Budynki szpitala będą jak nowe. Wkrótce ruszy remont wart grube miliony

Jeszcze w tym roku budynki Nowego Szpitala w Świeciu zostaną zmodernizowane. Co się zmieni?

nowy-szpital-16

REKLAMA

Termomodernizacja obejmie główny budynek szpitala oraz oddziału płucno-zakaźnego i paliatywnego. W obu zostaną wymienione okna, drzwi, docieplone zostaną dach i ściany.

Planowana jest modernizacja systemu centralnego ogrzewania i wymiana oświetlenia na energooszczędne. Elewacja zostanie pomalowana na biało-szaro.
REKLAMA

- Dzięki temu poprawi się estetyka budynków, a nowe instalacje powinny wpłynąć na obniżenie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej – mówi Marta  Pióro, rzecznik Nowego Szpitala.

Prace będą kosztowały 6 mln 254 tys. zł i potrwają do końca roku. Aż 85 proc. kosztów pokryje dofinansowanie unijne. Przetarg wygrała firma Libra ze Świecia.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Na biało szaro?? jak tak

Na biało szaro??
jak tak można ?

łłeeeee

W kolorowym szpitalu leczyć

W kolorowym szpitalu leczyć lepiej nie będą, ale zawsze umrzeć będzie milej.

Aż 85% z Uni ,a pisiory

Aż 85% z Uni ,a pisiory ciągle pierdzielą ,że Unia jest  -be ,gdzie mózgownice tych nad ludzi ?

na szaro.. czyli idealne

na szaro.. czyli idealne odzwierciedlenie tego co jest w środku. W sumie w szpitalach zazywczaj nie jest kolorowo. Podoba mi się

Ważne że remontują wła

Ważne że remontują wła#ciciele mogą się zmienić a budynki zostaną. Składki do UE my też wpłacmy nima nic darmo

P. rzecznik;a co z

P. rzecznik;a co z jakimkolwiek leczeniem? po co to remontować?……

A może czas zabrać się za

A może czas zabrać się za personel , pielęgniarki , więcej wyszkolonych lekarzy itd może warto w to zainwestować niż wiecznie wysyłać do szpitali w Grudziądzu czy Bydgoszczy!!! 

Libra??? Aż dziwne, sklep z

Libra??? Aż dziwne, sklep z płytkami i oknami na Mariankach a umowa na ponad 6 baniek.

Zainwestowali by te pieniądze

Zainwestowali by te pieniądze w pożądaną stołówkę, bo jeżeli by tak jak w szpitalu karmili w schronisku dla psów to by obrońcy zwierząt strajkowali dzień i noc ….

Lepiej te pieniądze przepić a

Lepiej te pieniądze przepić a budynki tej weterynarii zrównać z ziemią. 

Remont? Raczej najpierw

Remont? Raczej najpierw trzeba zwolnić tam ludzi . Przez czas epidemi umarło przez nich dwóch ludz , którzy byli wożeni karetka albo własnym samochodem. Zresztą bez epidemi dostać tam pomoc to jak wygrać 6 w totka. Największa umieralnia w regionie, i najgorsi pracownicy. 

A oddział chirurgii kiedy

A oddział chirurgii kiedy bedzie remontowany? Strach tam leżeć -łóżka bez hamulców, materace lozek nie idzie spac nie wspominając o scianach i lazienkach 

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors