Artyści z całej Polski będą portretować Świecie. Prace posłużą do promocji miasta

W poniedziałek powitano uczestników pleneru malarskiego "Świecie na portrecie". Zrealizują oni pierwszy etap projektu, którego celem jest promocja walorów Świecia i okolic.

plener-portal-1

Projekt "Świecie na portrecie" to wspólne przedsięwzięcie Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz gminy Świecie. Jego pomysłodawczynią jest Monika Tom, dyrektor ośrodka kultury.

W poniedziałek w Centrum Działań Plastycznych Akademia powitano uczestników pleneru, nad którymi z ramienia OKSiR-u czuwać będą Urszula Kulczyk i Hanna Kawecka.

Z zaproszenia skorzystało sześcioro artystów: Piotr Starościc, Sylwia Zdzichowska, Wanda Piskorska, Maciej Malczewski, Waldemar Wesołowski i Waldemar Jan Zyśk.

Są wśród nich zarówno twórcy, którzy goszczą w Świeciu po raz kolejny, jak i osoby, które będą odkrywać miasto i gminę po raz pierwszy.

Plener, który potrwa do 14 sierpnia, to pierwszy etap projektu.

- Obrazy będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie w naszej Galerii Okno – zapowiada Monika Tom. – Później staną się częścią stałej ekspozycji w odrestaurowanym zamku.

Świecki plener ma charakter konkursu. Nagrodzone prace staną się motywem przewodnim materiałów promocyjnych, które zamierza przygotować Urząd Miejski w Świeciu.

Poniżej zdjęcia.

redakcja@extraswiecie.pl

Źródło: Urząd Miejski w Świeciu

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors