Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Chorzy mieli problem, aby dostać się w niedzielę do lekarza. W poniedziałek w szpitalu było jeszcze gorzej

W święta Bożego Narodzenia był problem ze znalezieniem pomocy lekarskiej w ramach podstawowej opieki zdrowotnej w Nowym Szpitalu w Świeciu. Przekonali się o tym zwłaszcza ci, którzy trafili tu w miniony poniedziałek. Wielu dostało się do lekarza dopiero w Chełmnie, Grudziądzu lub Bydgoszczy. Powtarza się historia z ubiegłych lat.

Udostępnij
nowy-szpital-20

Ci, którzy w święta chcieli skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej, jaką zgodnie z kontraktem z NFZ, powinien świadczyć Nowy Szpital w Świeciu, mogli mieć powody do narzekania.       

- W niedzielę 25 grudnia zadzwoniłem o godz. 14.00, aby zarejestrować chore dziecko z gorączką - relacjonuje nasz Czytelnik. - Okazało się, że zarejestrowanych jest już 35 osób. Nie w tym jednak problem. Mamy sezon grypowy, więc dużo osób choruje. Problemem jest natomiast dostęp do lekarza.

O godz. 16.30 ten jedyny lekarz opuścił szpital, aby pojechać na wizyty domowe. Został też wezwany, aby stwierdzić zgon.

Reklama
Reklama

- Nie wiem, o której ponownie się pojawił, bo już tyle nie czekałem, ale zapowiedziano, że jak wróci będzie tylko do godz. 20.00 - dodaje.

Czytelnik przyjechał do Nowego Szpitala w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, ale było jeszcze gorzej. Lekarza nie było wcale. Mieszkańcy blisko 100-tysięcznego powiatu, którzy tego dnia źle się poczuli, musieli szukać pomocy gdzie indziej.

- Podobno lekarz się rozchorował. Na miejscu nie było żadnego innego, który mógłby zająć się silnie gorączkującym dzieckiem. W podobnej sytuacji co ja było wiele osób. Ludzie musieli jeździć do Chełmna, Grudziądza i Bydgoszczy, żeby tam dostać się do lekarza - irytuje się nasz Czytelnik.

Reklama
Reklama

Co na to świecki Nowy Szpital?

- W niedzielę 25 grudnia na nocnej i świątecznej opiece był dostępny lekarz - podkreśla Marta Piório, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital. - Tego dnia przyjęto 91 pacjentów. Lekarz wyjeżdżał na wizyty domowe i do stwierdzenia zgonu.

Jak przyznaje Marta Pióro, w tym czasie lekarza rzeczywiście nie było.

- Zawsze są jednak pielęgniarki, które udzielają pomocy i informacji - twierdzi. - Niestety, w drugi dzień świąt z powodu choroby lekarza, nie udało się znaleźć nikogo na zastępstwo w tak krótkim czasie, ale w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia pomoc była udzielana w SOR i na oddziałach szpitalnych - wyjaśnia rzeczniczka Nowego Szpitala. 

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
65 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ten szpital to parodia 

Ten szpital to parodia 

Lekarz Ukrainiec odrazy do

Lekarz Ukrainiec odrazy do zwolnienia i nie dlatego że jest obcokrajowca tylko mam odczucie że on się nie zna na niczym 

Co to da że jest lekarz na

Co to da że jest lekarz na opiec nocnej czy jak to się nazywa skoro jest to zwykły cham i prostak który nie szanuje pacjentów. Pan doktor P….. potrafi się spóźnić ponad 1h30min i nie powiedzieć nawet przepraszam. Dodatkowo zero szacunku do pacjentów. Nie zbada tylko stwierdzi że każdy jest zdrowy i chodzi pacjentowi o wymuszenie lekarstw. Jeżeli się nie nadaje do pracy z pacjentami którzy potrzebują pomocy lekarza to niech spróbuję w kostnicy. (Oczywiście pisze to z pełnym szacunkiem do zmarłych)  Nie polecam Pana doktora P…… z Bydgoszczy 

26.12. Godzina 9.20 .

26.12. Godzina 9.20 . Przyjeżdżam do szpitala z dzieckiem z wysoką gorączka.  Pani która dba o czystość w szpitalu mówi że nie ma lekarza bo się rozchorował? To jest kpina . Znalazłam pomoc w Chełmnie i trafiłam na bardzo przyjemnego doktora . A co do Świecia to powtarza się epizod z poprzednich lat nagle w święta lekarz się rozchorował…

Podobnie zaczyna działać

Podobnie zaczyna działać ośrodek zdrowia w Drzycimiu nie mile pielęgniarki kore nie odbierają telefonu po 100 razy ludzie próbują się dodzwonić od 7 godziny a jak już się dodzwonią o 9 to już nie ma miejsca .nabranych pacjentów z pół powiatu i nie radzą sobie totalnie .

Reklama

Nocna i świąteczna opieka w

Nocna i świąteczna opieka w tym szpitalu to kpina.  Tydzień temu lekarz,który powinen przyjmować do 8.00 o 7.15 z piskiem odjechał na dyżur w innej placówce,natomiast ten który powinien być od 8.00 był grubo po 9.00

Byłam z dzieckiem 25.12 w

Byłam z dzieckiem 25.12 w szpitalu na wizycie, gdyż z ucha leciała ropa, dziecko kaszlało, miało katar i gorączkowało od 3 dni. Lekarz obadał tylko plecy, mówiąc że osłuchowo jest czysto, a do ucha nawet nie zajrzał!! Kazał kupić test na grypę i NIC nie przepisał! Kolejnego dnia byłam u innego lekarza i okazało się że dziecko ma zapalenie oskrzeli i ropne zapalenie ucha! To absurd jak potraktował lekarz w niedzielę niespełna dwuletnie dziecko z ropą z ucha, którą zgłaszałam! Kpina! Więcej po pomóc tam nie przyjadę, bo tylko straciłam czas, żeby dowiedzieć się tyle co przed!

Czemu nie zszedł lekarz z

Czemu nie zszedł lekarz z pediatrii żeby zbadać dzieci skoro tyle ich chorych było. Zawsze jest jakieś rozwiązanie tylko trzeba było pomyśleć. Dorosły sobie poradzi ale dzieci są bezbronne. 

Ciekawe co na to

Ciekawe co na to przedstawiciel powiatu w radzie nadzorczej szpitala? Pewnie powie, że jak poszedł to był super obsłużony

A kto reprezentuje interesy

A kto reprezentuje interesy tego 100-tysiecznego powiatu w szpitalu? Dariusz Woźniak, ten sam który co parę dni przedstawia swoje pomysly w kolejnych sprawach. Dostaje za to kasiorkę od wielu lat i dobrze się ma 

Reklama

To może teraz się wypowie

To może teraz się wypowie naczelny kolejarz Świecia filozof itd pan Dariusz. W…  Gdzie byli lekarze w święta? Czekamy na wyjaśnienie!!!! 

Tam to norma albo przyjmuje

Tam to norma albo przyjmuje cham albo nikt a nasi dobrzy lekarze odeszli w cholere bo prezesie szpitala nie patrzy na dobro ludzi tylko na swoją kieszeń i zawsze ma wytłumaczenie niech sam leczy się u tych konowałów których zatrudnia

Świecki szpital już dawno

Świecki szpital już dawno przestał być szpitalem a teraz co się dzieje to juz tylko i wyłącznie nadaje się do zbiorowych zgloszeń do prokuratury. Lekarz, dodam pseudo lekarz pochodzący z Ukrainy to jest cham i prostak, siostrzenica pojechała z dużą temperaturą do szpitala o godzinie 21.40 a on z mordą wyskoczył że pracuje tylko to 22 i idzie już do domu, po niej były jeszcze 2 mamy z bardzo chorymi  malutkimi dziećmi , i ten gbur powiedział że nikogo nie przymnie.

Nie mogę pojąć jak lekarz może tak traktować pacjentów,  my Polacy pomagamy im na każdym kroku, a oni nas jak idiotów.Czy to jest normalne!!!!

Szkoda słów co się tam dzieje

Szkoda słów co się tam dzieje. Lekarz jest po to aby leczyć.. i mają tyle pieniędzy za nic nie robienie.. niech się uczą od pań które pracują w sklepach. Są bardzo miłe a tam chamstwo. Ludzi tylko umieją wykończyć.   Nocna pomoc to tragedia. Nowy właściciel Szpitala powinien od razu zrobić z tymi lekarzami porządek . 

Tyle mądrych komentarzy ,

Tyle mądrych komentarzy , tyle mądrych ludzi dlaczego żadne z was nie poszło na medycynę ? 

Już układają tory do dworca

Już układają tory do dworca centralnego Świecie, pociąg już jest w parlinie czeka na wjazd. Lecą też do nas dwa samoloty z nowego Jorku trzeba szybko jakieś lotnisko zrobić. W razie czego jest plac na świecie w Jeżewie za dwa miliony zrobiony , mogą tam wylądować. Pamiętajcie ***** ***

Ten Baran co przyjmuje i nie

Ten Baran co przyjmuje i nie potrafi przeprosić jak się spóźnił ok 2 godziny powinien iść na hale produkcyjna do prywaciaża. Trzy razy taki numer i nara, szukaj se innej roboty a tu wpadnie jak gdyby nigdy nic i jeszcze cham z pyskiem do ludzi. Ta cała nocna i świąteczna pomoc to jest parodia.. albo się na jaśnie pana czeka bo przecież jemu wolno przyjechać później albo masz ci babo placek, pan doktor się rozchorował bidulek.. to od razu wiadomo że ściema bo to nie pierwsza i nie druga taka sytuacja… potem się dziwią że szpital ma zła opinie, a jaka ma mieć…. 

W nocy z 24 na 25 również nie

W nocy z 24 na 25 również nie było lekarza od 22 przynajmniej do 10 rana. Na szczęście pomogła miła pani doktor z Chełmna…

Czytać wypociny niektórych,

Czytać wypociny niektórych, warto? Nie warto. Przypuszczam, że niektórzy pisobolszewiccy hejterzy nawet nie mają pojęcia, gdzie znajduje się ” Nowy Szpital”. 

Dalej głosujecie na PIS…

Dalej głosujecie na PIS….będzie jeszcze lepiej.

Brak dyżuru aptek to jest

Brak dyżuru aptek to jest Kpina by za lekami trzeba było jechać do innego miasta !!!

Gdyby ten sam szpital

Gdyby ten sam szpital funkcjonował w większym mieście typu Poznań lub Gdańsk kwestią czasu byłaby poprawa lub likwidacja. Trzeba to przyznać ze smutkem ale nasz szpital jest „znany” w prominiu conajmniej 50 km i znaleźć nowych lekarzy napewno nie jest łatwo. Na tą opinię trzeba było pracować latami. 

Pani M. Pióro chyba nie wie o

Pani M. Pióro chyba nie wie o czym mówi… Może niech usiądzie na kilka godzin z goraczkującym dzieckiem i tłumaczy mu czemu musi tyle czekać… 19.12.22 lekarz przyjechał n 19.00 a płacone ma od 18.00. Żadnego „przepraszam za spóźnienie” tylko krzyknął na korytarzu „dobrze, zaczynamy tylko na wstępnie informuje, ze zwolnień nie wystawiam i antybiotyków na żądanie”… Brak słów…. 

Jak byla pomoc swiateczna w

Jak byla pomoc swiateczna w wamapie to nigdy nie bylo takiego problemu. Dwoch lekarzy dla dzieci i dla doroslych. A tutaj nie mamy nic. 

To troche jak z polskimi przetargami na drogi. Nic sie nie dzieje albo dzieje sie bardzo powoli. A po robocie nadaje sie czesto do remontu. 

Na ale ta oferta byla najlepsza, bo tansza od innych!

Tylko kasa sie liczy. 

Dlaczego teraz nikt z tych

Dlaczego teraz nikt z tych mądrych głów typu Woźniak itp się nie wypowie! Gdzie jesteście????  Gdzie są ludzie odpowiedzialni??? Halo wychodzimy z nor!!!!?? 

To jest totalne dno porażka

To jest totalne dno porażka też musiałem do Chełmna jechać do lekarza

W rejestracji siedzą 2 pindy pytam po co aż 2 ?

Ludzie.. Uczcie się,

Ludzie.. Uczcie się, dokształcajcie, przejmujcie sprawowanie władzy nad szpitalem, zróbcie porządek a nie gadacie w komentarzach jak to jest źle. Trzymam za Was kciuki 🙂

Tak to jest , gdy oddaje sie

Tak to jest , gdy oddaje sie szpitale w prywatne ręce , każda firma , a takim jest świecki szpital ,liczy na zarobek i nie będzie robiła rzeczy , które nie przynoszą zysku. Prosze zobaczyć szpital w Chełmnie , o ile jest wyżej w rankingach szpitali w Polsce. 

Niech se ukraincy do domu

Niech se ukraincy do domu jadą to na zdrowie wszystkim wyjdzie.

Lekarza na dyżurze nie ma

Lekarza na dyżurze nie ma (więc mu nie zapłacą), a kaska z NFZ na konto szpitala leci. 

Hahaha to jest żenada ten

Hahaha to jest żenada ten szpital a zwłaszcza Ci którzy ten szpital prowadzą i nie widza problemu. Pani doktor Ukrainka z kardiologii jest wybitnym tego przykładem. Skarg na nią milion i co …. i nic. Odradzam to miejsce wszystkim 

Ogólnie rzecz ujmując,

Ogólnie rzecz ujmując, leczenie w Świeciu w czasie świąt i nie tylko to parodia. Brak dostępu do opieki podstawowej, problemy z dyzurami aptek,, okulisty, endykronologa i pewnie wielu innych specjalistów w Świeciu nie uświadczysz. I dziwne tylko że taki Grudziądz czy Chełmno sobie z tym radzi. Może czas wymienić rządzących odpowiedzialnych za stan służby zdrowia w Świeciu, bo Ci pewnie dalej nie zareagują. Szpital skasuje za świąteczne dyżury, napisze pare bzdur wyjaśnienia i tak do następnego święta

To jeste najgorszy szpital .

To jeste najgorszy szpital ..całkiem niedawno trafiłam tam z tata który miał płytki oddech ból w klatce piersiowej oraz zsiniałą rękę .poszliśmy tam gdzie podjeżdżają karetki było ok 1 w nich Pan tam stwierdził ze to nie uraz i mam podejść do lekarza wejściem na nowy szpital .Ciagnelam tatę za sobą nikogo nie było czekaliśmy w bólu na korytarzu aż Pani Z Ukrainy zechce przyjść po kilku tel Pani z rejestracji .w między czasie przyszła Pani z dzieckiem również z Ukrainy.Lekarka przyszła i mimo to ze byliśmy pierwsi wchodzą do gabinetu mówi dziewczynka a my na sobie ale co ze ma wejść dziewczynka a nie my i pytam się jej ze byliśmy pierwsi żeby zbadała tatę a ona ze ona go nie zbada bo nie ma tu czym go zbadać i ze mamy wrócić na sor po prawie godzinie czekania !!A jak by to był zawał i co by się stało ?kto by za to odpowiedział !wrocilosmy na sor i zdenerwowana wytlumaczylaM ze nie chce nas ta Pani przyjac a oni między osób a kto jest ta i ta i ze to normalne i ze się w końcu zajmą tata .Ja płace podatki zeby tak to wyglądało kpina !Teraz rozumiem dlaczego ten szpital ma tak zła opinie .

a pani starosta prawie 100

a pani starosta prawie 100 tys.powiatu caly czas milczy,najwazniejsze,ze mimo wieku emerytalnego od pis-u dostala jeszcze 5 letnia kadencje oraz duza podwyzke,i zawsze na nia glosowano mimo,ze przyczynila sie do oddania szpitala spolce ze Szczecina…

Ostrzegam — ten portal jest

Ostrzegam — ten portal jest na usługach pana Woźniaka, ciągle go wychwala i usuwa niewygodne komentarze!!!!!

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Historia

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Przechodząca przez jezdnię 59-letnia kobieta została potrącona przez samochód.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Historia

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama