Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

Znany biznesmen i jego żona podarowali gminie Osie działkę wartą 650 tys. zł. Co na niej powstanie?

Andrzej Pudrzyński
12 listopada 2021, 11:31

Mirosław i Mirosława Gzella przekazali w formie darowizny grunt na rzecz gminy Osie. Mirosław Gzella to były właściciel miejscowych zakładów mięsnych, które trzy lata temu sprzedał spółce Sokołów. Obecnie inwestuje m.in. na rynku nieruchomości.

Mirosław Gzella (po lewej) przekazuje akt darowizny wójtowi Michałowi Grabskiemu
Fot. UG Osie

REKLAMA

- Inicjatywa przekazania gminie gruntu o wartości ponad 650 tys. zł w centrum Osia na potrzeby naszych strażaków wyszła od Mirosława Gzelli – wyjaśnia Michał Grabski, wójt gminy Osie.

Przez długi czas gmina szukała miejsca na nowe miejsce dla siedziby Ochotniczej straży Pożarnej w Osiu.

- Dopiero lokalizacja między ulicami Kościuszki i Sienkiewicza, wskazana przez Mirosława Gzellę, spotkała się z pełną akceptacją strażaków ochotników - mówi wójt. 

Po uzgodnieniach z oskimi strażakami, projekt techniczny nowej strażnicy jest już na ukończeniu. W trakcie załatwiania jest pozwolenie na budowę.

REKLAMA

- Od początku swojej działalności firma Gzella wspiera szereg przedsięwzięć realizowanych przez mieszkańców, organizacje pozarządowe i samorząd gminy Osie, a ostatnia darowizna jest kolejnym działaniem na rzecz lokalnej społeczności – podkreśla Michał Grabski.

W międzyczasie gmina starała się zdobyć dofinansowanie do budowy nowej siedziby oskich strażaków. Mimo poprzednich niepowodzeń, wniosek z lipca złożony do programu Polski Ład został pozytywnie oceniony. Całość przedsięwzięcia oszacowano na 6 mln zł, z czego przyznane dofinansowanie wynosi 4,3 mln zł.
REKLAMA

Nowa remiza o powierzchni użytkowej ok. 800 m kw. składać się będzie z 5 garaży i części socjalno-administracyjnej z dyspozytornią, salą odpraw i szkoleń, zapleczem socjalnym, miejscami postojowymi i placem manewrowym.

OSP Osie ze specjalizacjami ratownictwa pożarowego, drogowego, chemiczno-ekologicznego, zagrożeń miejscowych, przedmedycznego, wodnego i wysokościowego znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Jednostka liczy 65 druhów.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (7)

Brawo Państwo Gzella.

Odpowiedzi: 0

Piękny gest

Odpowiedzi: 0

Dziękujema 

Odpowiedzi: 0

Dziekuja bardo panu i paniu za działka dla Straszakuf z OSP .Brawwo

Odpowiedzi: 0

W tym kraju niema nic za darmo,a działka to chyba ze złota że warta 650 tys

Odpowiedzi: 1

Ta cena to zwykła ściana równie dobrze mogli powiedzieć milion

Odpowiedzi: 0

Brawo dla tych Państwa, dobrzy ludzie, wspaniały gest!!!

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz