Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Wojskowe ferie w Grupie: dowiesz się, jak strzelać, opatrzyć rannego i przetrwać

Andrzej Pudrzyński
15 stycznia 2023, 10:36

Jednostka wojskowa w Grupie (gmina Dragacz) organizuje jednodniowe szkolenia pod hasłem "Trenuj z wojskiem w ferie" w ramach akcji Ministerstwa Obrony Narodowej i Wojska Polskiego.

Zajęcia w jednostce wojskowej w Grupie odbędą się w dwóch terminach
Fot. CSL w Grupie
REKLAMA
REKLAMA

"Trenuj z wojskiem w ferie" to bezpłatne, jednodniowe podstawowe szkolenia dla osób w wieku od 15 do 65 lat (w przypadku niepełnoletnich niezbędna jest zgoda rodziców) organizowane w 31 jednostkach wojskowych w kraju.

Specjaliści powiedzą nam, jak się bronić i gdzie schronić się w razie ataku, ostrzału czy kryzysu.

Ministerstwo Obrony Narodowej chce w ten sposób przybliżyć specyfikę służby wojskowej i zachęcić do wstąpienia w szeregi armii.

REKLAMA
REKLAMA

Instruktorzy z Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie (gmina Dragacz) nauczą uczestników szkolenia m. in. strzelania, walki wręcz, posługiwania się bronią i rzucania granatem.

Dowiesz się też, jak zachować się w terenie, kiedy zawiedzie GPS oraz jak udzielić pierwszej pomocy rannemu.

Będzie również okazja do zapoznania się ze sprzętem używanym przez Wojsko Polskie, takim jak Rosomak, Humvee, czy Cougar.

REKLAMA
REKLAMA

- Każdy uczestnik zostanie objęty ubezpieczeniem, którego koszt pokrywa organizator. Otrzyma też racje żywnościowe. W trakcie zajęć będzie również zabezpieczenie medyczne - informuje Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie.

Zajęcia w jednostce wojskowej w Grupie odbędą się w soboty 28 stycznia i 25 lutego w godz. 8.00-16.00. Uczestnik musi przybyć do jednostki przy ul. Dworcowej 6A nie później niż 15 minut przed ich rozpoczęciem. Podczas weryfikacji uczestnicy muszą posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem.

REKLAMA
REKLAMA

Jak wziąć udział w zajęciach?

Wystarczy wysłać zgłoszenie pod adresem cslog [dot] pocatron [dot] mil [dot] pl lub zadzwonić pod numer telefonu 261 48 28 28.

Zgłoszenie musi zawierać imię, nazwisko, wiek, numer telefonu i adres poczty elektronicznej do kontaktu. Nabór trwa do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

Niech tych z wiejskiej przeszkolą na początek. 

Odpowiedzi: 2

100%

Odpowiedzi: 0

Małego karakana i Pinokia w pierwszej kolejności do woja i na front do Ukrainy nikt po tych złodziejach płakał nie będzie

Odpowiedzi: 1

100%

Odpowiedzi: 0

Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej zamilcz. 

Odpowiedzi: 0

Proponuję redakcji wyłączyć na stałe możliwość komentowania pod artykułami, tak jak zrobiła to Interia. Poziom komentujących to dno i metr mułu, niczego nie wnoszą do artykułów.

Odpowiedzi: 0

Wygląda na to że z tą wonją będzie tylko gorzej!

Odpowiedzi: 1

Jeden jedyny kraj dbający o demokrację ile cierpienia wprowadzil w inne narody ile państw rozwalił teraz ten kraj ma chrapkę na Europę. 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz