Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Co robi skarbnik starostwa w godzinach pracy? Za pieniądze podatników bawi się w politykę

Przeglądając na Facebooku profil Dariusza Woźniaka, skarbnika powiatu, można odnieść wrażenie, że doba to dla niego za mało. Polityka pochłania go tak bardzo, że oddaje jej się nawet od godz. 7.30 do 15.30. A więc w czasie, kiedy powinien zajmować się w starostwie zupełnie czymś innym, czyli pracą skarbnika. W końcu za to bierze brutto prawie 12 tys. zł miesięcznie.

Udostępnij
wozniak-11

Z redakcją portalu Extra Świecie skontaktował się Czytelnik zdziwiony polityczną aktywnością Dariusza Woźniaka na Facebooku w czasie godzn pracy.

- Jak to jest, że w okresie wyborczym promuje popieraną przez siebie Konfederację, wchodzi w dyskusje polityczne na Facebooku, prowadzi agitację w swoim własnym interesie jako radny gminy Świecie, zaprasza na wydarzenia organizowane przez jego stowarzyszenie Razem dla Świecia? - pyta nasz Czytelnik - Przykładów jest cała masa. To, co pan Woźniak robi po południu, to jego prywatna sprawa, ale to, czym się zajmuje w czasie godzin pracy, to już sprawa publiczna. U swoich konkurentów widzi źdźbło w oku, a belki w swoim nie widzi...
REKLAMA

Na poparcie swoich obserwacji Czytelnik przesłał nam kilkadziesiąt screenów z Facebooka, czyli graficznych zapisów obrazu wyświetlanego na monitorze komputera. Dotyczą one działalności Woźniaka - zupełnie nie związanej z jego obowiązkami skarbnika starostwa - w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Reklama
Reklama

Przejrzeliśmy facebookowy profil Dariusza Woźniaka. Widać z niego, że skarbnik żywo interesuje się transportem kolejowym. Wsród wielu postów na ten temat najnowszy zamieszczono w czwartek 31 października o godz. 13.15 (sprawdziliśmy, wrzucił go w czasie pracy, nie był wtedy na urlopie). Dotyczy budowy wiaduktu kolejowego w Pruszczu. Przy okazji krytykuje postawę władz Świecia:

(...) Tylko niestety władze Świecia bardzo sceptycznie podchodzą do planów rządowych związanych z programem Kolej Plus. Były burmistrz na swoim profilu mocno odcina się od tych inwestycji: "Kpina i szastanie publicznym groszem! Jeśli tyle ma kosztować remont 200 m torów, to ile kosztowałoby doprowadzenie linii kolejowej do Świecia, forsowane przez jednego z radnych miejskich Świecia". Tym radnym jestem oczywiście ja i zapewniam Państwa, że będę walczył o kolej z nie mniejszym animuszem (...)
REKLAMA


W środę 30 października o godz. 9.46 Woźniak udostępnia post swojego stowarzyszenia Razem dla Świecia, z ramienia którego został wybrany radnym, o pomyśle na zużyte znicze do ponownego wykorzystania. Czy rzeczywiście tym powinien zajmować się skarbnik w czasie pracy? Pomowaniem swojego stowarzyszenia? Robi to zresztą nie po raz pierwszy.

Woźniak lubi przeglądać przed południem internet, wyszukiwać rozmaite nowatorskie rozwiązania w różnych miastach i udostepniać je z komentarzami w rodzaju: Takie coś powinno być w Świeciu. Niestety, gmina jest przeciw, ale będę o to walczył.

Reklama
Reklama

I bardzo dobrze. Nikt nie dał obecnym władzom miasta monopolu na rację. Świeże pomysły zawsze są potrzebne. Tylko dlaczego nie robi tego po pracy? Dlaczego po raz kolejny lansuje się jako radny gminy Świecie w czasie, gdy za coś zupełnie innego płaci mu starostwo, a pośrednio my wszyscy?
REKLAMA


Ale prawdziwymi perełkami są posty z poparciem dla Konfederacji, której liderem jest Janusz Korwin-Mikke, w czasie październikowych wyborów parlamentarnych. Kontrowersyjne ugrupowanie znane jest m.in. z bardzo liberalnego podejścia do spraw ekonomicznych.

Apogeum przypada na poniedziałek i wtorek 14 i 15 października, tuż po niedzielnych wyborach. Znane są już wstępne, a potem pełne wyniki. Podekscytowany skarbnik starostwa nie potrafi sie powstrzymać od ogromnej aktywności na Facebooku. Oczywiście w godzinach pracy.

Wrzuca wyniki, linki do programów informacyjnych, komentuje, wdaje się w dyskusję z innymi osobami, m.in. z radną powiatową Katarzyną Kaczmarek-Sławińską na temat wyższości PiS (to radna) nad Konfederacją (to skarbnik). Lub, jak kto woli, odwrotnie - nad wyższością Konfederacji nad PiS.
REKLAMA
Ożywiona dyskusja, naturalnie  z przerwami i naturalnie w godzinach pracy, trwa przez dwa dni. Swego rodzaju podsumowaniem aktywności Dariusza Woźniaka w tych dniach niech będzie jego wpis-hołd złożony kandydatowi Konfederacji na posła (nie wszedł do Sejmu), Marcinowi Sypniewskiemu:

Reklama
Reklama

Bardzo dobry wynik to zasługa ogromnej pracy Marcinie. Bardzo żałuję, że tak niewiele zabrakło. Prawie 18 tysięcy oddanych głosów na Ciebie to czapki z głów. Masz aż o 10 tysięcy więcej niż wieloletni burmistrz Świecia Pan Tadeusz Pogoda. Wielka szkoda, że tak niewiele zabrakło. Mamy jednak przedstawicieli w Parlamencie. Trzymaj się i niech żyje wolność gospodarcza.

To post zamieszczony w poniedziałek 14 października o godz. 10.04, skarbnik potwierdził nam, że był wtedy w pracy.
REKLAMA

Zakończmy wzruszającym, pełnym patosu wpisem, brzmiacym jak polityczne credo Dariusza Woźniaka zamieszczonym w poniedziałek 23 września o godz. 7.22.

Reklama
Reklama

Silny i charyzmatyczny lider to osoba, która nie boi się nowych idei, eksperymentowania i pozwala szerokiemu gronu przedsiębiorców i mieszkańców partycypować w zarządzaniu miastem. Taki lider wyzwala pomysłowość i przedsiębiorczość, daje ducha eksperymentowania oraz otwiera szerokie horyzonty. A więc jest to jeden z paru warunków żeby przyciągnąć mieszkańców, turystów, ludzi młodych, przedsiębiorców do nowoczesnego miasta.

Woźniak nie napisał wprost, kto jest takim liderem. Ale pewnie Czytelnicy sie domyślą...
REKLAMA

Co na to wszystko skarbnik powiatu? Najpierw próbował przekonywać, że udzielał sie przede wszystkim, kiedy był na aurlopie, na chorobowym, albo w delegacji (jakby bycie w delegacji z pracy go usprawiedliwiało). Gdy jednak podajemy konkretne daty, kiedy zamieszczane były kontrowersyjne posty i prosimy go o sprawdzenie, okazuje się, że był jednak wtedy w pracy. Zaczyna więc tłumaczyć się inaczej.

Reklama
Reklama

- To, że przez 20 minut posiedzę na Facebooku, nie ma wpływu na wykonywane przeze mnie obowiązki. Wszystko zależy od dobrej organizacji pracy. Mam szerokie zainteresowania, pełnię różne funkcje i lubię wiedzieć bieżąco, co dzieje się dookoła mnie - argumentuje Dariusz Woźniak.

Czy to w porządku, że w czasie godzin pracy uprawia propagandę jednego ugrupowania i promuje się przy okazji jako radny Świecia?
REKLAMA

- Może czasami trochę się zagalopowałem - przyznaje. Zaraz jednak dorzuca: - Ale jeszcze raz zapewniam, że nie odbija sie to na mojej efektywności w pracy.

Reklama
Reklama

 A co z moralnym aspektem całej sprawy? Jak zareagowałby, gdyby w godzinach pracy jego odpowiedniczka w Urzędzie Miejskim w Świeciu, uprawiała na swoim profilu na Facebooku agitację polityczną, albo krytykowała posunięcia innego samorządu? Zapytaliśmy Woźniaka czy zna przypadki takiej facebookowej działalności u innych wysokich urzędników samorządowych w powiecie świeckim.

- Nie, ale mogę się mylić - odpowiada.

Do tematu wrócimy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (92)

 1. www

  7 listopada 2019 11:32

  Ale bajeczka, zaniepokojany

  Ale bajeczka, zaniepokojany czytelnik wysłał nam screeny 😀 Po tonie i jadzie wylanym w artykule widać kogo boli, obiektywność dziennikarska aż bije po oczach 🙂

 2. OCoChodzi

  7 listopada 2019 11:33

  Przecież na facebooku jest

  Przecież na facebooku jest cos takiego jak zaplanowane posty, które można ustawić o różnych godzinach.

  • Anonim

   7 listopada 2019 11:34

   Tak i wie co bedzie działo

   Tak i wie co bedzie działo sie nastepnego dnia? Bo komentuje wydarzenia na bieżaco.

   • OCoChodzi

    7 listopada 2019 11:36

    Chodzi mi o te dłuższe posty,

    Chodzi mi o te dłuższe posty, które wstawia. Każdy ma przerwę w pracy i może w niej robić co chce.

    • Jarek

     7 listopada 2019 11:43

     A Ty jesteś jego obrońcą z

     A Ty jesteś jego obrońcą z urzędu?

 3. Brawo

  7 listopada 2019 11:35

  Ojoj, darusiowi ktos wreszcie

  Ojoj, darusiowi ktos wreszcie dobrał sie do… A niech sie pochwali jak rok temu robił asobie kampanie w czasie pracy w starostwie w wyborach na burmistrza.

 4. Ciekawość

  7 listopada 2019 11:40

  Ciekawe ile osób tutaj

  Ciekawe ile osób tutaj komentujących jest obecnie w pracy 😉

 5. Jarek

  7 listopada 2019 11:41

  12 tysięcy?! Za co?!

  12 tysięcy?! Za co?!

  • 1

   7 listopada 2019 11:49

   Nie bronie presonalnie p

   Nie bronie presonalnie p.wozniaka, ale to jest ekonomista, pod jego piecza sa finanse powiatu, a jak wiemy  budzetem rzadzi dobrze.Tyle specjalisci zarabiaja, w kazdym urzedzie.

   • Buli

    7 listopada 2019 12:05

    To może niech nie przychodzi

    To może niech nie przychodzi ze dwa dni w tygodniu skoro ogarnia pracę co? Durne rozumowanie. 

    • haha

     7 listopada 2019 12:25

     durne to jest wypowiadanie

     durne to jest wypowiadanie się, kiedy nie umie się czytać ze zrozumieniem. Tam wyżej ktoś wyjaśnił za co dostaje takie pieniądze skarbnik, nie oceniał sytuacji opisanej przez obrażonego 'dziennikarza’ z extra świecie.

    • 1

     7 listopada 2019 13:40

       ja o chlebie, a ty o niebie

       ja o chlebie, a ty o niebie. 😀

 6. Monia

  7 listopada 2019 11:51

  Wyszło szydlo z Darka

  Wyszło szydlo z Darka Wozniaka. Jak ktoś o takiej pensji ma czelność wypisywać takie rzeczy w godzinach pracy? Ciekawe co wypisuje anonimowo. 

  • www

   7 listopada 2019 12:26

   takie, czyli jakie? 😀

   takie, czyli jakie? 😀

   • Monia

    7 listopada 2019 15:16

    Takie obrzydliwe. 

    Takie obrzydliwe. 

 7. Aga

  7 listopada 2019 11:54

  Niech pierwszy rzuci kamień

  Niech pierwszy rzuci kamień ten kto nie siedzi na FB w czasie pracy… 

  • 123

   7 listopada 2019 17:59

   Ja nie siedzę i nie widzę w

   Ja nie siedzę i nie widzę w tym nic dziwnego. 

  • Ja bez facebooka

   7 listopada 2019 19:53

   Ja też nie i można zyc

   Ja też nie i można zyc

 8. Gik

  7 listopada 2019 12:01

  Strasznie sie czyta te

  Strasznie sie czyta te wypociny. I choć nie jestem zwolennikiem D.Woźniaka to widać że autorowi tekstu zalazł za skórę i tylko po to napisał to coś. Żenada a nie dziennikarstwo

 9. sss

  7 listopada 2019 12:11

  Ponad połowa pracowników w

  Ponad połowa pracowników w godzinach pracy przeglada internet nie koniecznie w celach służbowych. W pewnym urzędzie w Świeciu miesiąc temu Pan kierownik wydziału był tak zajęty zakupami na allegro w swoim telefonie, ze anwet dzień dobry mi nie odpowiedział. Ale czy to jest powód żeby robić aferę? Praca wykonana należycie i tyle, a czy ktoś w tym czasie odpisał na kilka wiadomości na fb czy portalu aukcyjnym kogo to interesuje? Każdy ma prawo do 20 minut przerwy w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy. Napisanie posta trwa czasami 10 sekund więc idąc tym tropem myślenia można napisać 120 postów dziennie w czasie pracy i na to wykorzystywać swoją przerwę. Pozdrowienia dla wszystkich pracujących.

  • kika

   7 listopada 2019 18:22

   No jasne, że można się

   No jasne, że można się udzielać na facebooku w czasie pracy. Lekarz może , sędzia może , policjant też i nauczyciel i pani w sklepie. Dlaczego nie !

  • Liones

   11 listopada 2019 11:31

   20minut? Czy może 15?

   20minut? Czy może 15?

 10. Frrr

  7 listopada 2019 12:22

  A Państwo redaktorzy chyba

  A Państwo redaktorzy chyba się zatrzymali w czasie. Kto obecnie nie korzysta z internetu min. Źródła wiedzy jakim jest fb – zostaje w tyle. Dziennikarz też przegląda profile na fb czy insta i szuka informacji. To już nie szokuje?! Tylko stary mocher tego nie zrozumie! Proponuję zacząć się rozwijać a p. WOŹNIAK robi to świetnie. I nie zaniedbuje swoich obowiązków ani terminów. Zawsze jest przygotowany! 

  • 123

   7 listopada 2019 18:05

   Co Pan Darek robi świetnie?

   Co Pan Darek robi świetnie? Chyba autoreklamę i ferment i oczywiście na wszystkim zna się…. Śmiech na sali… 

  • Jarek

   8 listopada 2019 05:13

   „Źródła wiedzy jakim jest fb”

   Źródła wiedzy jakim jest fb”

   Takim samym źródłem wiedzy jest 'pudelek’. Według Ciebie…

 11. Mmmm

  7 listopada 2019 12:23

  Kto u was ma upośledzenie

  Kto u was ma upośledzenie umysłowe w redakcji 

 12. uuu

  7 listopada 2019 12:28

  Ponoć pan Darek zapytał o

  Ponoć pan Darek zapytał o finansowanie tego poratlu na radzie miasta i stąd ta zemsta, w postaci artykułu, który ma pana Darka obsmarować. Żenada.

  • karina

   7 listopada 2019 12:49

   To ten portl nie jest

   To ten portl nie jest portalem prywatnym, miasto je  finanuje???????? hmm 

   • Anonim

    7 listopada 2019 13:19

    Prywatnym, nie czytaj głupot.

    Prywatnym, nie czytaj głupot.

 13. Jan

  7 listopada 2019 12:38

  12 tys!!!! Za tyle można

  12 tys!!!! Za tyle można sobie na Facebooku posiedzieć!!! 

 14. Swieciak

  7 listopada 2019 12:53

  Wstyd Darku. 

  Wstyd Darku. 

 15. Anonim

  7 listopada 2019 13:18

  A Wy potraficie czytać ze

  A Wy potraficie czytać ze zrozumieniem. Nie widzicie, że tekst nie jest o tym czy Woixniak sobie w wolnym czasie kliknie na fejsa tylko o tym, że w czasie pracy w starostwie promuje sie na fejsie jako radny i promuje partię Korwina Mikke? Za to bierze te 12 tys.?

 16. hanysek

  7 listopada 2019 13:24

  Pan Wożniak wywiązuje się

  Pan Wożniak wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków. Nie każdy wie, że jest jednym z najlepszych skarbników powiatowych w całym naszym kraju. A pan panie Pudrzyński, kim pan jest?, może już czas, aby zmienił pan wykonywany zawód, ponieważ utracił pan potrzebny w pana zawodzie obiektywizm.

  • Anonim

   8 listopada 2019 19:01

   zgadzam sie z taka ocena..

   zgadzam sie z taka ocena…coraz mniej obiektywizmu dziennikarskiego i zajmowanie sie malo waznymi tematami a pan W.podejmuje chociaz w wielu kwestiach inicjatywe i rozmowy…a co robia i za ile panstwo starostwo???prosze o szszegolowy artykul panie redaktorze chociazby w sprawie szpitala powiatowego…czy tylko przecinaja wstegi i uczestnicza w otwarciach…

 17. Ż

  7 listopada 2019 13:32

  Andrzej chciałeś zabłysnąć to

  Andrzej chciałeś zabłysnąć to trzeba było się posypać brokatem 

 18. Kasia

  7 listopada 2019 13:34

  Wy się weźcie za tbs tam

  Wy się weźcie za tbs tam dopiero są oszustwa! I wszyscy o tym wiedzą czas to wszystko ujawnić 

  • Jprdl

   7 listopada 2019 14:06

   Za to jak i za nieszczęsnego

   Za to jak i za nieszczęsnego prezesa się nikt nie weźmie, niestety 

  • Olo

   7 listopada 2019 18:23

   Prawda

   Prawda

  • On

   7 listopada 2019 19:50

   Kasia jakie oszustwa?

   Kasia jakie oszustwa? Przybliz sprawę? 

 19. Wera

  7 listopada 2019 13:40

  Ta darmowa reklama MIEJSCÓWKI

  Ta darmowa reklama MIEJSCÓWKI  też wyszła wam do dupu jak ten artykuł 

 20. Pracodawca

  7 listopada 2019 13:46

  Ja jako pracodawca nie

  Ja jako pracodawca nie wyobrażam sobie, żeby moi pracownicy w godzinach pracy siedzieli na FB. Dlaczego Pani starosta na to pozwala?.

  Bo bardzo wątpię żeby nie wiedziała o tym!!!.

  • Monia

   7 listopada 2019 15:58

   Pozwala i pozwalac będzie, bo

   Pozwala i pozwalac będzie, bo ma w d. temat funkcjonowania swoich pracowników, a tego to się chyba nawet boi. 

  • Ctip

   7 listopada 2019 18:56

   Na służbowym komputerze nie

   Na służbowym komputerze nie wejdzie na fb bo jest zablokowany. A co robi na swoim telefonie czy prywatnym laptopie to Pana Woźniaka sprawa prywatna! Nawet w trakcie korzystania z toalety można poczytać fb na telefonie więc o co te krzyki?! 

 21. franciszek

  7 listopada 2019 14:43

  Wstydżcie się Pudrzynski.

  Wstydżcie się Pudrzynski. Warcholstwo i prywata przez was przemawia. Zabierzcie się do jakiejś uczciwej roboty.

 22. kewin

  7 listopada 2019 14:51

  Troche to słabe zajmować się

  Troche to słabe zajmować się inną pracą w pracy na koszt podatników. Rozmumiem gdyby trzeba było dorobić do minimalnej krajowej… ale w tej sytuacji brzmi to absurdalnie. Panie Darku nie ma szans na remont dworca w Terespolu, w Laskowicach może dopiero za 10lat.. a pan ekonomicznie sądzi o opłacalności budowania kolei do Świecia (maks do wysokości młynów), kolei która została zlikiwdowana po zburzeniu cukrowni, a wiele wcześniej zamknięte linie pasażarskie, bo były nierentowne.. i to w czasach kiedy niekażdy miał samochód. Ja obiecuje wybudowanie METRA, tylko dajcie te mielony z Unii, też ambitnie i nierealnie

 23. Www

  7 listopada 2019 15:53

  A inni radni nie wykonują

  A inni radni nie wykonują swojego mandatu w trakcie pracy? Co chwile widać niektorych na otwarciach lub innych interwencjach. A wywiady kiedy udzielają? Po 22?

  A profil OPS przez kogo jest zarzadzany w godzinach pracy Urzedu?

 24. ???

  7 listopada 2019 16:33

  Pomowaniem ?

  Pomowaniem ?

 25. Pusia

  7 listopada 2019 16:52

  Starostwo powinno zamknąć FB

  Starostwo powinno zamknąć FB I Instagram w godzinach pracy !  Tak jest w większości urzędach ! Brawo panie Pudrzyński , takie postawy urzędnikòw w czasie pracy trzeba  zdecydowanie tępić. Starosta powinien się tym zająć !u

 26. Dróżnik

  7 listopada 2019 17:07

  Panie Darku pan sie nie boi

  Panie Darku pan sie nie boi cała kolej za panem stoi.Pozdrowienia od PKP .My kolejarze czekamy na pana na wszystkich peronach zjednoczonej Europy,no i w Terespolu.

 27. Ma

  7 listopada 2019 17:11

  Bardzo polityczny ten artykuł

  Bardzo polityczny ten artykuł. Komus w redakcji chyba ten Pan zaszedl za skórę. 

 28. Kaja

  7 listopada 2019 18:07

  Praca to praca, a nie prywata

  Praca to praca, a nie prywata. A z tą koleją to chyba ma jakąś obsesję. 

 29. Lol

  7 listopada 2019 18:09

  Pan Darek przynajmniej

  Pan Darek przynajmniej interesuje się ludzmi i tym co dzieje się w Świeciu!! Z kazdym problemem można się zwrócić i pomoże, podpowie co i jak!!! A nasz burmistrz??? By wziął się za remontowane mieszkan bo LUDZIE czekają, chcą remontować na własną rękę, ale nie bo po co??? 

  • jaca

   7 listopada 2019 18:31

   weź idź do pracy, uzbieraj

   weź idź do pracy, uzbieraj pieniądze i sobie wyremontuj… wszystko chcieliby za darmo. Więceeeej 500+

  • Oko

   7 listopada 2019 18:44

   Mieszkanie za remont? tylko

   Mieszkanie za remont? tylko wtedy kiedy nie ma listy oczekujących na mieszkanie bo to wtedy będzie mieszkanie dla średniej klasy. Jeśli stać kogoś na remont to niech weźmie kredyt. Inaczej to dyskryminacja faworyzujaca ludzi którzy mają kasę na remont a ci co nie mają będą czekać, czekać i czekać…… I to jest ten kolejny rewelacyjny pomysł niektórych radnych z opozycji…. Szok

 30. 123

  7 listopada 2019 18:23

  Tłumaczenie że z powodu

  Tłumaczenie że z powodu aktywności na fb praca Pana Dariusza nie ucierpiała jest co najmniej śmieszne i nie na miejscu. Jestem ciekawa gdyby był właścicielem prywatnej i pracownicy pisaliby na fb to by ich pewnie jeszcze pochwalił.  Widać że w starostwie są równi i rowniejsi. A pracownikom zwraca uwagę że zużywają za dużo papieru do drukarki…. Szok….. 

 31. Oko

  7 listopada 2019 18:29

  Oj nie może ktoś cały czas

  Oj nie może ktoś cały czas przetrawić że nie został wybrany na burmistrza i musi cały czas udawadniac że byłby lepszy na tym stanowisku. Niestety wielu mieszkańców ma odmienne zdanie! I to jest piękne…. 

 32. czytelniczka

  7 listopada 2019 18:30

  Skoro w ocenie pana Dariusza

  Skoro w ocenie pana Dariusza siedzenie na FB to nie problem proponuję aby jutro wszyscy podlegli mu pracownicy regularnie wstawiali jakieś posty na FB albo cos komentowali. Ciekawe czy będzie miał odwagę zwrócić im uwagę?   

 33. Spiker

  7 listopada 2019 18:42

  Fame MMA: Pudrzyński vs

  Fame MMA: Pudrzyński vs Woźniak?

 34. Ela

  7 listopada 2019 18:49

  P.  Andrzeju  czy był już pan

  P.  Andrzeju  czy był już pan u psychologa lub psychiatrii może jakiś art. Odnosnie pana choroby 

  • KIK

   7 listopada 2019 19:42

   BRAWO Andrzej, nie daj się

   BRAWO Andrzej, nie daj się

  • Oko

   7 listopada 2019 19:48

   Szok jak można pisać takie

   Szok jak można pisać takie rzeczy i to dlatego że dziennikarz napisał prawdę. Sam D. W. przyznał że używa fb w godz. Pracy….. więc skąd ta złośliwość? Brawo p. Andrzeju tak trzymać! 

  • Ela

   7 listopada 2019 19:53

   P pudzinski czy my się znamy

   P pudzinski czy my się znamy ze pan zaczepia moja osobę na fb nieładnie 

   • Ela

    7 listopada 2019 20:25

    Proszę pana jeżeli pan w taki

    Proszę pana jeżeli pan w taki sposób zaczepia kobiety w internecie i myśli że z moją osobą też się uda to żegnam  a moja wypowiedz dotyczyła pana Adama więc… proszę darować sobie zaczepki co do kobiet i zająć się rodziną…żoną 

   • Ela

    7 listopada 2019 20:31

    P pudzinski proszę zająć się

    P pudzinski proszę zająć się rodziną…żoną  a nie zaczepiać kobiety w internecie. Moja wypowiedź dotyczyła p. Adama  więc….żegnam 

   • Julia

    7 listopada 2019 23:56

    Faktycznie trzeba mieć

    Faktycznie trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby napisać tak nieobiektywny artykuł. Jesteś człowieku skończony na niwie zawodowej, i na dodatek to straszenie Sądem. Wstydż się.

  • Ela

   9 listopada 2019 15:44

   P pudzinski proszę zająć się

   P pudzinski proszę zająć się czymś innym i nie podniecać się kom. Który pana nie dotyczy!!! To ja mogę zgłosić niekanie do prokuratury!!! 

 35. ak

  7 listopada 2019 19:45

  Bardzo tendencyjny artykuł ,

  Bardzo tendencyjny artykuł , może warto się zając prawdzymi problemami mieszkańców.

 36. Oko

  7 listopada 2019 19:51

  Ewidentnie bohater tego

  Ewidentnie bohater tego artykułu ma jakiś problem…. 

 37. Zdzisław

  7 listopada 2019 21:35

  Pan Dariusz jest inteligentny

  Pan Dariusz jest inteligentny i szkoda, że nie wygrał wyborów. Niech Pan nie poddaje się tym wszystkim prowokatorom. Dobrze, że Pan jest w tej Radzie. Dużo osób otwiera oczy. Ma Pan ciche poparcie wielu osób. Władza przemija szybko to tylko 4 lata. 

 38. KAMIKADZE

  7 listopada 2019 21:49

  No to się porobiło, na FB

  No to się porobiło, na FB Radny Dariusz WOŹNIAK wypisuje o prześladowaniach ze strony koalicji,o kneblowaniu ust,ograniczaniu wystapień Radnych. Trzeba zrozumieć cierpiętnika w jego osobie,skoro tak wszyscy ograniczają działalność Pana Radnego no to pozostaje wykorzystywać czas służbowy na lansowanie. Przypomnę tylko,że przy pewnej okazji Pan Woźniak usłyszał: „albo praca albo wybory” być może cytat niedokładny…, cóż może ten artykuł otworzy szerzej oczy Pani Starościnie.

 39. Endriu

  7 listopada 2019 22:26

  Pudrzyński kasuje komentarze

  Pudrzyński kasuje komentarze o swojej osobie. Sam o innych cuuuda pisze…. 

 40. Mieszkaniec 86-100

  8 listopada 2019 00:59

  Ci lekarze są potrzebni

  Ci lekarze są potrzebni zupełnie komuś innemu by wyleczyć się z choroby na chęć władzy. No cóż wyborcy wybrali tylko z powodzeniem się z wynikiem i oceną swojej osoby ma ktoś problem. Może lepiej przemyśleć porażkę i wyciągnąć wnioski niż dalej brnąć tą samą drogą. 

 41. Anonim

  8 listopada 2019 08:09

  • hanysek

   8 listopada 2019 09:47

   I wszystko jasne. Nadepnął na

   I wszystko jasne. Nadepnął na mackę świeckiej ośmiornicy, a ta postanowiła go zniszczyć. Wszystkie te układy mafijne powinny zostać wyjaśnione przez Prokuraturę, ale nie miejscową.

  • oko

   8 listopada 2019 10:02

   Chodzi o to, że szuka się zła

   Chodzi o to, że szuka się zła i powiązań tam gdzie ich nie ma zadając nawet dziwne interpelacje, a nie widzi się samemu tego co żle się robi i krytykuje wszystko nawet to co jest zrobione dobrze i zgodnie z prawem a inni to komentują i popierają. Chyba z niewiedzy i braku zrozumienia tematu … smutne.

   • hanysek

    8 listopada 2019 11:55

    Jeżeli radny składa zapytanie

    Jeżeli radny składa zapytanie, to należy udzielić mu wyczerpującej odpowiedzi, a nie osmarowywać Go w usłużnym portalu. To nie jest smutne. To rodzi uzasadnione podejrzenia.

    • On

     8 listopada 2019 16:01

     No cóż po przeczytaniu

     No cóż po przeczytaniu interpelacji, P. Andrzeju troszkę ten artykuł wygląda inaczej,. 

 42. Czytelniczka

  8 listopada 2019 15:47

  Czytam i oczom nie wierzę!

  Czytam i oczom nie wierzę! Pytanie brzmi: czy P. Woźniak zśmieszyła dziesiątki postów w godzinach pracy? Odpowiedź: tak! 

  Czy mieszkańcy maja prawo o tym wiedzieć: tak!

  reszta dyskusji to rozmydlanie tematu i tyle

 43. Czytelnik

  8 listopada 2019 17:22

  A niech sobie zamieszcza co

  A niech sobie zamieszcza co chce. Każdy tak robi i każdy ma w pracy jakąś przerwe.

  Połowa urzędników co chwile wychodzi na papierosa i to jakoś nikomu nie przeszkadza a zajmuje więcej czasu.

  Bez sensu ten artykuł

 44. Andrzej Pudrzyński

  8 listopada 2019 19:07

  Komentarze nie wnoszące nic

  Komentarze nie wnoszące nic nowego do dyskusji, poza komplementami pod adresem autora artykułu w rodzaju: ty pedale, psycholu, lecz się frajerze, jesteś pojeb…y, całuj Woźniaka w d…pę itd., itp. będą od tej pory usuwane (poza już zamieszczonymi). Wkrótce planuję kolejny tekst na temat wątpliwej aktywności skarbnika w czasie godzin pracy, więc proszę o zachowanie komplementów, wzbogaconych o nowy zasób pochlebst czy wręcz peanów na moją cześć, na ten następny artykuł 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Podatnik z wyboru

   9 listopada 2019 07:19

   Panie Autorze artykułu…

   Panie Autorze artykułu… Gratuluję wnikliwości. Każdy pracujący w administracji publicznej musi mieć świadomość że opinia publiczna ma prawo poznać sposób wykonywania tej pracy. Tym bardziej osob będących na świeczniku!  Pana Brawo!!! Bardzo Pana proszę o zainteresowanie się tematem budowy oświetlenia w Świeciu. Przy WP budowane oświetlenie zostało zlecone poza zamówieniami publicznymi prywatnej firmie jaką jest Enea wartość pewnie powyżej 1mln zl. Nie ogłoszono przetargu. Kto będzie właścicielem oświetlenia? W 2017 gmina ogłosiła przetarg na budowę oświetlenia, równolegle zleciła budowę części oświetlenia bez przetargu „zaprzyjaźnionej” firmie elektrycznej której okres działalności wynosi 1 rok. Dlaczego? Ciekaw jestem ile i za ile gmina zleciła robót budowlanych bez ogłaszania przetargów?

 45. yyy

  9 listopada 2019 09:36

  żenujący artykuł, nie jestem

  żenujący artykuł, nie jestem zwolennikiem pana Woźniaka, ale doceniam szukanie i wskazywanie przez niego nowych rozwiązań. aktywny radny.

  • Monia

   9 listopada 2019 14:51

   Jakie z tych rozwiązań

   Jakie z tych rozwiązań funkcjonuje w naszym powiecie? Takie, którego owy pan jest autorem? 

   • jan

    9 listopada 2019 16:08

    Pęd do szyn.

    Pęd do szyn.

 46. pruszczak

  9 listopada 2019 10:18

  TO  JEST CZUBEK GORY 

  TO  JEST CZUBEK GORY   LODOWEJ >W STAROSTWIE TAK PRACUJE  PAN WOZNIAK <A TAKZE  PAN  KOSZOWSKI  _ TYLkO PO imprEZACH I OTWIERA  . I SPIJA KAWY I ALI PAPIEROSY.W SKALI KRAJU NALEZALO BY POWROCIC DO STANU JAK NIE BYLO STAROSTW.ILE BYLO BY WIECEJ SRODKOW NA INNE CELE.

 47. Ewelina

  9 listopada 2019 11:03

  Mam tylko jedno pytanie. Czy

  Mam tylko jedno pytanie. Czy ci, co tak bronią aktywnośći politycznej w czasie godzin pracy pana Woźniaka występowaliby równie żarliwie w obronie  K. Kułakowskiekiego czy P. Knapika?

 48. Mieszkanka

  9 listopada 2019 16:08

  Brawo Paniw Andrzeju, wszyscy

  Brawo Paniw Andrzeju, wszyscy wiedzieli ze pan Dariusz politykuje w godzinach pracy. A wypisywanie tu obronnych postów pod różnymi pseudonimami przez kilku zwolenników nie tworzy opinii publicznej. Tylko Pan dziala tu z otwarta przyłbicą

 49. GAP.

  10 listopada 2019 10:14

  Owszem wrzuca pomysły do

  Owszem wrzuca pomysły do naśladowania, jak np. podświetlane przejście dla pieszych. I co przykleili odblaski koło dworca i gdzie one teraz są ? ,, Nasz ex Tadek ” dobrze zauwarza zawyrzone koszty remontu 200 metrów torów kolejowych. W końcu faktycznie za te fundusze mogły by drony latać. Jako jedyny dobry aspekt tego wszystkiego jest to, że ma odwagę o tym mówić.

 50. Zaniepokojony czytelnik

  14 listopada 2019 09:20

  Wychodzi na to, że w Świeciu

  Wychodzi na to, że w Świeciu mamy swój mały TVN, chociaż tu może raczej TVP, bo propoganda obu na poziomie nizszczym niż dno rowu Mariańskiego, ale jednak ewidentnie sprzyja opcji rządzącej. Serio? Dla was to, że znakomity skarbnik potrafi znaleźć czas dla zwykłych ludzi nawet w godzinach pracy jest tak straszne, a wałki i przekręty odpierdzielane przez Pogodynka i jego następcę to mały pikuś? Może zajmiecie się rzeczami istotnymi? 

  • Mieszkaniec 86-100

   15 listopada 2019 22:38

   No kolego Ty zatem jesteś

   No kolego Ty zatem jesteś wybitny i obiektywny i reprezentujesz tv chyba garażową czytając twoje wypociny z błędami ort. …i nie tylko… masakra… znawca się znalazł. Prawda w oczy kole a że  D.W. jest fajnie fantastą to już wiele osób wie patrz wynik ostatnich wyborów. Panie Darku niech Pan dalej tak pracuje to za 4 lata nie będzie Pan w ogóle konkurencją o fotek Burmistrza. Brawo….. za brak wyciągania wniosków z resztą nie po raz pierwszy.  Brawo!!!

 51. rnlaetah

  8 kwietnia 2020 02:11

 52. jeomobork

  14 kwietnia 2020 04:05

  hemp cbd https:/
  hemp cbd https://cbdoilwalmart.com/ cbd oil cbd online cbd oil online

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama