Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Większość radnych uznała, że burmistrz Świecia dobrze wywiązuje się z obowiązków

Andrzej Bartniak
26 maja 2023, 09:59

- Ubiegły rok był rekordowy pod wieloma względami - podkreślał burmistrz Krzysztof Kułakowski przedstawiając podczas czwartkowej sesji raport o stanie gminy.

Burmistrz przedstawił radnym obszerny raport o stanie gminy
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

- Mogę z satysfakcją stwierdzić, że podołaliśmy licznym nowym wyzwaniom, co było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu pracowników Urzędu Miejskiego w Świeciu – przekonywał radnych Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.  

Raport o stanie gminy Świecie za 2022 r. i sprawozdanie z wykonania budżetu za ten sam rok były jednymi z ważniejszych punktów w porządku czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu.

A już na pewno z punktu widzenia Krzysztofa Kułakowskiego. Od wyników i wniosków zawartych w tych dwóch dokumentach zależało, czy radni udzielą mu najpierw wotum zaufania, a później absolutorium.

REKLAMA
REKLAMA

Oczywiście znając układ sił w radzie było mało prawdopodobne, że tak się nie stanie, ale tym razem burmistrz wyraźnie starał się wypaść dobrze także w oczach opozycji. Przynajmniej dwukrotnie powtarzał, że obszerny raport zawiera wszystkie uwagi radnych różnych opcji, jakie pojawiały się przy omawianiu tego dokumentu we wcześniejszych latach.

I faktycznie, jako pierwszy raport o stanie gminy pochwalił radny Dariusz Woźniak (Nasze Świecie Razem) podkreślając, że rozwój gminy idzie w dobrym kierunku, czego dowodem może być poszerzenie strefy rozwoju gospodarczego o tereny inwestycyjne Vistula Park III w Sartowicach czy inwestycje w rozwój wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego.

Radny Woźniak miał jednak poważne zastrzeżenie dotyczące wciąż niedokończonej inwestycji w Decznie.

REKLAMA
REKLAMA

Ubiegły rok był dla gminy Świecie rekordowy pod względem dochodów, które w porównaniu z 2021 r. były wyższe o 50 mln zł.

Duża była też skala nowych wyzwań. Dwa największe wiązały się z zimą. Najpierw była wyłata 10 mln zł w postaci dodatków węglowych, a później dystrybucja węgla.

- Żeby sprawnie opracować wszystkie wnioski o dodatek węglowy, a te spływały w tysiącach, pracownicy nierzadko musieli zajmować się nimi również po godzinach pracy i w soboty - podkreślał burmistrz. - Było to konieczne, bo wiedzieliśmy, że mieszkańcy czekają na te pieniądze. Każdy dzień miał dla nich znaczenie.

REKLAMA
REKLAMA

Krzysztof Kułakowski sporo mówił też o budownictwie. Właśnie Świeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przystępuje do stawiania kolejnego bloku przy ul. Bolesława Chrobrego naprzeciwko budynku z mieszkaniami chronionymi dla seniorów, o których także wspomniał burmistrz.

I wreszcie SIM, czyli Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Spółka poczyniła już istotne kroki w kierunku budowy trzech bloków na terenie dawnej jednostki wojskowej. Mieszkania w nich mają być tańsze niż na wolnym rynku.

Ubiegły rok przyniósł poważne inwestycje drogowe. Dwie największe to, realizowana wspólnie z powiatem, budowa trzech rond w ciągu ul. Wojska Polskiego oraz ostatni fragment ul. Armii Krajowej.

REKLAMA

Do najkosztowniejszych, realizowanych obecnie inwestycji, należą odbudowa zamku (drugi etap będzie kosztował 2,5 mln zł) i budynek gastronomiczno – administracyjny w ośrodku nad jeziorem Deczno (miasto deklaruje, że budowa zamknie się w kwocie około 7,8 mln zł).

Za udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania zagłosowało 13 radnych, a 7 było przeciw. Z kolei za absolutorium, będącym oceną kontroli nad wykonaniem budżetu, było 15 radnych, 1 był przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
źródło: swiecie.eu
REKLAMA

Rozwijaj swoje pasje!
Państwowa Szkoła Muzyczna w Chełmnie - zapisy na rok szkolny 2023/24 [WIDEO]

https://www.gov.pl/web/psmchelmno/

Komentarze (14)

Deczno to pomyłka i przekręt. Aneks do aneksu z aneksem  :)

Odpowiedzi: 1

A oprócz nawijania makaronu na uszy, masz jakieś dowody dotyczące przekrętu, a może tylko sobie ględzisz, żeby pokażać swoją głupotę? 

Odpowiedzi: 1

W końcu skoncz tam robotę,a nie siedzisz na necie i się wybielasz 

Odpowiedzi: 0

Co ty gadasz co ty gadasz 

Odpowiedzi: 0

Nie narzekajcie gmina Świecie to jedna znajbogatszych gmin i dzięki za to ! Mondi i pochodne firmy napędzją gospodarkę przychód gminy. Tak trzymać. Zawsze jakiś ktoś będzie narzekać to już tak natura Polaka.

Odpowiedzi: 1

I co z tego mają mieszkańcy? 

Odpowiedzi: 0

Mała Sycylia ma się dobrze 

Odpowiedzi: 0

Samorządy ciągle płaczą na spadek dochodów a tu masz 50 mln więcej, to jak to się ma do tej gadki? Spadek czy wzrost dochodów, zdecydujcie się wreszcie notoryczni kłamcy!

Odpowiedzi: 0

Typowa zagrywka tego portalu. Kłamliwy tytuł jak zawsze. Proszę napisać, że te "większość" radnych to radni rządzący razem z burmistrzem, to jak mieli zagłosować? Przeciw? A tak serio to wystarczy napisac Deczno i wszystko jasne. Trzeci (!!!) sezon a Deczno dalej rozgrzebane.

Odpowiedzi: 2

I tu sie mylisz bo "za" głosowali też inni radni nie tylko z koalicji zeknij sobie na informacje na stronie urzędu. Według ciebie tytuł jaki powinien być "Głosowała większośc radnych, ale głównie z kolicji chociaż nie tylko bo inni też"? przestań siać zamęt

Odpowiedzi: 0

Ty LoL masz szansę zrobić karierę w dziennikarstwie. Do tekstu o absolutorium dałbyś tytuł Deczna i wszystko jasne

Odpowiedzi: 0

Niektórzy teraz będą robić wszystko, aby podłożyć nogę Kulakowskiemu, bo idą wybory. Obiektywnie rzecz biorąc trzeba tymczasem przyznać, że Świecie się świetnie rozwija, współpraca Kulakowskiego z młodym Knapikiem daje miastu pozytywne zmiany, widać że się dobrze dogadują a zgoda buduje. Do tego jak się zagląda do relacji z sesji to widać, że na anty wcale najbardziej nie jest Wozniak, on się czepia ale stara się być konkretny i mimo różnicy zdań się nawzajem szanują. Najgorsi się pisowcy i ten gość od dziewczynek, oni takie brednie wygadują, że można po chipsy i piwko siegac, aby oglądać kabaret.

Odpowiedzi: 1

PO takich mieszańcach to mój dziadek na konia wsiadał za Marszałka Józefa Piłsudskiego .

Odpowiedzi: 1

Twój dziadek to co najwyżej gnój ze stajni wynosił 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz