Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

W rejestrze gwałcicieli i pedofilów są też osoby z powiatu świeckiego

Andrzej Pudrzyński
2 stycznia 2018, 16:24

Z początkiem roku ruszył Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, uruchomiony przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

W rejestrze znajdują się m.in. skazani za pedofilię
Fot. 123RF

Każdy może w nim sprawdzić czy w jego miejscowości przebywa osoba, skazana w przeszłości za gwałt czy pedofilię. W zamierzeniu twórców rejestru, ma on ostrzegać np. rodziców czy kobiety, by mieli się na baczności podczas ewentualnych kontaktów z osobami o takiej przeszłości.

REKLAMA

Rejestr dzieli się na dwie części: jedną z dostępem ograniczonym (dla szkół, ośrodków wychowawczych, organizatorów wypoczynku dla dzieci, placówek medycznych) i drugą publiczną, do której dostęp ma każdy.

Na głównej stronie widnieją zdjęcia osób, które popełniły przestępstwa na tle seksualnym oraz ich dane personalne.  

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

System pozwala przeszukiwać bazę danych na różne sposoby: m.in. przez wpisanie nazwiska, miejsca urodzenia lub miejscowości, w której obecnie może przebywać karany z tego typu przestępstwa.

W bazie są także osoby urodzone lub mieszkające w powiecie świeckim.

Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym - sprawdź.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA

Komentarze (3)

Choćby dla załatwienia tej sprawy dobrze, że rządy sprawuje PiS. Inni a zwłaszcza ta postępowe partie jak Nowoczesna czy PO nigdy by się na to nie odważyły. Pedofile muszą zromieć, że Polka to nie jest kraj dla nich. Niech jadą do Holandii, Francji albo innej Danii gdzie jest taka swoboda. Nikt tu za nimi nie będzie płakał. A tak naprawdę powinno się ich kastrować. Proste rozwiązania są najlepsze.

Odpowiedzi: 1

Panie Edwardzie!!! Szkoda tylko że, nie ma na tej liście 56 osób które gwalcily dzieci i młodzież a wszyscy te 56 skur... Ynów pochodzą z jednego zakładu pracy oraz piastowały to samo stanowisko czytaj KSIĄDZ!!!!! RĘKĄ RĘKĘ MYJE

Odpowiedzi: 1

Zgadzam się w całej rozciągłości, że księża i nauczyciele powinni być wyróżnieni na tej liście na czerwono. Nie darowałbym żadnej mendzie!!!!

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz