Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Henryk, Jerzy, Przemysław

Wójt i radni chcą mieć miasto. Dla większości mieszkańców nie ma to znaczenia

Andrzej Pudrzyński
12 stycznia, 07:44

Czy Pruszcz stanie się trzecim miastem w naszym powiecie, po Świeciu i Nowem? To okaże się jeszcze w tym roku.

O tym, czy starania Pruszcza o status miasta zakończą się sukcesem, przekonamy się za około pół roku
Fot. UG Pruszcz

REKLAMA

Gorącym zwolennikiem przekształcenia wsi w miasto jest wójt gminy Dariusz Wądołowski.

- Miasto to szansa szybszego rozwoju, pozyskania inwestorów i dodatkowych środków zewnętrznych. Możemy tylko na tym zyskać – przekonuje wójt w rozmowie z portalem Extra Świecie.

Podobnego zdania są radni, którzy jednogłośnie przyjęli uchwałę o wystąpieniu z wnioskiem o nadanie Pruszczowi praw miejskich.
REKLAMA

Za pośrednictwem wojewody, dokument trafi do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Latem decyzję w tej sprawie podejmie Rada Ministrów. Jeśli będzie pozytywna, to od 2022 r. liczący blisko 2,7 tys. mieszkańców Pruszcz stanie się miastem.

Sądząc po efektach konsultacji społecznych, przeprowadzonych jesienią ubiegłego roku, większości mieszkańców jest to obojętne.

W przygotowanej przez gminę ankiecie za przekształceniem Pruszcza w miasto opowiedziało się 50,5 proc. głosujących, a 49,5 proc. było przeciwnych. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę frekwencję, wynoszącą raptem 10 proc., to oznacza, że tak naprawdę nie wiadomo, jaka jest opinia większości mieszkańców.
REKLAMA

Wójt przyznaje, że liczył na frekwencję na poziomie około 30 proc., z czego 70 proc. zagłosuje za prawami miejskimi.

- Może na spotkaniach nie dość jasno mówiłem o przyszłych korzyściach, które moglibyśmy mieć jako miasto, chociażby tych związanych z rozwojem gospodarczym. Podejrzewam jednak, że górę wziął strach przed zmianami. Gmina dobrze się rozwija, więc niektórzy sądzą, że lepiej niech zostanie tak, jak jest. Niektórzy nie chcą spojrzeć w przyszłość – argumentuje Dariusz Wądołowski.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (7)

Może lepiej pobudować czwartą ulicę i starać się o metropolię a kompleksy leczyć u specjalisty?

Odpowiedzi: 0

Dostań 13 tysięcy jako wójt a dostań 22 tys jako prezydent. Są korzyści czemu ich nie zauważacie

Odpowiedzi: 0

Najgorszy wójt  jaki był  do tej pory

Odpowiedzi: 0

Wójt i radni chcą a czy nspewno chcą mieszkańcy? 

Mam 30 lat i zamieszkałam w Pruszcz bo chciałam odpocząć od zgiełku miasta a to co .... miastem mamy być. Porażka 

Odpowiedzi: 0

mieszkancy Pruszcza w głosowaniu wiekszoscia byli na NIE!!!! (32głosy) wioski w których wójt naopowiadał bajek jak to Pruszcz bedzie kraina miodem i mlekiem płynaca wierzac w bajke zagłosowali inaczej.Brak wiarygodnych argumentów na szybszy rozwój.Jak pisali przedmówcy chodzi tylko o stanowisko BURMISTRZA z automatu i wynagrodzenie.

Odpowiedzi: 0

Nigdzie nie widziałam do tej pory wyników w poszczególnych miejscowościach, aż dziw bierze,że wioski głosowały za.... u nas 80% obecnych na zebraniu była przeciwna - więc nie mów o wszystkich wsiach!!!

Odpowiedzi: 1

wyniki za,przeciw.Wałdowo19-13 Zbrachlin18-5 Serock19-12 Rudki10-7 Topolno14-10 Cieleszyn15-4 Bagniewko16-7 Brzezno9-2Gołuszyce14-5 Grabówko3-1 Luszkówko10-2Niewiescin22-14 Łaszewo6-2 Łowinek9-14 Mirowice10-14 Małciechowo3-11 Parlin11-14 Zawada2-14 ŁOWIN3-28 PRUSZCZ124-152

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz