Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Chcecie posłuchać Ani Rusowicz i Mroza? To rezerwujcie czas we wrześniu

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Blues na Świecie Festival. Wprawdzie stanie się to nieco później, ale odbędzie się kolejna edycja tej imprezy, na której można posłuchać nie tylko bluesowego grania.

Udostępnij
rusowicz

REKLAMA

Blues na Świecie Festival jest wydarzeniem, które napawa świecki OKSiR szczególną dumą. Dzieje się tak nie bez powodu. Pojawią się gwiazdy muzyki naprawdę dużego formatu. Nie tylko z Polski, ale też z zagranicy. Wbrew temu, co może sugerować nazwa imprezy, nie jest ona organizowana z wyłącznie z myślą o fanach tradycyjnego amerykańskiego bluesa.

Jak często podkreśla Tomasz Stanny, dyrektor artystyczny i pomysłodawca tego wydarzenia, blues to korzenie, z którego wyrosła większość współczesnych gatunków muzycznych. Stąd spora różnorodność stylistyczna wśród zapraszanych wykonawców.
REKLAMA

Tegoroczny Blues na Świecie Festival odbędzie się w dniach 11-12 września. Podczas piątkowego koncertu w amfiteatrze wystąpią Boogie Boys i Sebastian Riedel & Cree z programem „Wspomnienie” poświęconym zespołowi Dżem.

Tego samego wieczoru w Klubokawiarni Kultura zagrają The Swamp Shakers z Łotwy i Boogie Boys.

Sobotni koncert w amfiteatrze również rozpocznie się o godz. 19.00. Jako pierwsza na scenie pojawi się Ania Rusowicz. Potem jej miejsce zajmie Mrozu.
REKLAMA

O godz. 21.30 na dużej scenie Klubokawiarni Kultura wystąpią Richie Arndt z Niemiec i J.J.Band.

Za bilety na koncerty w amfiteatrze zapłacimy 50 zł za każdy dzień. Koncerty w klubokawiarni są bezpłatne.

Zgodnie z przepisami, które będą obowiązywać od 17 lipca, obiekty mogą być wypełnione tylko w połowie. Świecki amfiteatr obliczony jest na 3 500 osób. To oznacza, że do środka wejdzie tylko 1 750 osób. Te same ograniczenia dotyczą liczby miejsc w sali lustrzanej OKSiR-u.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Gruba Marycha

    12 lipca 2020 14:17

    Ja nie chcę słuchać Ani

    Ja nie chcę słuchać Ani Rusowicz, wolałabym posłuchać Romana Kostrzewskiego.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama