Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Autobus nagle zjechał z szosy i zatrzymał się na polu. Wiózł uczniów do szkoły [zdjęcia]

Chwile strachu przeżyły dzieci jadące autobusem do szkoły w miniony wtorek rano. Sytuacja była groźna i niewiele brakowało, aby kolizja miała trudne do przewidzenia skutki.

Udostępnij
323984389_585785039997090_5355648367961856927_n

Autobus nr 3 miał wypadek. Sytuacja jest opanowana, proszę się nie martwić. Rodzice uczniów z autobusu powiadomieni - poinformowała na swoim profilu na Facebooku Szkoła Podstawowa w Niewieścinie (gmina Pruszcz) we wtorek o godz. 8.26.

Do zdarzenia opisanego w poście na szkolnym profilu doszło nieco ponad pół godziny wcześniej, kilka kilometrów od Niewieścina.

We wtorek około godz. 7.50 w Zbrachlinie (na drodze Pruszcz-Zbrachlin) autobus szkolny należący do PKS, nagle zjechał z szosy po nasypie drogowym i zatrzymał się na polu.

Reklama
Reklama

Jak podają strażacy, oprócz kierowcy, w autobusie znajdowało się 11 uczniów i opiekunka.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Jedynie opiekunka źle się poczuła i zajął się nią zespół ratownictwa medycznego. Nie było jednak konieczności, aby zabierać ją do szpitala.

Strażacy z OSP w Wałdowie i komendy powiatowej w Świeciu odłączyli akumulkator w autobusie i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Reklama
Reklama

- W autobusie doszło do awarii układu pneumatycznego fotela kierowcy - wyjaśnia ogn. Michał Goliński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. - Fotel nagle się podniósł na sporą wysokość, uniemożliwiając prowadzenie autobusu kobiecie, która siedziała za kierownicą.

Osoby znajdujące się w autobusie mogą mówić o dużym szczęściu. Przy drodze rośnie sporo drzew. Pojazd wjechał między dwa z nich, omijając jedno z drzew o około metr.

- Gdyby uderzył w drzewo, skutki całego zdarzenia mogłyby być znacznie poważniejsze - przyznaje Michał Goliński.

Reklama
Reklama

Skończyło się jedynie na stratach materialnych oszacowanych wstępnie na 10 tys. zł: uszkodzeniu podwozia i zderzaka autobusu.

Po dzieci podstawiono autobus zastępczy.

Zobacz galerię zdjęć poniżej.

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Zdjęcia: OSP Wałdowo

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
41 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Czy była komisja która

Czy była komisja która powinna sprawdzić przyczynę co się naprawdę stało nie było autobus powinien być sprawdzone przez komisję skąd strażak wie że tak się stało ma uprawnienia do tego zbadsl stan autobusu 

Teraz inspekcji ruchu

Teraz inspekcji ruchu drogowego powinna zrobić przegląd wszystkich autobusów bo większość się nadaje……

A czy swoje prywatne

A czy swoje prywatne samochody macie sprawne  Janie 

Dzieci się skarżyły do

Dzieci się skarżyły do opiekunki ze Pani szybko jeździ a opiekunka nic 

Dlatego drzew nie powinno być

Dlatego drzew nie powinno być przy drodze! Cale szczescie ze w nie nie trafili. 

Moja córka z Mirowic zawsze

Moja córka z Mirowic zawsze mi mówiła że ta Pani zawsze szybko jeździ i rozmawia z opiekunką w czasie jazdy a teraz tragedia 

Ta łaska jeździ jak jakaś

Ta łaska jeździ jak jakaś poparzona temu radzę się przyjrzec 

Czy w urzędnicy w gminie nie

Czy w urzędnicy w gminie nie widzą jak ra Pani jeździ dojeżdżając do ronda szybko i na koniec hamuję czy opiekunka tego nie widzi 

Ta ,,szosa” to chyba zbyt

Ta ,,szosa” to chyba zbyt górnolotne stwierdzenie 

Niech powiat  sie zajmie

Niech powiat  sie zajmie drogą Z Dąbrowki do Jastrzębia.Dziura na dziurze.Ta droga nadaje do remontu.Zawieszenie mam rozwalone już przez tą drogie .

Co do Pana burmistrza i osób

Co do Pana burmistrza i osób odpowiedzialnych w gminie wszytko mają w dupie znowu śnieg napada i żadne drogi nie będą odśnieżone bo nie ma kasy 

Dobrre fotel uniósł się zbyt

Dobrre fotel uniósł się zbyt wysoko, przy awarią układu fotel opada na dół. Do góry pójdzie kiedy niewłaściwie zostanie ustawiony i najedziemy na koleinę. Dochodzi do wybicia fotelu i zablokowaniu go wysoko aby zadbać o komfort kierowcy. Jak by nie zapindalala po dziurkach jak szalona to by nogi w górze nie fruwały.

Co dzień przechodzi obok tych

Co dzień przechodzi obok tych autobusów i strach na nie patrzeć a co dopiero nim jechać 

Problem nie leży po stronie

Problem nie leży po stronie drogi czy kierowcy, problemem jest stan techniczny atobusów PKS,u wiem co piszę przeglądy które robi im stacja co pół roku są mocno naciągane wystarczy to sprawdzić  i sprawa się wyjaśni.

Jaki to k. ,, autobus szkolny

Jaki to k. ,, autobus szkolny” żeby nim być trzeba spelnić kilka warunkó, a nie tylko mieś dzieci w środku

Przestanie czepiać się

Przestanie czepiać się kierowcy i opiekunki. Pani z Mirowic- co ma rozmowa do niesprawnych autobusów? Warto pomyśleć przed napisaniem bzdur. Jeśli chodzi o szybką jazdę to nie uważam aby jeździli szybko ale za wolno też nie można skoro wystarczy że spóźnią się 5-10 min i już są zażalenia i skargi ze strony zniecierpliwonych mamusiek. Chyba ważne aby dziecko dotarło bezpiecznie na czas a nie pospieszacie kierowce i wtedy jest jak jest. Może warto byłoby pomyśleć zanim napiszecie głupoty sprawiając tym przykrość osób 3cich… Ehh

Do wszystkich komentujących

Do wszystkich komentujących co narzekają na kierowcę.. Po pierwsze jak jesteście tacy mądrzy to zapraszam za kółko takiego pojazdu. Po drugie ciekawe czy wam w osobowych takie sytuacje się nie zdażają..

Ciekawe czy ktoś sprawdzi

Ciekawe czy ktoś sprawdzi resztę tych autobusów czy musi dojść do większej tragedii

Może kopciuszek w końcu

Może kopciuszek w końcu zostanie zezłomowany. Za tym szrotem pod górkę w topolnie musiałem w dzień przeciwmgłowe włączyć bo nic nie było widać.

Nieistotne, że droga w takim

Nieistotne, że droga w takim stanie, że jedynie traktorem da się tam jeździć. Dla rządzacych „miastem” Pruszcz liczy się tylko to, że odpowiada za nią powiat a nie oni. To Burmistrz i ekipa jest tam tylko od parady? Nikt nie potrafi wyegzekwować od powiatu remontu drogi ?

Z jedej strony masakra że do

Z jedej strony masakra że do tego doszło ale z drugiej strony ludzie dobrze że nic poważnego się nie stało i że nie wjechali w drzewo bo wtedy to dopiero by było…

„Autobus nr 3 miał wypadek. „

„Autobus nr 3 miał wypadek. ” Jakim trzeba być debilem żeby tak straszyć rodziców. Do żadnego wypadku nie doszło tylko do kolizji. 

Same tęgie głowy. Ludzie,

Same tęgie głowy. Ludzie, lekarz psychiatra na was czeka. Myśliciele.

patrząc na nawierzchnie drogi

patrząc na nawierzchnie drogi to nie ma co się dziwić, że pneumatyka matyka siada. Tam nie ma 1 m bez płaskiej nawierzchni

Warto pomyśleć przed

Warto pomyśleć przed napisaniem bzdur. Jeśli chodzi o szybką jazdę to nie uważam aby jeździli szybko ale za wolno też nie można skoro wystarczy że spóźnią się 5-10 min i już są zażalenia i skargi ze strony zniecierpliwonych mamusiek. Chyba ważne aby dziecko dotarło bezpiecznie na czas a nie pospieszacie kierowce i wtedy jest jak jest. 🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

W środę po południu strażnicy miejscy ze Świecia dostali nietypowe wezwanie. Chodziło o wyciągnięcie z Wisły… orła. Ptak nie mógł wydostać się na brzeg...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama