Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Wierni szli w strugach deszczu ulicami Świecia rozważając śmierć Chrystusa na krzyżu [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
31 marca 2023, 21:24

Zgodnie z tradycją, w piątek poprzedzający Wielki Tydzień mieszkańcy Świecia wzięli udział w drodze krzyżowej. Niestety, tym razem rozważania wielkopostne utrudniał deszcz.    

Chwilę po rozpoczęciu drogi krzyżowej zaczął padać deszcz, który towarzyszył wiernym do końca
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Droga krzyżowa ulicami Świecia już na trwałe wpisała się w rozważania tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Jak zawsze wierni wyruszyli z parafii pw. św. Józefa na Mariankach. Modlitewny przemarsz zakończył się w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny („klasztorku”).

W rozważaniach i niesieniu krzyża wzięli udział m.in. Wspólnota Rodzin, księża, ojcowie, członkowie żywego różańca. W czasie wspólnej modlitwy pojawiły się również słowa troski o zdrowie papieża Franciszka.

Zobacz poniżej galerię zdjęć z drogi krzyżowej w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA