Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Anna Ośko: "Hala sportowa w Warlubiu to kolejna fuszerka"

Nie wiadomo kiedy zostanie odebrana hala sportowa w Warlubiu. Raczej nieprędko. Dopatrzono się poważnych uchybień w montażu płyt dachowych. Co ciekawe, temat tej najważniejszych w ostatnich latach inwestycji zdaje się w ogóle nie interesować większości radnych. Tak przynajmniej utrzymuje  komisarz Anna Ośko.  

Udostępnij
33-hala-warlubie

REKLAMA

Hala sportowa, której budowa zakończyła się w listopadzie ubiegłego roku wciąż nie została odebrana przez gminę. To w naszym powiecie sytuacja bez precedensu. Co gorsza, wiele wskazuje na to, że nieprędko obiekt zostanie oficjalnie włączony do zasobów gminy i będzie mógł służyć mieszkańcom. Na razie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, kiedy można się tego spodziewać. Nie jest podawany nawet przybliżony termin.

Na profili fejsbukowym Anny Ośko, zarządzającej komisarycznie gminą Warlubie pojawiło się obszerne oświadczenie dotyczące hali.  

Reklama
Reklama

Podczas mojej 15 letniej pracy prowadziłam wiele mniejszych czy większych projektów, jednakże nigdy nie spotkałam się z tak prowadzoną budową pod każdym względem - czytamy we wpisie. - Braki w dokumentacji dotyczącej budowy, niezrozumiałe zapisy w dziennikach budowy, brak dokumentów uzasadniających zamianę projektu konstrukcji dachu, braki innych znaczących dokumentów jak chociażby kosztorysów różnicowych oraz pełnej dokumentacji odbiorowej. Czas poświęcony na zweryfikowanie wykonania całościowego, w wielu aspektach budowy hali wzbudził dodatkowe wątpliwości co do użytych materiałów, wątpliwości co do estetyki wykonania poszczególnych elementów jak chociażby wykonanie ciągu schodów czy poszycia dachu, tu bezzasadna zamiana płyt warstwowych PIR z RUUKKI na płyty PRUSZYŃSKI itd. Ponadto do dnia dzisiejszego pomimo licznych ponagleń od inwestora wykonawca nie wykonał zgodnie z harmonogramem oraz z dokumentacją projektową wraz z SST oraz wymaganiami SIWZ montażu ekranów akustycznych będącą elementem składowym dachu areny sportowej i trybunami.
REKLAMA

Według Ośko największym problemem jest to, co zrobiono na dachu.

Pojawiające się na boisku głównym ślady wody (często wyschnięte) oraz plamy na sufitach w pomieszczeniach pomocniczych sugerowały poważne problemy. Tłumaczenia Wykonawcy o rzekomych skroplinach nie przekonały mnie, więc postanowiłam wykonać oględziny dachu. Wykonano obszerną dokumentację fotograficzną w dn. 9 marca 2021. Materiał fotograficzny, jednoznacznie wskazuje na wadliwy montaż płyt, a nawet domniemam nieodwracalne zniszczenie ich. Jak wynika z dziennika budowy, montaż płyt był prowadzony bez nadzoru Kierownika Budowy. Stwierdzono ogromną ilość zniszczeń/zgniotów punktowych płyt wkrętami montażowymi, które na wskutek braku kalotek (kilkaset sztuk) trwale zniszczyły płyty. Mam prawo domniemać, że to skutkuje całościowym zniszczeniem poszycia dachu, ponieważ taki sposób montażu, doprowadził do ich deformacji - ostro ruga wykonawcę.
REKLAMACo ciekawe, radni nie wykazują żadnego zainteresowania halą.

Pojawiło się ogromne rozczarowanie faktami, że pomimo moich wielu próśb na kilku sesjach od stycznia tego roku począwszy, radni Klubu Gospodarnej Gminy wraz z przewodniczącą odrzucili punkt dotyczący problematyki hali" - ubolewa Ośko. "Wnioskowałam dwukrotnie o sesję w sprawie między innymi hali na początku marca, gdzie również nie spotkało się z aprobatą przewodniczącej. Pomimo mojego obszernego oświadczenia na ostatniej sesji w tej sprawie, to po upływie prawie dwóch tygodni radni Klubu Gospodarnej Gminy wraz z przewodniczącą nie okazali żadnych znaków zainteresowania się tym wartym ponad 6,5 mln obiektem.

W związku z zaistniałą sytuacją Anna Ośko odstąpiła od umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. Naprawy dachu dokona inna firma, a wykonawca  zostanie obciążony karami zgodnie z umową.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
52 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zrobić referendum i odwołać

Zrobić referendum i odwołać gospodarnych radnych , przewodniczaca rady, skoro nie chce im się pracować .

Chowają głowę w piasek bo im wstyd, że dopuścili do tego co jedyny narobił .

Przewodnicząca rady gminy

Przewodnicząca rady gminy podać do sądu za nie zwołanie na próśbe Pani komisarz sesji , zdaje się,  że w statucie gminy jest to zapisane.

Wychodzi na to, że ktoś

Wychodzi na to, że ktoś pójdzie siedzieć?

Przewodnicząca Rady Gminy  by

Przewodnicząca Rady Gminy  by miała godność i honor już dawno podała by się do dymisji, ale wcześniej była z rozdania Kłopotka, a teraz jest z rozdania byłego wójta złodzieja.Co do Hali Sportowej były wójt złodziej musiał zarobić nic nowego i pewnie się podzielić……

Reklama

kto tam biegał po tym dachu??

kto tam biegał po tym dachu?????

Kłopotek nie startuje

Kłopotek nie startuje przypadkowo ,raz trzeba zarobić pieniądze do biednej emerytury ,dwa przykryć przekręty byłego wójta złodzieja i działania Przewodniczącej Rady Gminy i członków Gospodarnej

Pani komisarz proszę o

Pani komisarz proszę o wytrwałość a mieszkańców żeby przejżeć na oczy  kogo wybieracie w wyborach. 

Czy oświadczenie komisarz

Czy oświadczenie komisarz jest potwierdzone przez Powiatowego Inspektora Nadzoru ?

Czy jej wywody to dalsza część gry politycznej ?

Samozwańcza ekspertka od wszystkiego ?

Reklama

Będzie miała wiele

Będzie miała wiele wątpliwości dopóki nie wygra wyborów ?

Jak mamy to zrozumieć ,dookoła fuszerki,oszustwa,radni też do niczego tylko ona jedna jedyna super bez skazy ,wszystko wiedzaca?

Lupka pukni się w łepetynę

Lupka pukni się w łepetynę,oskarżasz kandydata na wojta o przekręty ?

Nie jesteś anonimowy w internecie.

Za takie pomówienia będziesz odpowiada w trybie wyborczym przed Sądem.

Wykonawca ma prawo odwołania

Wykonawca ma prawo odwołania.Jeżeli zrobił fuszerke to zapłaci za to.Jezeli nie wszystko jest tak jak komisarz pisze to sprawa oprze sie o sąd.

Zobaczymy kto ma rację.

Ja tej osobie nie wierzę ani w jedno słowo.Oby się kobieta nie zgubiła w tych wszystkich oskarżeniach.Czy to nie przesada pomawiać  radę o brak zainteresowania domiemanymi fuszerkami przy budowie hali ?

I żeby nie było ,to jestem za uczciwą kampanią wyborczą oraz za rzetelnym rozliczaniem inwestycji.

Szanowna Rado Gminy,proszę

Szanowna Rado Gminy,proszę odnieść sie do zarzutów komisarz odnośnie braku zainteresowania nieprawidłowościami przy budowie hali.Dobrym posunięciem w tej sprawie byłoby zlecenie przez Radę audytu fachowej firmie ,ktora bezstronnie ,ale rzetelnie oceni sprawę hali.

Po drugie poroponuję Szanownej Radzie Gminy zlecenie ….szczegółowego audytu 6 miesięcy działania pani komisarz.

Rada ma prawo pozyskać informacje korzystając z usług biegłych w danym zakresie.

Nie musi słuchać  tylko komisarz.

Rada Gminy ma w swoim budżecie srodki  na tego typu ekspertyzy.

Mieszkancom należy sie bezstronna informacja.

Reklama

O układ się odezwał 

O układ się odezwał 

Do autora Rada Gminy w

Do autora Rada Gminy w Warlubiu. Uważam, że twój wpis jest żenujący. Po pierwsze piszesz w imieniu kogoś i to w sposób napiszę niesmaczny, społecznie nie do przyjęcia. Po drugie mieszkańcy już oceniają postępowanie radnych i dbanie o ich interesy. To, że zostali wybrani ,to nie znaczy ,że to oni są od stawiania jakiś warunków mieszkańcom. Chyba nie wiesz jaką powinni pełnić rolę radni.

Pani Komisarz powołać

Pani Komisarz powołać rzeczoznawców niech zbadają wykonanie z kosztorysem i wydadzą opinię. Kosztami obciążyć radnych gospodarnej. Jedynego też rozliczyć. 

Jestem za referendum,

Jestem za referendum, wymienić radnych

Oj zdziwicie się jak wybory

Oj zdziwicie się jak wybory wygra pana Kłopotek i wyjdą wtedy na jaw wszystkie sprawy pani komisarz. Nawet ukochany PiS jej nie pomoże. Ludzie wybiorą Kłoptka bo ten nie będzie siał zamętu. Warlubie chce wreszcie trochę spokoju.

Wierzę w uczciwość pani

Wierzę w uczciwość pani komisarz. Czytelniczko to co piszesz to jest pomówienie. Chcesz spokoju to się wyprowadź na bezludną wyspę. Ha,ha. Nie wiesz co piszesz. Straszysz kłopotkiem, że jak wygra to wyjdą na jaw wszystkie sprawy pani komisarz. Jakie? A w następnym zdaniu, że nie będzie siał zamętu, że Warlubie chce spokoju. Powiem Tobie, że na pewno mieszkańcy Gminy chcą uczciwych rządów wójta i radnych. 

Robin Hood w spódnicy!Św Anna

Robin Hood w spódnicy!Św Anna,rządzi od pół roku,nie potrafiła dopilnować inwestora,a teraz obrońca gminy,wybierzcie Ja zrobi takie czystki,jak na Pis-iora przystało!Gmina potrzebuje Męskiej ręki i basta.

Jako mieszkaniec okradanej

Jako mieszkaniec okradanej gminy Warlubie wzywam radę gminy do zabrania głosu a zwlaszcza radnych tzw o ironio godpodarnej gminy. Nie wymieniam tych nazwisk choć to osoby publiczne i mam prawo . Jeżeli nie zajmiecie stanowiska i nie wytłumaczycie się dlaczego nie interesowaliście się inwestycja hali za 6,5 mln to Komisarz powinna zglosi to tez do prokuratury.  Wstydzę się Was  Gospodarni.

Też jestem ciekawy dlaczego

Też jestem ciekawy dlaczego przewodnicząca nie podjęła tematu hali i odmówiła zwołania sesji. Pytanie : Komu służy? 

Michalak z kłopotkiem jeżdżą

Michalak z kłopotkiem jeżdżą po gminie i namawiają do głosowania.  Dlaczego? Dlatego że Michalak narobił przekrętów w gminie a klopotek miał to wszystko przyklepać żeby nic nie wyszło na jaw..  niestety jeden z nich pochwalił się tam gdzie nie powinien.  ” panie Michalak- jaki ty kiedyś byłeś dla mnie, to ja teraz będę taki dla ciebie”

Jestem za referendum w

Jestem za referendum w sprawie odwołania radnych. 

W obecnym stanie rzeczy są to ogromne niepokoje w związku z brakiem czegokolwiek co łączy się z logiką pracy na rzecz społeczeństwa , poszanowania ludzi. I właśnie tego należy się obawiać, bo są to rzeczy nacechowane niebytem. Wszystko ostatecznie zależeć będzie od nas.

Pani Aniu trzymam za panią

Pani Aniu trzymam za panią kciuki, oby Pani wygrała.Z taką radą na pewno źle się pracuje. Jestem pod wrażeniem ,jak dużo środków pozyskała Pani dla tej gminy w tak krótkim czasie. Tak dalej a mieszkańcy to na pewno docenią. Co niektórych radnych też ocenią. 

Gdy wygra pan kłopotek

Gdy wygra pan kłopotek wszytskie ekscesy i przekręty najepszego pana M. Zostaną zamiecione pod dywan, ręka rękę myje , i są na to zdjęcia 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Co jest grane?

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo