rynek i Grzymisława.

REKLAMA
REKLAMA

Jak informuje Urząd Miejski w Świeciu, nowe stawki zaczną obowiązywać od wtorku 27 września.

I tak 30 minut parkowania wzrasta o 50 groszy do 1,50 zł. Godzina parkowania będzie nas od teraz kosztowała 2,50 zł.

2 godzina postoju to koszt 3,00 zł. Natomiast 3 godzina to wydatek 3,50 zł.

Od 4 godziny stawka wynosić będzie 2,50 zł za godzinę.

REKLAMA
REKLAMA

Wzrastają również miesięczne opłaty abonamentowe.

Mieszkaniec wykupi je za 20 zł z prawem pozostawienia pojazdu w pobliżu miejsca zamieszkania i ulicy przyległej, a płacąc 40 zł będzie mógł parkować w dowolnym miejscu strefy.

Nowością dla zainteresowanych, ale nie mieszkających w obszarze strefy są też wprowadzane 2 rodzaje abonamentów ogólnodostępnych. Za miesiąc parkowania z prawem pozostawieniem auta na jednej wskazanej przez siebie ulicy chętny zapłaci 80 zł. Korzystanie z miejsc parkingowych całej strefy to wydatek 150 zł - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA

Urząd przestrzega, że dla osób, które nie uiszczą stosownej opłaty za pozostawienie swojego pojazdu, kara wynosić będzie 150 zł z możliwością jej obniżenia pod określonymi warunkami.

Bez zmian pozostają godziny, w których obowiązują opłaty w strefie płatnego parkowania.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Źródło: Urząd Miejski w Świeciu

REKLAMA

Komentarze (29)

14 lat to i tak bardzo długo czekali z podwyżka, więc w sumie luz.

Odpowiedzi: 0

Centrum juz dawno wymarło jeśli chodzi o handel, jedną z przyczyn było właśnie wprowadzenie opłat. 

Odpowiedzi: 1

Pełna zgoda. W punkt komentarz. Kiedyś aż miło było podjechać i zapłacić za parkowanie sympatycznemu Panu, który tam pobierał opłaty. Teraz jest kilka automatów oraz kryjący się "za rogiem" roznosiciele mandatów...

Odpowiedzi: 0

A jak mam płacić, skoro automat nie wydaje reszty???!!!

Odpowiedzi: 2

Pasownie

Odpowiedzi: 0

Za pomocą aplikacji skycash.. 

Odpowiedzi: 0

Mieszkańcy którzy są zameldowania w strefie parkowania nie mają obowiązku placic za postój

Odpowiedzi: 0

Od wielu lat pracuje w delegacji i parkuje samochód na różnych parkingach i krajach. Tylko w Polsce nie ma automatu który nie wydaje reszty i też są automaty do zmiany banknotów na bilon. Dostępna możliwość płacenia kartą kredytową, płatności za pomocą telefonu wystarczy apka.

Odpowiedzi: 1

W Świeciu mozna płacić w Skycash lub Mobiparking. Korzystam od lat.

Odpowiedzi: 0

Skandal. W mniejszych miasteczkach i na wioskach są lepsze parkomaty z mozliwoscia płacenia kartą i nie trzeba pierwsze 15 minut. Zróbcie coś z tym jak tylko na 5 minut potrzebuje a nie żyrujecie na każdej minucie 

Odpowiedzi: 0

Na tym rynku i tak nic nie ma .Jedynie ten bank co się utrzymuje z Kredytów wyłudza pieniądze. Guwna od psów jest mnóstwo. Mnustwo sklepów pozamykanych.  Będzie jeszcze większa nędza!!!!

Odpowiedzi: 1

Chyba chodzilo Ci o gówna

Odpowiedzi: 1

I o mnóstwo

Odpowiedzi: 0

Proponuję przenieść na rynek straż pożarną wtedy będzie się działo, a pacjenci szpitala, domu starców i mieszkańcy bloku obok szpitala odetchną od smrodu spalin i halasu. I od głośników zwolujacych biesiadników do wyjazdu. 

Odpowiedzi: 2

Sam se mózg przenieś 

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobry pomysł. W pałacu ślubów mieliby muzyke darmową. A najlepiej na parkingu przy Urzędzie miasta lub starostwie

Odpowiedzi: 0

Proponuję przenieść na rynek straż pożarną wtedy będzie się działo, a pacjenci szpitala, domu starców i mieszkańcy bloku obok szpitala odetchną od smrodu spalin i halasu. I od głośników zwolujacych biesiadników do on wyjazdu. 

Odpowiedzi: 0

Wzrost o 50% a podają że inflacja jest na poziomie 16 % . Jajka mają kosztować 5 zeta za sztukę. Wzrost o 500%.  Będzie się działo od nowego roku oj będzie.

Odpowiedzi: 0

Czemu mam płacić drożej?? Co takiego przyczyniło się do wzrostu ceny? To że np żywność drożeje jescze zrozumiem bo koszty produkcji itp. Ale too!? Ciągle ktoś chce się wzbogacać kosztem ludzi

Odpowiedzi: 1

Chociażby dlatego że wzrosło oprocentowanie kredytów które miasto zaciagnelo na wiele lat by wybrukować ulice przylegające do rynku. Myslenie nie boli

Odpowiedzi: 0

Największe jajko gandalfie masz tam gdzie POwinno być  ciało gabczaste ale ono nie jest warte nawet 2zeta

Odpowiedzi: 2

A kiedy miesięcznica Smoleńska, czy na mównicy wystąpi nasz odznaczony "prawy i sprawiedliwy" ruski agent Antoni???

Odpowiedzi: 1

Ruski agent i niemiecki pahoł to twoj   RUDANRTĘCIANU FIRDOJCZLANT A TY CZOPKU NAUCZ SIE HISTORII bo wiedzy masz jak brudu za paznokciem. 

Odpowiedzi: 0

Nie POPISuj się gumiaku .Sram na twój POPIS w internecie .

Odpowiedzi: 0

Pisiory rozrywają kraj ,każdy dla nich nie ma mózgu. Kaczor ostatnio mówił że jest najmądrzejszy na świecie. Może ciało gąbczaste mam za dwa Zeta ale wiem jedno ***** *** 

Odpowiedzi: 0

****** się  w ten karton co masz na szyi twnowski lemingui lecz się na nogi tyle ci zostalo

Odpowiedzi: 1

Typowy pisior nerwy puszczają, węgiel miał być darmo z ,14 ką a jest że 13 14 i 11 oraz 12 nie starczy. ***** ***

Odpowiedzi: 0

Do wjazdu na A1 niech te parkomaty jeszcze postawią głąby... 

Odpowiedzi: 0

Nie nażekajcie, przecież skoro PiS wygrywa wybory , to głosujecie na nich !!!!!

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz