Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

To będzie największa galeria handlowa w Świeciu! Gdzie i kiedy powstanie? Czy zagrozi Multiboksowi?

Ta wiadomość ucieszy zapewne większość klientów, ale niekoniecznie konkurencję, szczególnie właścicieli małych sklepów spożywczych, odzieżowych i obuwniczych.

Udostępnij
nowe-centrum-handlowe

Jak wynika z naszych informacji, inwestorem jest firma budowlana Arka Bud Invest spod Wejherowa, która stawia m.in. obiekty handlowe na zlecenie innych firm, ale też dla siebie. Galeria w Świeciu dołączy do kilku innych, którymi spółka zarządza sama.
REKLAMA

Arka Bud Invest kupiła już spory teren od Bricomarché (w kierunku ul. Wodnej). Dzięki planowanej w tym roku przez miasto budowie połączenia ulic Wodnej i Cukrowników, galeria zyska dogodny dojazd. Wystarczy tylko dobudować krótką nitkę, łączącą parking z nową ulicą.

Parterowy budynek będzie miał 8 tys. m kw. Nawet uwzględniając, że część zajmą magazyny i pomieszczenia socjalne, to i tak galeria będzie dysponowała ogromną, jak na lokalne warunki, powierzchnią handlową. Dla porównania, Multibox ma około 5 tys. m kw., a Kaufland i Tesco poniżej 2 tys. powierzchni sprzedaży.
REKLAMA

Reklama
Reklama

W przeciwieństwie do Multiboxu, który ma kształt zbliżony do litery „L”, a do każdego sklepu wchodzi się z zewnątrz, nowa galeria ma mieć bardziej zwartą bryłę architektoniczną. Część sklepów będzie znajdowała się wewnątrz i będzie do nich prowadziło jedno główne wejście, a część zostanie ulokowana po zewnętrznej stronie budynku z drzwiami „od podwórza”, jak w Multiboksie.

Jak ustalił portal Extra Świecie, w nowej galerii ma znajdować się m.in. Carrefour, Deichmann, gastronomia, butiki odzieżowe (na razie nie wiadomo, jakich marek).   

Aby galeria mogła powstać, miasto musi przygotować nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Stary plan zezwala tam na budownictwo do 2 tys. m kw., a nowa inwestycja będzie cztery razy większa.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Otworzy się w nowym oknie

- Przystąpiliśmy do pracy nad planem zagospodarowania. Będzie gotowy na początku przyszłego roku – potwierdza Wiesław Ratkowski, kierownik wydziału budownictwa i architektury Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Nowa galeria handlowa ma powstać do końca 2020 r.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (37)

  1. Tom

    8 lipca 2019 12:09

    Czy zagrozi multiboksowi? A

    Czy zagrozi multiboksowi? A czym on ma się bronić prócz tych paru śmiesznych sklepów? Zabawne

    • XxX

      8 lipca 2019 12:15

      To samo chciałam napisać!

      To samo chciałam napisać!

  2. Bla

    8 lipca 2019 13:01

    Mali przedsiebiorcy szykujcie

    Mali przedsiebiorcy szykujcie sie na upadlosc. Tak miasto dba o Wasze intresy!

    A firm produkcyjnych i uslugowych nie sa w stanie sciagnac do Świecia…

    • pewex

      8 lipca 2019 13:41

      kazdy niech dba o swoje

      kazdy niech dba o swoje interesy !! rolą miasta jest rozwój biznesowy i kulturalny a z czego miasto ma pieniadze jak nie z podatków po dokonanych inwestycjach …. z drugiej strony może mali przedsiebiorcy naucza sie handlu na normalnych marzach adekwatnych do jakości produktów…

      • Pifo

        8 lipca 2019 18:56

        Jak prywatna osoba

        Jak prywatna osoba/przedsiebiorca sprzedaje swoj grunt z mpzp na uslugi to gdzie ma Gmina cos do powiedzenia? Nie mamy gospodarki stwrowanej centralnie z limitami. Jest wopny rynek.nie zauwazyles? Pewex zgadzam sie z Toba. 

  3. Jola

    8 lipca 2019 13:30

    Bardzo brakuje jakiegoś

    Bardzo brakuje jakiegoś dużego marketu spożywczego. Wszędzie kolejki.  

    • Bart

      8 lipca 2019 19:32

      Widać, że Polakom zaczęło się

      Widać, że Polakom zaczęło się w dupach przewracać. Jakby bydło potrafiło się zachować w sklepie też by było zupełnie inaczej 

      • Bydło świeckie

        9 lipca 2019 00:50

        Ludzie są popierd…… Byłam

        Ludzie są popierd…… Byłam ostatnio w Tesco tam koło bankomatu i czekałam na koleżankę. Wydawało mi się że Ci ludzie nie mają ubikacji w domu. Kolejka do WC jak by coś za darmo dawali. A jedna pani to klamkę wnet wyrwała tak się jej chciało. Po nieudanej próbie opluła dzwi. Tylko współczuję ekipie sprzątającej która to musi sprzatac po takich śmieciach. Dziękuję za uwagę 

  4. AK

    8 lipca 2019 13:56

    No i super więcej i więcej

    No i super więcej i więcej obcych markietów , nie na takiej polityce buduję się dobrobyt , miasta ,państwa .

    • xD

      8 lipca 2019 14:12

      Nie myslisz xD

      Nie myslisz xD

      • AK

        8 lipca 2019 14:43

        Kolonialna mentalność.

        Kolonialna mentalność.

    • Marsjanin

      8 lipca 2019 15:08

      Miasta, państwa i galaktyki.

      Miasta, państwa i galaktyki.

      • AK

        8 lipca 2019 16:14

        Marsjanin ,to z pewnie z

        Marsjanin ,to z pewnie z galaktyki na sądowej,sądzac po sile argumentów.

  5. Kasia87

    8 lipca 2019 13:59

    I dobrze bo smiac sie chce z

    I dobrze bo smiac sie chce z malych prywaciarzy i ich gownianych interesow. 

    • Zazdrosna

      8 lipca 2019 15:06

      Dobrze jest się z kogoś

      Dobrze jest się z kogoś pośmiać – prawda?

    • Bart

      8 lipca 2019 19:34

      Możesz jechać do Grudziądza.

      Możesz jechać do Grudziądza. Kiedys w sklepach nic nie było I WSZYSCY ŻYLI  

  6. Hmmmm

    8 lipca 2019 14:14

    Dobrze rozumiem? Zmienia się

    Dobrze rozumiem? Zmienia się plan zagospodarowania tylko dlatego, żeby jeden inwestor mogl coś postawić? 

    A jak bede chciał postawić sobie dom niezgodny z miejscowym planem to szanowni państwo tez go zmienicie specjalnie dla mnie?!

    • Debil

      8 lipca 2019 15:05

      Nie zmienimy ponieważ twój

      Nie zmienimy ponieważ twój dom nie będzie służył społeczeństwu. No chyba, że masz zamiar postawić dom publiczny.

      • Do debila

        8 lipca 2019 15:25

        Nie łudź się szanowny „Debilu

        Nie łudź się szanowny „Debilu”, ze gdybys Ty, jako „Debil”, chciał postawić obiekt handlowy lub usługowy,to ktokolwiek zmieni mpzp pod twoje plany.

  7. Mac

    8 lipca 2019 17:55

    W nowej galerii na pewno będą

    W nowej galerii na pewno będą sklepiki typu Big Star, H&M, Cropp, czy inne, które cenowo nie zaszkodzą lokalnym kupcom, przyjrzyjcie się cenom Diverse, czy Takko… i po co te całe gadanie… jak otworzą to wszyscy pobiegniecie tam na zakupy i w dupie będziecie mieli „lokalnych”

  8. Maciej91

    8 lipca 2019 18:05

    Kiedys jak starzy czlowieka

    Kiedys jak starzy czlowieka wzieli na zakupy do fokusa w bydzi aby sobie cos kupic w croppie to czlowiek byl kims.. a teraz kazdy ciota bedzie mial takie ciuchy szczegolnie chude lamusy ponizej 75kg a tacy faceci teraz sa. Na bara i pada

    • Jaa

      8 lipca 2019 18:44

      Ciota  masakra sam nim jesteś

      Ciota  masakra sam nim jesteś….

    • Daruna

      8 lipca 2019 19:57

      Nieee, lepsze spaślaki i

      Nieee, lepsze spaślaki i ulańce powyżej 75kg  hahaha, w ogóle same mądre komentarze tu widzę… Masakra

    • Milkiway

      9 lipca 2019 15:00

      Jakże trzeba być płytkim i

      Jakże trzeba być płytkim i głupim, aby obrażać ludzi za ich posturę. I co mają do tego sklepy odzieżowe? To teraz tylko kafar ma dbać o siebie i dobrze się ubierać? Co ma waga do tego? Przykre. Ludzie coraz bardziej umysłowo ubodzy…

  9. ViniVici

    8 lipca 2019 20:06

    a niech budują, nie budują

    a niech budują, nie budują tego za nasze, tylko za swoje. Każdy kto ma troche większą sume inwestuje żeby mieć jeszcze więcej. Szkoda tylko, że tam gdzie kiedyś w Świeciu był przemysł to teraz stoją markety/galerie handlowe. Obecnie w Świeciu rośnie marketów jak grzybów po deszczu, a co się pojedzie na zakupy to pełne parkingi. A jeszcze czeka miasto otwarcie MC Donalda niedaleko KFC. Ciekawe czy delegacja miasta pojedzie na otwarcie jakże tej prestiżowej resturacji

  10. Peja

    9 lipca 2019 00:58

    A ja się k.. A pytam kto

    A ja się k.. A pytam kto zabrał przystanek z miasteczka. 

    • puknijsię

      9 lipca 2019 06:19

      Nie zabrał, tylko nowy

      Nie zabrał, tylko nowy stawiają. Wystraczy trochę pomyśleć, ale niektórych to boli.

  11. Mhhhmm

    9 lipca 2019 20:39

    Bardzo dobrze ze buduje się

    Bardzo dobrze ze buduje się nowa galeria większa i lepsza a nie jakiś taki marny multibox w końcu będą jakieś fajne sklepy 

  12. Patti

    10 lipca 2019 06:35

    Bardzo mnie to cieszy ,nowa

    Bardzo mnie to cieszy ,nowa praca będzie ,inne możliwości ,oby fajne sklepy powstały  sieciowe ,tymu H&M, Cropp, Reserved 

  13. Biegacz

    10 lipca 2019 09:34

    Słyszałem, że swój salon chce

    Słyszałem, że swój salon chce otworzyć w tym cenrum handlowym opel. To by było super

  14. KAR

    10 lipca 2019 12:37

    Fakt, jest wolny rynek, ale

    Fakt, jest wolny rynek, ale Świecie to przeciwieństwo Chełmna. Tam marketów jak na lekarstwo, bo władze dbają o lokalny biznes i jak chełminianin ma ochotę na zakupy w markecie, to przjeżdża do Świecia. Świecie jest co prawda bogatszym miastem od Chełmna, ale mimo wszystko kolejny market w kontekście szeroko pojętej normalności, nigdy nie będzie wartością dodaną…

    Chełmno za to góruje w innych sprawach, jak choćby oferta kulturalna i turystyczna. Tu nas po prostu miażdżą. Może, gdyby do Świecia wpadło TVP (lub TVPiS) z koncertem na całą Polskę, to byśmy trochę podgonili Chełmno..:)

    • Mieszkaniec

      10 lipca 2019 14:26

      Moim zdaniem mylisz się

      Moim zdaniem mylisz się porównując ofertę turystyczna i kulturalna Swiecia i Chełmna. Oferta turystyczna jest mierna w obydwu miastach (Jak zreszta w większości miast tej wielkości). Można sobie darować ten aspekt. 

      Porownajmy kulturę/rozrywkę.

      Swiecie ma mocne brzmienia, blues, orkiestry (są to kiludniowe, cykliczne wydarzenia o dużej jak na tak małe miasto skali), koncerty w decznie, co chwile imprezy plenerowe dla dzieci. Duzy nowy park w okolicy blankusza.

      Chelmno ma rozpadająca się starówkę z jedną ładnie utrzymaną ulicą (grudziądzka), za to wielu na niej ”smakoszy”. Ze wszystkich Chelminskich parków nie straszy tylko na nowych plantach (całkiem fajna strefa relaksu), jak na ironię najwieksza atrakcja w najładniejszym parku Chełmna jest…. widok na Swiecie 😉 wydarzenia kulturalne? 9hills, jarmark jaszczurczy (3 budy na krzyż, ale jak ktoś chce kupic skore z dzika czy owcy, a nie wybiera się w gory, to wydarzenie w sam raz dla niego….). Raz w roku walentynki i raz w historii koncert w TVP 2, gdzie dla 2 godzin muzyki zdezorganizowano zycie na starówce na tydzien.

  15. Sandra

    10 lipca 2019 13:16

    W sumie  dobrze  , bo by

    W sumie  dobrze  , bo by najmniej  nie będę musiała jeździć  po innych miastach  . Jeszcze  w Świeciu  powinien  powstać  Word  ( egzaminy ).

  16. ktos

    27 maja 2020 19:07

    ja tam sie ciesze :)) mam

    ja tam sie ciesze :)) mam nadzieje ze te butiki odziezowe to bedzie cos fajnego jak np. sinsay, cropp, new yorker i inne takie

  17. ????

    25 sierpnia 2020 20:33

    Co z tą galerią prawie koniec

    Co z tą galerią prawie koniec 2020r.??

  18. ????

    25 sierpnia 2020 20:34

    Co z tą galerią prawie koniec

    Co z tą galerią prawie koniec 2020r.??

  19. Xxx

    27 czerwca 2021 11:53

    Przydałby się Auchan 

    Przydałby się Auchan