Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Dawid, Justyna
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  17°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  14°C / 9°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Pojutrze:
  13°C / 10°C

Wybuch w wytwórni asfaltu znajdującej się przy obwodnicy Świecia [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
24 lipca, 09:57

Pięć jednostek straży pożarnej brało udział w akcji w wytwórni masy bitumicznej w Sulnówku.

Akcja strażaków trwała sześć godzin
Fot. OSP Wiąg

REKLAMA

W piątek 23 lipca około godz. 14.00 eksplodowały dwa węże do przesyłania materiałów sypkich między dwiema cysternami a ładowarką próżniową i silosami. Siła wybuchu rozrzuciła dookoła rozżarzony pył węglowy. Nikt nie ucierpiał.

- Na miejsce skierowano cztery zastępy ratowniczo-gaśnicze ze Świecia i jeden zastęp OSP z Wiąga. Strażacy polewali wodą tlący się pył, a jednocześnie schładzali cysterny. Wodę wlewano też do wnętrza cystern, bo okazało się, że tam również znajdował się rozżarzony materiał – wyjaśnia mł. asp. Dariusz Sadowczyk z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Na szczęście nie doszło do eksplozji cystern. Akcja strażaków trwała sześć godzin. Straty wstępnie oszacowano na około 4 tys. zł. Trwa ustalanie przyczyn wybuchu węży przesyłowych.

Do zdarzenia doszło w wytwórni masy bitumicznej w Sulnówku przy obwodnicy Świecia, wykorzystywanej do budowy trasy ekspresowej S5.
REKLAMA

REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz