Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Zofia, Felicja
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  15°C / 7°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 10°C
REKLAMA

Żaden z nich nie powinien prowadzić: jeden na haju, drugi pijany, trzeci z zakazem

Andrzej Pudrzyński
21 września, 16:58

W poniedziałek i we wtorek policjanci zatrzymali na drogach powiatu świeckiego trzech kierowców. Każdy z nich miał coś na sumieniu. Wszyscy trzej staną przed sądem.

Fot. archiwum
REKLAMA
REKLAMA

W poniedziałek w Jastrzębiu (gmina Drzycim) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Osiu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla astry. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od mężczyzny alkohol.

Badanie alkomatem wykazało, że 42-latek miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Kierowca natychmiast stracił prawo jazdy.

REKLAMA
REKLAMA

Drugi z kierowców wpadł w ręce policjantów z posterunku w Dragaczu.

Podczas patrolu na ul. Ułanów Wielkopolskich w Dolnej Grupie zatrzymali 24-latka jadącego mazdą, który, jak się okazało, prowadził samochód mimo sądowego zakazu.

Trzeci kierowca, który został zatrzymany przez policjantów, był pod wpływem narkotyków.

REKLAMA
REKLAMA

Kierowcę mitsubishi zatrzymano we wtorek w nocy o godz. 1.15 na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

- Uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny oraz to, że na wydawane polecenia reagował z dużym opóźnieniem - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Wstępne badanie potwierdziło, że jechał pod wpływem działania kilku rodzajów narkotyków.

REKLAMA
REKLAMA

- Wszyscy trzej mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem - mówi Joanna Tarkowska.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a za niestosowanie się do zakazu sądowego do 5 lat.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA