Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Była siedziba PZU zamieni się w budynek mieszkalny. Obok stanie też drugi blok. Ile lokali powstanie i jak będą duże?

Kiedy PZU stwierdziło, że budynek przy ul. Orzeszkowej w Świeciu jest zbyt duży i drogi w utrzymaniu, przeniosło się do mniejszego lokalu na ul. Klasztorną. Dawną siedzibę wystawiono na sprzedaż za 722 tys. zł.

Udostępnij
img_1729dd

Materiał sfinansowany przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

Taka cena widniała kilka miesięcy temu na jednym z portali ogłoszeniowych. Czy tyle właśnie zapłacili dwaj inwestorzy z Chełmna, czy utargowali niższą cenę, nie wiadomo.

Nowi właściciele zamierzają zmodernizować dawną siedzibę PZU i utworzyć tam 16 mieszkań na parterze i piętrze.

Reklama
Reklama

Na tym nie koniec, bo prostopadle do tego budynku ma stanąć nowy blok mieszkalny, trzypiętrowy, z użytkowym poddaszem. Będzie się w nim mieściło 12 mieszkań. Powierzchnia wszystkich 28 lokali wyniesie od 33 do 85 m kw.
REKLAMA

Między budynkami ma powstać teren rekreacyjny dla mieszkańców. Inwestorzy zapowiadają tez budowę miejsc parkingowych, dróg wewnętrznych i chodników, umożliwiających dojście od ul. Orzeszkowej i od ul. Wojska Polskiego.

Kiedy rozpoczną się prace? Na początku października inwestorzy złożyli wniosek w urzędzie miejskim o ustalenie lokalizacji inwestycji polegającej na przebudowie i zmianie sposobu użytkowania budynku.

Reklama
Reklama

- Jeśli nikt nie wniesie uwag, radni podejmą w ciągu 60 dni, a więc do początku grudnia, uchwałę, w której zostaną zawarte wszystkie szczegóły inwestycji – poinformowano nas w wydziale budownictwa i architektury Urzędu Miejskiego w Świeciu.
REKLAMA

Po opublikowaniu uchwały w wojewódzkim dzienniku urzędowym, inwestorzy mogą wystąpić o pozwolenie na budowę, na co czeka się około miesiąca.

Jak widać, cała procedura jest dość skomplikowana dla laika. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, można się spodziewać, że w styczniu właściciele nieruchomości dostaną wszystkie potrzebne dokumenty i będą mogli zacząć działać. Wszystko zależy od pogody i od tego, jak bardzo zależy im na szybkim rozpoczęciu prac.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (20)

 1. Swiecian

  11 października 2019 11:57

  A miasto nie mogło tego kupić

  A miasto nie mogło tego kupić?? I zrobić mieszkania, przecież ludzie czekają na mieszkania latami!!!!

  • mario9

   11 października 2019 12:04

   jak czekają? pełno jest

   jak czekają? pełno jest wystawionych na sprzedaż.Co chwile budują się nowe bloki.  Masakra kolejny co liczy tylko na 500+, mieszkanie+ i bezrobocie+

  • instruktor

   11 października 2019 12:05

   Ja pier…lę kolejny

   Ja pier…lę kolejny benificjent ops. Miasto ma mu dać mieszkanie. Za co? Idź do roboty i kup sobie. Na Mariankach budują pełno bloków. Wybierz sobie dewelopera, weź kredyt i mieszkaj jak chcesz, a nie dajcie mi za darmo, bo mi się należy.

   • Majk

    11 października 2019 12:17

    Czego ty oczekujesz od kogoś

    Czego ty oczekujesz od kogoś kto się podpisuje „Świecian”?

   • Swiecian

    11 października 2019 16:32

    No pracuję za 2200 brutto i

    No pracuję za 2200 brutto i za to mam kupic mieszkanie???? Śmieszny jesteś!! A po drugie mam mieszkanie ,ale jest dużo ludzi którzy wynajmują!!++

    • Jan

     14 października 2019 09:49

     To zmien prace, proste.

     To zmien prace, proste.

  • Ehh

   11 października 2019 14:17

   Do roboty i kup sobie. 

   Do roboty i kup sobie. 

  • toom77

   11 października 2019 18:17

   Zarób i kup sobie mieszkanie

   Zarób i kup sobie mieszkanie a nie za „krzywy” wszystko by chcieli ……..lenie ,nie roby tylko z naszych podatków chcą żyć.500+ .300+ i inne daniny szok! Ja wychowałem i wykształciłem 4 dzieci z własnej zarobionej kasy!

 2. Csw

  11 października 2019 13:30

  Jestem za. Do roboty i kupić

  Jestem za. Do roboty i kupić mieszkanie a nie tylko liczyć  na opiekę gminy,ops itp.

  • Reali

   11 października 2019 14:33

   Tak dwoje młodych po 1900zł

   Tak dwoje młodych po 1900zł na rękę bo takich mam na myśli niech wezmą kredyt 350tyś. I niech pracują 30lat by dać zarobić bankom.Albo lepiej niech wynajmują za1500zł miesięcznie od cwaniaków co mają 2i więcej mieszkań

   Chore, dajcie zarobić a potem rzucajcie takie rozwiązania

   • Anonim

    11 października 2019 14:43

    cwaniakom z nieba spadły 2

    cwaniakom z nieba spadły 2 lub więcej mieszkań?

   • Oburzony

    11 października 2019 14:46

    Każdy musi kiedyś pomyśleć o

    Każdy musi kiedyś pomyśleć o mieszkaniu, myślisz ze każdy pracuje za 5 tys miesięcznie?? Ludzie dostają po 2 tys i biorą kredyty bo chcą kupić mieszkanie…. Państwo PIS-u ja chcę, ja muszę mi się należy… Patologia!!!! Do roboty 

   • stary świeciak

    11 października 2019 17:38

    A kiedy było inaczej ciemny

    A kiedy było inaczej ciemny ludku. Obudź się człowieczku liczący na to, że kacze pomioty skrócą czas oczekiwania na w własne M. Pinokio obiecał w 2017 roku 100 000 mieszkań w ciągu dwóch lat, wybudowano…. ok. 900, jeszcze kilkadziesiąt lat i doczekasz swojego orgazmu.

  • Ala

   11 października 2019 16:21

   To się weź do roboty!!!! 

   To się weź do roboty!!!! 

 3. Anna

  11 października 2019 16:27

  Kupić?? Ciekawe jak ktoś

  Kupić?? Ciekawe jak ktoś zarabia najniższą krajową to za co ma kupić????? A jaki bank da kredyt na taką pensję??? Trochę trzeba myśleć ,a nie pisać co ślina na język przyniesie!!!!

  • Xd

   15 sierpnia 2021 02:34

   Tp jest święta prawda

   Tp jest święta prawda ciemnota co zarabia 5 tys tego nie kuma

 4. Xyz

  11 października 2019 16:45

  Nie rozumiem tego hejtu, to

  Nie rozumiem tego hejtu, to że ktoś ma mieszkanie z miasta nie oznacza, że nie płaci za niego czynszu czy opłat takich jak gaz, woda prąd. Państwo mylą chyba osoby które dostają mieszkania socjalne. Proszę się rozeznać w temacie 🙂 Jeżeli jest np samotna matka z dziećmi która pracuje ale zarabia max 2 tys plus alimenty to jak Państwo myślą dostanie kredyt z banku? Proszę myśleć logicznie ponieważ nie każdy jest patusem i żebrakiem który liczy na + 😉 

 5. kewin

  11 października 2019 22:30

  samotne matki zwykle są

  samotne matki zwykle są samotnymi matkami tylko na papierze, a konkubenta trzymają w łóżku biorąc od innego alimenty dodatkowo wpada więcej socjalów, bo tak im się bardziej opłaca. Nie trzeba nawet pracować

  • GAP.

   12 października 2019 13:00

   Sama prawda. Dysponuje lewym

   Sama prawda. Dysponuje lewym wyrokiem Sądu, załatwionym przez komornika. I delikwent szybko idzie do piachu. Pamiętam jedną komorniczkę jak upatrywała ojca dla jakiegoś dziecka, pokazywała go temu dziecku i wyjaśniała ,, że ten taki będzie płacił krawymi łazami do końca życia. ”

 6. Świecianin

  12 października 2019 10:35

  Czy wie ktoś może co to za

  Czy wie ktoś może co to za inwestor z Chełmna?

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama