Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Akcja protestacyjna świeckich strażaków. Domagają się większych wynagrodzeń

Strażacy z komendy powiatowej w Świeciu dołączyli do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. - Zarobimy dużo mniej niż wynosi inflacja. Zapowiadane podwyżki tego nie wyrównają - mówią.

Udostępnij
akcja-1

W Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęła się ogólnopolska akcja protestacyjna zorganizowana przez Związek Zawodowy Strażaków Florian. Na razie wywieszono tylko banery i flagi. To pierwszy etap protestu.

Jeśli to nie pomoże, strażacy zawodowi zapowiadają bardziej radykalne, masowe protesty wspólnie z innymi związkami działającymi w państwowej straży.

Na razie ZZS Florian nie podaje szczegółów na temat tego, jaką konkretnie formę mgłyby one przybrać.

Reklama
Reklama

Związkowcy domagają się m.in. waloryzacji uposażeń i wynagrodzeń o 20 proc. od stycznia 2023 r., zaliczenia dodatkowego 1 proc. powyżej 15 lat służby do podstawy naliczania świadczenia emerytalnego i wprowadzenie co najmniej 25-procentowego dodatku funkcyjnego.

Centrale związków zawodowych Państwowej Straży Pożarnej rozmawiały na ten temat w sierpniu z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Aadministracji. Resort zaproponował podwyżki w wysokości 7,8 proc. 

- To propozycja nieakceptowalna przez środowisko pożarnicze - informuje zespół prasowy ZZS Florian.

Reklama
Reklama

Nie pomógł też wystosowany we wrześniu list do premiera. W odpowiedzi podtrzymano waloryzację uposażeń o 7,8 proc. od marca przyszłego roku.

- To kpina. Inflacja w kraju już przekroczyła 17 proc. W przyszłym roku może wynieść 20 proc. albo więcej, a my mamy dostać tylko niecałe 8 proc. podwyżki - nie ukrywają rozgoryczenia strażacy z komendy powiatowej w Świeciu. 

Na posiedzeniu zaplanowanym na 20 października strona związkowa ma podjąć decyzje dotyczące dalszego postępowania i podejmowanych działań.

Reklama
Reklama

Obecna akcja protestacyjna, polegająca na wywieszeniu banerów, nie ma wpływu na funkcjonowanie komendy.

- To oczywiste, że zawsze będziemy wyjeżdżać do pożarów czy wypadków, nawet kiedy dojdzie do zaostrzenia protestu. Z tego co wiem, na listopad planowana jest wielka manifestacja strażaków z całego kraju w Warszawie  - powiedział Extra Świecie jeden ze strażaków ze świeckiej komendy.

Zarobki szeregowych strażaków i "średniego szczebla" wynoszą około 3-4 tys. zł na rękę.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
66 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszam do szkoły, tam

Zapraszam do szkoły, tam woźny zarabia więcej niż nauczyciel przez pierwsze 10 lat pracy, etat 2500zł, kredyt hipoteczny 2400 wzrósł do 4900, a etat dalej 2500. Nauczyciele to darmozjady, nieroby i jeszcze mają wakacje wolne!

Spokojnie  żaden z pracy nie

Spokojnie  żaden z pracy nie odejdzie bo nigdzie tyle nie zarobi co w tej niby słabo opłacanej straży. Niech jeszcze powiedzą w jakim wieku wieku idą na emeryturę na którą muszą pracować ci, co tak lekko pracują przy budowie dróg czy w góle budownictwie ??

Pokażcie swoje PIT-y, tak

Pokażcie swoje PIT-y, tak samo nauczyciele 

A nauczyciele zarobią ? To

A nauczyciele zarobią ? To jest dopeiro kpina maja dostać 150 zł brutto od stycznia 

Niech strażacy wyjdą na ulicę

Niech strażacy wyjdą na ulicę z innymi ludźmi, to może do tych dupków z rządu dojdzie co odpierdalają. 

Reklama

To i tak jest wina Tuska…

To i tak jest wina Tuska… Można palić wszystkim oprócz opon 

To dotyczy całej budżetówki a

To dotyczy całej budżetówki a nie tylko strażaków 

Jak mówił Ferdek: „Zasadzić

Jak mówił Ferdek: „Zasadzić im kopa w dupę ”, a nie podwyżki.

Inflacja dotyka wszystkich

Inflacja dotyka wszystkich obywateli. Zawsze mam mieszane uczucia kiedy to jedna grupa zawodowa uważa się za ważniejszą od innych. W czym jest lepszy nauczyciel od strażaka a strażak od pracownika zuk? 

Zobowiązali się pomagać

Zobowiązali się pomagać ludziom to niech to robią .Niech sobie strajkuja ,za nie wyjechanie i ktos przez to zginie to pociągnąć ich do odpowiedzialności karnej i do paki .Po za tym zawsze mogą się zwolnić i na budowę a na ich miejsce się znajda inni 

Reklama

Pogieło ich nowa strażnica

Pogieło ich nowa strażnica ,nowe auta co drugi dzień wolne .Emerytura po 15 latach kur.. wcdupch im się przewraca 

Kolejna ustawka opozycji aby

Kolejna ustawka opozycji aby skłócić społeczeństwo. 

Dali psom, teraz czas na

Dali psom, teraz czas na strażaków i nauczycieli, jak nie to nie wyjeżdżać na akcję, a bachory niech siedzą w domu.

A czy wy ludzie macie pojęcie

A czy wy ludzie macie pojęcie że cała mundurówka po 15  latach slużby dostaje kurw…. 40  procent takiej emerytury a nie 70 czy 100 procent. No nie wiecie,ale komentować to piersi!trzeba było przyjść do pracy do mundurowych i sami byście się przekonali!za chwilę Policja też dołączy do strajku i bardzo dobrze!tak niby jest zajebiście w tym kraju za PiS

taka prawda, że nikt z PSP

taka prawda, że nikt z PSP nie odejdzie, bo już czeka kilkadziesiąt innych strażaków z OSP na jego miejsce, którzy pracują w innych zakładach i chętnie zmieniliby płace i wiek emerytalny na niższy. A to, że nauczyciele maja tyle wolnego to błąd w systemie do poprawki.

Co tu dużo gadać zobaczcie

Co tu dużo gadać zobaczcie jakimi samochodami jeżdżą nasi strażacy. Tyle w temacie. To jest odpowiedź na temat ich zarobków.

Strażacy z powołania na

Strażacy z powołania na wyginięciu? 

Fakt że niosą nam pomóc ale

Fakt że niosą nam pomóc ale nie mają źle. Też bym chciał mieć tak dobre warunki socjalne w pracy do tego kort tenisowy, boisko do kosza, siatkówki i nogi. Jakoś 15 lat z taką pensyjką, przywilejami i wolnymi dniami bym się pomęczył. 

KPINA JAKAŚ LUDZJE ZARABIAJA

KPINA JAKAŚ LUDZJE ZARABIAJA DUZO  MNIEJ   I POŹNIRJ IDA NA EMERYTURY WSZEDZIE JEST ZKE KRAWIE W KAZDYM JEDNYM ZAWODZIE 

Przestańcie pieprzyc, strażak

Przestańcie pieprzyc, strażak nie tylko jest wzywany do pożaru, podtopienia,powodzie,uczestnictwo w wypadkach drogowych itd.Słusznie ten który odchodzi na emeryturę nie otrzymuje 100% bo to jest krótki czas służby. Praca strażaka to ciężka praca,choć nie co dziennie. Pozdrowko

Kogo to obchodzi ile

Kogo to obchodzi ile zarabiają strazaki

Praca jak praca, praca jak

Praca jak praca, praca jak każda inna. Czy są bardziej ciężkie zawody? Są. Czy są lżejsze? Są. Kolejny uprzywilejowany zawód, bo dostaje kasę państwową. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, jak każda grupa zawodowa ma się za najważniejszą. 

Żadnych podwyżek . Nie podoba

Żadnych podwyżek . Nie podoba się to do mondi do czterobrygadowki. 

to samo nauczyciele wziąć się za te wakacje co to ma być ze na D w domu siedzi już pomijam wuefistów którzy nauczycielami nie są i pokoj nauczycielski nimi gardzi

Ja już pracuje 49lat – – w

Ja już pracuje 49lat – – w naszej demokracji za najniższa krajową – – CAŁY CZAS U (PRYWACIAZY) KIEDY I GDZIE MAM STRAJKOWAĆ O LEPSZĄ PENSJE?? CZYM SIĘ RÓŻNI PRACOWNIK W FIRMIE PRYWATNEJ OD STRAŻAKA?? NAUCZYCIELA?? TO Z NASZYCH PODATKÓW JEST PENSJA – – NAUCZYCIELA – – STRAŻAKA – – BURMISTRZA!! CAŁA BUDŻETÓWKA JEST NA BARKACH CIĘŻKO PRACUJĄCYCH LUDZI – – MY CIĘŻKO PRACUJEMY FIZYCZNIE DLA – – BUDŻETU – – A WY CIĄGLE – – CHCECIE I DO STAJECIE PODWYŻKI – – TO JEST BARDZO ŻAŁOSNE!! 

Strażaku?? Wiesz ile będę

Strażaku?? Wiesz ile będę miał emerytury – – za uczciwą pracę – – przez 30 lat pracując po 10 – 12 godzin?? 2200!! 

A TY STRAŻAKU – – MASZ TYLE

A TY STRAŻAKU – – MASZ TYLE WOLNEGO – – ŻE JAK SIĘ DOBRZE WYŚPISZ W PRACY – – TO MOŻESZ DOROBIC!! NA EMERYTURZE TEŻ BĘDZIESZ MIAŁ PRZYWILEJE!! BĄDŹ – – PRAWDZIWYM STTAZAKIEM–NIE NARZEKAJ!! NIES POMOC LUDZIOM – – W KAŻDEJ POTRZEBNEJ IM CHWILI!! 

A TY STRAŻAKU – – MASZ TYLE

A TY STRAŻAKU – – MASZ TYLE WOLNEGO – – ŻE JAK SIĘ DOBRZE WYŚPISZ W PRACY – – TO MOŻESZ DOROBIC!! NA EMERYTURZE TEŻ BĘDZIESZ MIAŁ PRZYWILEJE!! BĄDŹ – – PRAWDZIWYM STTAZAKIEM–NIE NARZEKAJ!! NIES POMOC LUDZIOM – – W KAŻDEJ POTRZEBNEJ IM CHWILI!! 

Bądź – – Prawdziwym

Bądź – – Prawdziwym strażakiem!! Tak to miało brzmieć!! 

Nauczycielom bym nic nie dała

Nauczycielom bym nic nie dała, nieroby. Te baby tylko się stroić , a głupie jak buty !!!!

Dlaczego w artykule nie jest

Dlaczego w artykule nie jest napisane że ten związek zawodowy Florian to przystawka OPZZ od 3 kwietnia 2001 roku. Tuskoplemie nie patrząc na to co się dzieje na świecie burzy część narodu przeciwko demokratycznej władzy w interesie naszych wrogów. Za Tuska OPZZ siedział jak mysz pod miotłą mając zamrożone podwyżki pensji na kupę lat!

Polacy, Świecianie, jak

Polacy, Świecianie, jak zwykle nie zawiedli z komentarzami. 

Jak to firmie piszą jak

Jak to firmie piszą jak zawsze debilu, prosty przykład też wynagrodzenie spadło ze względu na inflację a co za tym idzie kredyt poszybował. Teraz się zwolniłem i jazda za Odrę bagatela zarabiam 3,5x tyle co w kraju. Miłego pisania. 

Wszedzie dobrze gdzie nas nie

Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Kazdy mogl iść do policji, strazy, szpitala, szkoly lub urzedu do pracy. Kto z Was zna kazda z tych prac od podszewki, a nie z teorii? ,,Nie mam pojecia, ale sie wypowiem”… Typowy Polak. 

„Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.” Otto von Bismarck

Tyle w kazdym jadu i nienawisci. U sasiada widzicie źdźbło w oku, W swoim belki nie dotrzegacie. Patrzcie ludzie na siebie i dajcie zyc innym.

A jesli chcecie zmienic prace, to droga wolna. Spelniajcie marzenia. 

Prawda jest taka że robotę

Prawda jest taka że robotę robią ochotnicy  a oni na państwowych posadkach się nimi wysługują.. Na szczescie jest kim tą komende zastąpić. Wszystkich na bruk i tyle w temacie.

Jaro da wszystkim, to dobry

Jaro da wszystkim, to dobry czas. Ma dać 15stke i 16stke emerytom bo już sie przyzwyczaili, górnikom na zapas przed barbórką żeby na ulice nie wyszli, nauczycielom za najniższą liczbę godzin pracy wśród nauczycieli unii europejskiej a na koniec glapie z glonojadami za wyniki w walce z inflacjom. 

Na bruk ! Między sobą gadają

Na bruk ! Między sobą gadają ze i tak dostaną wielka pewność siebie i wielce nietykalni. Wywalić na zbity pysk

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Historia

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Wiadomości

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Przechodząca przez jezdnię 59-letnia kobieta została potrącona przez samochód.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Historia

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama