Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Joanna, Pankracy
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  19°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 11°C

Wielkie szczepienie w hali. Burmistrz: "Mamy zaplecze i ludzi. Oby tylko nie zabrakło szczepionek"

Andrzej Pudrzyński
14 kwietnia, 19:22

W hali widowiskowo-sportowej w Świeciu będzie działał jeden z 27 punktów szczepień powszechnych w województwie kujawsko-pomorskim i jedyny w powiecie świeckim. Będzie mógł obsługiwać nawet 400 osób dziennie.

W hali nie brakuje miejsca, żeby bezpiecznie rozlokować oczekujących i przeprowadzić szczepienia
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA|

- Z powodu obostrzeń, hala stoi na razie niewykorzystana. Będzie doskonale nadawać do tego, aby powstał tam punkt szczepień – mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

O tej nowej funkcji hali portal Extra Świecie pisał przed dwoma tygodniami. Teraz znamy nieco więcej konkretów.

Punkty szczepień masowych w zamyśle rządu mają przyspieszyć walkę z koronawirusem. Do tej pory odbywają się one głównie w szpitalach i przychodniach, które mają ograniczone warunki lokalowe. W wielu z nich, również w Świeciu, ludzie tłoczą się oczekując na swoją kolej, co nijak ma się do obowiązujących przepisów sanitarnych.
REKLAMA

Wyjściem mają być duże obiekty, wytypowane przez samorządy, np. hale sportowe. Zapewniałyby one z jednej strony zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, a z drugiej pozwoliłyby na przyspieszenie procesu szczepień.

W Świeciu, oprócz hali wytypowanej przez gminę, powiat i Nowy Szpital chciały uruchomić punkt masowych szczepień w jednej ze szkół (początkowo mówiło się o sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Ogrodowej, potem o Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Paderewskiego). Z propozycją wyszedł też Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych.

- Zdaniem Narodowego Funduszu Zdrowia najlepiej nadaje się do tego hala widowiskowo-sportowa. We wtorek mieliśmy w tej sprawie wideokonferencję z wojewodą i regionalnym szefem NFZ – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski.
REKLAMA

W sumie samorządy w województwie kujawsko-pomorskim zgłosiły 49 takich lokalizacji. Pozytywną weryfikację urzędu wojewódzkiego i NFZ przeszło 27 z nich.

- Obsługę medyczną w hali zapewni Miejsko-Gminna Przychodnia w Świeciu. Pracownicy Parku Wodnego, który na razie jest zamknięty, wspomogą lekarzy i pielęgniarki przy prowadzeniu rejestracji i będą kierować osoby czekające na szczepienie we właściwe miejsca – wyjaśnia burmistrz.

Prawdopodobnie miejscem oczekiwania byłaby arena na piętrze hali. Można tam bez problemu rozsadzić ludzi na trybunach w bezpiecznej odległości od siebie. Szczepienia odbywałyby się w zlokalizowanych w pobliżu pomieszczeniach (szatniach, sali rozgrzewkowej).
REKLAMA

- Będziemy dopinać szczegóły organizacyjne w porozumieniu z przychodnią i NFZ. Hala jest na tyle dużym obiektem, że można tam szczepić nawet 400 osób dziennie, czyli prawie 3 tys. tygodniowo. Oby tylko nie zabrakło szczepionek, ale to już nie zależy od nas, tylko od rządu i firm farmaceutycznych – podkreśla Krzysztof Kułakowski.

Punkt szczepień powszechnych w hali ruszy prawdopodobnie pod koniec kwietnia. Ale to również nie zależy od gminy, ale od dostępności szczepionki.

Z punktu przy ul. Sienkiewicza będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu świeckiego. Do tej pory zaszczepiono 14,6 tys. z nich (w ostatnich dniach średnio ponad 300 osób dziennie). Odliczając mieszkańców poniżej 20. roku życia, najmniej narażonych na zakażenie, teoretycznie do zaszczepienia pozostało jeszcze około 60 tys. mieszkańców naszego powiatu. Nie wiadomo jednak, ilu z nich ostatecznie się na to zdecyduje, bo szczepienia nie są obowiązkowe.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (17)

Pomysł bardzo dobry ale pytanie czy będą szczepionki i chętnie do szczepień? 

Odpowiedzi: 1

Bęzdzesz mieć dwie, chętnie odstąpię swój przydział.

Odpowiedzi: 0

Dobra wiadomość zważywszy jaki bałagan jest w punkcie szczepień w szpitalu u góry 

Odpowiedzi: 0

Przecież to nie są szczepionki 

Odpowiedzi: 0

Ludzie obudzcie się to jest eksperyment medyczny - terapia genowa warunkowo dopuszczona. To jest tylko początek do Nowego Porządku Świata.

Odpowiedzi: 2

Lecz się polmozgu

Odpowiedzi: 2

Niestety. To prawda. Eksperyment medyczny. 

Odpowiedzi: 0

Nie obrażaj innych z braku argumentów. To prawda, że jest to eksperyment. Poczytaj, obejrzyj i dopiero potem dyskutuj. Obrażanie kogoś nie jest żadną metodą na przekonywanie. Widzę, że dla Ciebie jest za późno.

Odpowiedzi: 0

Płyniesz z wizją teorii spiskowych aż żal. Obudź się z matrixa. Istnieje realny wirus zagrażający życiu i zdrowiu.

Odpowiedzi: 0

Panie burmistrzu to że szczepionek brakuje to nie wina rządu.To tak jakby powiedzieć że to Pana wina że urzędniczki z kasy kradły pieniądze

Odpowiedzi: 1

Nie widzę związku. 

Odpowiedzi: 0

PLATWUSOWE zwalanie winy na rzad? TO wasza ukochana unia Ponosi odpowiedzialnosć za tak  POdpisane umowy.

Odpowiedzi: 1

Unia nas ratuje Pis pilnuje tylko swoich koryt , żeby były pełne.

Odpowiedzi: 1

koryto masz tam gdzie się szyja kończy

Odpowiedzi: 0

Skąd się bierze tyle płaskoziemców . Z takimi ludzmi Polska jest zacofana od tysiąca lat . Z tą mentalnością nie grozi nam awans cywilizacyjny przez następne stulecia.

Odpowiedzi: 0

Leosiu wez tornister i do szkoły  a nie wypowiadasz się o rzeczach o których nie masz pojęcia sprawdz sobie podstawy funkcjonowania uni i jej założycieli min.SPINELLEGO to się dowiesz czym teraz jest unia marksizm

Odpowiedzi: 0

Ja mam pytanie jak przygotowany będzie transport i przechowywanie szczepionek? Z tego co wiem to temperatura w jakiej się powinno przechowywać szczepionki to ponad -70c

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz