Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

To był rok wielkich inwestycji w szpitalu psychiatrycznym [zdjęcia]

Mimo trudnej sytuacji w psychiatrii, szpital w Świeciu może pochwalić kolejnymi dużymi inwestycjami. Podczas czwartkowej uroczystości zaprezentowano efekty starań o różnego rodzaju dotacje, bo to właśnie dzięki nim poprawiają się warunki, w jakich przebywają pacjenci.

Udostępnij
inwest-czolo

Dariusz Rutkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu, z nieukrywaną satysfakcją prezentował efekty starań pracowników odpowiedzialnych za pozyskiwanie dotacji na inwestycje. Jak podkreślał, to właśnie dzięki ich pracy przeprowadzono w tym roku inwestycje za blisko 12 mln zł.

Największą z nich była przebudowa gmachu, w którym mieszczą się oddziały ogólne psychiatryczne III A i B. Łączny koszt wyniósł prawie 9 mln zł, z czego unijna dotacja wyniosła ponad 7 mln zł. Dzięki temu możliwe stało się także stworzeni bazy pod Centrum Zdrowia Psychicznego.

Kolejny powód do satysfakcji to wyremontowana za blisko 2 mln zł świetlica. O ile efekty prac, jakie wykonała firma Prof-Bud ze Świecia w przypadku oddziałów III A i III B można było oglądać tylko na zdjęciach, o tyle przemianę świetlicy obecni na spotkaniu mogli zobaczyć osobiście.

Reklama
Reklama

Czwartkowa uroczystość odbyła się właśnie w odnowionej świetlicy. W tym przypadku był to dzieło firm Agad.

Z myślą o najmłodszych podopiecznych szpitala, choć nie tylko oni się z tego ucieszą, stworzono za ponad 700 tys. zł ścieżkę edukacyjno-relaksacyjną w pięknym przyszpitalnym parku.

Oprócz alejek powstały też dwie wiaty, a także tablice informacyjne z opisami zwierząt, roślin i tematami dotyczącymi zaburzeń psychicznych. Całość jest oświetlona i monitorowana.

Reklama
Reklama

W podsumowaniu tegorocznych inwestycji wzięło udział wielu gości, m.in. Franciszek Koszowski, wicestarosta świecki, Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia, Paweł Knapik, zastępca burmistrza, Marek Smoczyk, sekretarz województwa, Jarosław Bąk, właściciel świeckiej firmy Prof-Bud, Jacek Chmarzyński, radny sejmiku wojewódzkiego i Jerzy Wójcik, przewodniczacy Rady Miejskiej w Świeciu.  

W programie uroczystości znalazły się też występy podopiecznych szpitala. Na scenie pojawili się zarówno dorośli, jak i młodzież.

Poniżej galeria zdjęć.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Realista

  30 września 2022 16:00

  Super, tylko same mury to nie

  Super, tylko same mury to nie wszystko. Podstawą działania każdej jednostki jest człowiek. No a w parze z inwestycjami w budynki szły cięcia w obsadzie personelu. Zatem dziś publikujecie zdjęcia VIPów, ale kto wie czy jutro nie będziecie publikować zdjęć prokuratorów działających na terenie szpitala. Wszak przerażające przykłady z Gdańska czy innych podobnych jendostek, gdzie ze względu na niewystarczającą obsadę, personel fizycznie nie był w stanie zapewnić odpowiedniej opieki i nadzoru, co doprowadziło do tragedii są aż nadto wymowne.

 2. Mama

  30 września 2022 16:12

  Mój syn od prawie 8 lat leczy

  Mój syn od prawie 8 lat leczy się psychiatrycznie , tak źle jak nas ostatnio personel szpitalny potraktował jeszcze nigdy nie było. W porównaniu z ostatnimi latami to przeszliśmy traumę. Lekarzy brak, ordynator zakręcony , nie idzie się z nim dogadać, ma swój świat, pielęgniarki kiedyś w miarę mile, teraz traktują cię jak wroga jak idziesz w odwiedziny. Najgorsza jest oddziałowa, która tylko patrzy kiedy kończy zmianę i biegiem do domku. Strasznie się tam pogorszyło, my byliśmy zmuszeni zmienić miejsce leczenia

 3. Maniek

  30 września 2022 16:38

  TaK dawniej tam było dobrze

  TaK dawniej tam było dobrze.teraz to człowiek bardziej chory z tamtąd wyjdzie zanim tam pujdzie.

 4. Anonim

  1 października 2022 11:56

  moze zaprosic tutaj na

  moze zaprosic tutaj na leczenie,terapie,relaks p.Radka z Chobielina za zbyt pochopne wpisy na Twitterze…

 5. Swika

  2 października 2022 13:55

  Pacjent się nie liczy.Lekarze

  Pacjent się nie liczy.Lekarze i personel przez 2 miesiące faszerowali mojego chorego brata lekami nie na tą chorobę, którą miał Otóż bez diagnozy to się działo, a tak naprawdę chory miał nowotwór, który dał znać już w szpitalu, ale nadal faszerowano chorego psychotropami.Bez diagnozy!!!!! Doprowadzono do 3 stadium nowotwora.Dopiero na własne żądanie pacjenta skończył się ten koszmar.Co to za służba zdrowia,co za lekarze?

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama