Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Co robi skarbnik starostwa w godzinach pracy? Za pieniądze podatników bawi się w politykę

Przeglądając na Facebooku profil Dariusza Woźniaka, skarbnika powiatu, można odnieść wrażenie, że doba to dla niego za mało. Polityka pochłania go tak bardzo, że oddaje jej się nawet od godz. 7.30 do 15.30. A więc w czasie, kiedy powinien zajmować się w starostwie zupełnie czymś innym, czyli pracą skarbnika. W końcu za to bierze brutto prawie 12 tys. zł miesięcznie.

Udostępnij
wozniak-11

Z redakcją portalu Extra Świecie skontaktował się Czytelnik zdziwiony polityczną aktywnością Dariusza Woźniaka na Facebooku w czasie godzn pracy.

- Jak to jest, że w okresie wyborczym promuje popieraną przez siebie Konfederację, wchodzi w dyskusje polityczne na Facebooku, prowadzi agitację w swoim własnym interesie jako radny gminy Świecie, zaprasza na wydarzenia organizowane przez jego stowarzyszenie Razem dla Świecia? - pyta nasz Czytelnik - Przykładów jest cała masa. To, co pan Woźniak robi po południu, to jego prywatna sprawa, ale to, czym się zajmuje w czasie godzin pracy, to już sprawa publiczna. U swoich konkurentów widzi źdźbło w oku, a belki w swoim nie widzi...
REKLAMA

Na poparcie swoich obserwacji Czytelnik przesłał nam kilkadziesiąt screenów z Facebooka, czyli graficznych zapisów obrazu wyświetlanego na monitorze komputera. Dotyczą one działalności Woźniaka - zupełnie nie związanej z jego obowiązkami skarbnika starostwa - w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Reklama
Reklama

Przejrzeliśmy facebookowy profil Dariusza Woźniaka. Widać z niego, że skarbnik żywo interesuje się transportem kolejowym. Wsród wielu postów na ten temat najnowszy zamieszczono w czwartek 31 października o godz. 13.15 (sprawdziliśmy, wrzucił go w czasie pracy, nie był wtedy na urlopie). Dotyczy budowy wiaduktu kolejowego w Pruszczu. Przy okazji krytykuje postawę władz Świecia:

(...) Tylko niestety władze Świecia bardzo sceptycznie podchodzą do planów rządowych związanych z programem Kolej Plus. Były burmistrz na swoim profilu mocno odcina się od tych inwestycji: "Kpina i szastanie publicznym groszem! Jeśli tyle ma kosztować remont 200 m torów, to ile kosztowałoby doprowadzenie linii kolejowej do Świecia, forsowane przez jednego z radnych miejskich Świecia". Tym radnym jestem oczywiście ja i zapewniam Państwa, że będę walczył o kolej z nie mniejszym animuszem (...)
REKLAMA


W środę 30 października o godz. 9.46 Woźniak udostępnia post swojego stowarzyszenia Razem dla Świecia, z ramienia którego został wybrany radnym, o pomyśle na zużyte znicze do ponownego wykorzystania. Czy rzeczywiście tym powinien zajmować się skarbnik w czasie pracy? Pomowaniem swojego stowarzyszenia? Robi to zresztą nie po raz pierwszy.

Woźniak lubi przeglądać przed południem internet, wyszukiwać rozmaite nowatorskie rozwiązania w różnych miastach i udostepniać je z komentarzami w rodzaju: Takie coś powinno być w Świeciu. Niestety, gmina jest przeciw, ale będę o to walczył.

Reklama
Reklama

I bardzo dobrze. Nikt nie dał obecnym władzom miasta monopolu na rację. Świeże pomysły zawsze są potrzebne. Tylko dlaczego nie robi tego po pracy? Dlaczego po raz kolejny lansuje się jako radny gminy Świecie w czasie, gdy za coś zupełnie innego płaci mu starostwo, a pośrednio my wszyscy?
REKLAMA


Ale prawdziwymi perełkami są posty z poparciem dla Konfederacji, której liderem jest Janusz Korwin-Mikke, w czasie październikowych wyborów parlamentarnych. Kontrowersyjne ugrupowanie znane jest m.in. z bardzo liberalnego podejścia do spraw ekonomicznych.

Apogeum przypada na poniedziałek i wtorek 14 i 15 października, tuż po niedzielnych wyborach. Znane są już wstępne, a potem pełne wyniki. Podekscytowany skarbnik starostwa nie potrafi sie powstrzymać od ogromnej aktywności na Facebooku. Oczywiście w godzinach pracy.

Wrzuca wyniki, linki do programów informacyjnych, komentuje, wdaje się w dyskusję z innymi osobami, m.in. z radną powiatową Katarzyną Kaczmarek-Sławińską na temat wyższości PiS (to radna) nad Konfederacją (to skarbnik). Lub, jak kto woli, odwrotnie - nad wyższością Konfederacji nad PiS.
REKLAMA
Ożywiona dyskusja, naturalnie  z przerwami i naturalnie w godzinach pracy, trwa przez dwa dni. Swego rodzaju podsumowaniem aktywności Dariusza Woźniaka w tych dniach niech będzie jego wpis-hołd złożony kandydatowi Konfederacji na posła (nie wszedł do Sejmu), Marcinowi Sypniewskiemu:

Reklama
Reklama

Bardzo dobry wynik to zasługa ogromnej pracy Marcinie. Bardzo żałuję, że tak niewiele zabrakło. Prawie 18 tysięcy oddanych głosów na Ciebie to czapki z głów. Masz aż o 10 tysięcy więcej niż wieloletni burmistrz Świecia Pan Tadeusz Pogoda. Wielka szkoda, że tak niewiele zabrakło. Mamy jednak przedstawicieli w Parlamencie. Trzymaj się i niech żyje wolność gospodarcza.

To post zamieszczony w poniedziałek 14 października o godz. 10.04, skarbnik potwierdził nam, że był wtedy w pracy.
REKLAMA

Zakończmy wzruszającym, pełnym patosu wpisem, brzmiacym jak polityczne credo Dariusza Woźniaka zamieszczonym w poniedziałek 23 września o godz. 7.22.

Reklama
Reklama

Silny i charyzmatyczny lider to osoba, która nie boi się nowych idei, eksperymentowania i pozwala szerokiemu gronu przedsiębiorców i mieszkańców partycypować w zarządzaniu miastem. Taki lider wyzwala pomysłowość i przedsiębiorczość, daje ducha eksperymentowania oraz otwiera szerokie horyzonty. A więc jest to jeden z paru warunków żeby przyciągnąć mieszkańców, turystów, ludzi młodych, przedsiębiorców do nowoczesnego miasta.

Woźniak nie napisał wprost, kto jest takim liderem. Ale pewnie Czytelnicy sie domyślą...
REKLAMA

Co na to wszystko skarbnik powiatu? Najpierw próbował przekonywać, że udzielał sie przede wszystkim, kiedy był na aurlopie, na chorobowym, albo w delegacji (jakby bycie w delegacji z pracy go usprawiedliwiało). Gdy jednak podajemy konkretne daty, kiedy zamieszczane były kontrowersyjne posty i prosimy go o sprawdzenie, okazuje się, że był jednak wtedy w pracy. Zaczyna więc tłumaczyć się inaczej.

Reklama
Reklama

- To, że przez 20 minut posiedzę na Facebooku, nie ma wpływu na wykonywane przeze mnie obowiązki. Wszystko zależy od dobrej organizacji pracy. Mam szerokie zainteresowania, pełnię różne funkcje i lubię wiedzieć bieżąco, co dzieje się dookoła mnie - argumentuje Dariusz Woźniak.

Czy to w porządku, że w czasie godzin pracy uprawia propagandę jednego ugrupowania i promuje się przy okazji jako radny Świecia?
REKLAMA

- Może czasami trochę się zagalopowałem - przyznaje. Zaraz jednak dorzuca: - Ale jeszcze raz zapewniam, że nie odbija sie to na mojej efektywności w pracy.

Reklama
Reklama

 A co z moralnym aspektem całej sprawy? Jak zareagowałby, gdyby w godzinach pracy jego odpowiedniczka w Urzędzie Miejskim w Świeciu, uprawiała na swoim profilu na Facebooku agitację polityczną, albo krytykowała posunięcia innego samorządu? Zapytaliśmy Woźniaka czy zna przypadki takiej facebookowej działalności u innych wysokich urzędników samorządowych w powiecie świeckim.

- Nie, ale mogę się mylić - odpowiada.

Do tematu wrócimy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
92 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ale bajeczka, zaniepokojany

Ale bajeczka, zaniepokojany czytelnik wysłał nam screeny 😀 Po tonie i jadzie wylanym w artykule widać kogo boli, obiektywność dziennikarska aż bije po oczach 🙂

Przecież na facebooku jest

Przecież na facebooku jest cos takiego jak zaplanowane posty, które można ustawić o różnych godzinach.

Ojoj, darusiowi ktos wreszcie

Ojoj, darusiowi ktos wreszcie dobrał sie do… A niech sie pochwali jak rok temu robił asobie kampanie w czasie pracy w starostwie w wyborach na burmistrza.

Ciekawe ile osób tutaj

Ciekawe ile osób tutaj komentujących jest obecnie w pracy 😉

Reklama

12 tysięcy?! Za co?!

12 tysięcy?! Za co?!

Wyszło szydlo z Darka

Wyszło szydlo z Darka Wozniaka. Jak ktoś o takiej pensji ma czelność wypisywać takie rzeczy w godzinach pracy? Ciekawe co wypisuje anonimowo. 

Niech pierwszy rzuci kamień

Niech pierwszy rzuci kamień ten kto nie siedzi na FB w czasie pracy… 

Strasznie sie czyta te

Strasznie sie czyta te wypociny. I choć nie jestem zwolennikiem D.Woźniaka to widać że autorowi tekstu zalazł za skórę i tylko po to napisał to coś. Żenada a nie dziennikarstwo

Reklama

Ponad połowa pracowników w

Ponad połowa pracowników w godzinach pracy przeglada internet nie koniecznie w celach służbowych. W pewnym urzędzie w Świeciu miesiąc temu Pan kierownik wydziału był tak zajęty zakupami na allegro w swoim telefonie, ze anwet dzień dobry mi nie odpowiedział. Ale czy to jest powód żeby robić aferę? Praca wykonana należycie i tyle, a czy ktoś w tym czasie odpisał na kilka wiadomości na fb czy portalu aukcyjnym kogo to interesuje? Każdy ma prawo do 20 minut przerwy w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy. Napisanie posta trwa czasami 10 sekund więc idąc tym tropem myślenia można napisać 120 postów dziennie w czasie pracy i na to wykorzystywać swoją przerwę. Pozdrowienia dla wszystkich pracujących.

A Państwo redaktorzy chyba

A Państwo redaktorzy chyba się zatrzymali w czasie. Kto obecnie nie korzysta z internetu min. Źródła wiedzy jakim jest fb – zostaje w tyle. Dziennikarz też przegląda profile na fb czy insta i szuka informacji. To już nie szokuje?! Tylko stary mocher tego nie zrozumie! Proponuję zacząć się rozwijać a p. WOŹNIAK robi to świetnie. I nie zaniedbuje swoich obowiązków ani terminów. Zawsze jest przygotowany! 

Kto u was ma upośledzenie

Kto u was ma upośledzenie umysłowe w redakcji 

Ponoć pan Darek zapytał o

Ponoć pan Darek zapytał o finansowanie tego poratlu na radzie miasta i stąd ta zemsta, w postaci artykułu, który ma pana Darka obsmarować. Żenada.

Reklama

12 tys!!!! Za tyle można

12 tys!!!! Za tyle można sobie na Facebooku posiedzieć!!! 

Wstyd Darku. 

Wstyd Darku. 

A Wy potraficie czytać ze

A Wy potraficie czytać ze zrozumieniem. Nie widzicie, że tekst nie jest o tym czy Woixniak sobie w wolnym czasie kliknie na fejsa tylko o tym, że w czasie pracy w starostwie promuje sie na fejsie jako radny i promuje partię Korwina Mikke? Za to bierze te 12 tys.?

Pan Wożniak wywiązuje się

Pan Wożniak wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków. Nie każdy wie, że jest jednym z najlepszych skarbników powiatowych w całym naszym kraju. A pan panie Pudrzyński, kim pan jest?, może już czas, aby zmienił pan wykonywany zawód, ponieważ utracił pan potrzebny w pana zawodzie obiektywizm.

Andrzej chciałeś zabłysnąć to

Andrzej chciałeś zabłysnąć to trzeba było się posypać brokatem 

Wy się weźcie za tbs tam

Wy się weźcie za tbs tam dopiero są oszustwa! I wszyscy o tym wiedzą czas to wszystko ujawnić 

Ta darmowa reklama MIEJSCÓWKI

Ta darmowa reklama MIEJSCÓWKI  też wyszła wam do dupu jak ten artykuł 

Ja jako pracodawca nie

Ja jako pracodawca nie wyobrażam sobie, żeby moi pracownicy w godzinach pracy siedzieli na FB. Dlaczego Pani starosta na to pozwala?.

Bo bardzo wątpię żeby nie wiedziała o tym!!!.

Wstydżcie się Pudrzynski.

Wstydżcie się Pudrzynski. Warcholstwo i prywata przez was przemawia. Zabierzcie się do jakiejś uczciwej roboty.

Troche to słabe zajmować się

Troche to słabe zajmować się inną pracą w pracy na koszt podatników. Rozmumiem gdyby trzeba było dorobić do minimalnej krajowej… ale w tej sytuacji brzmi to absurdalnie. Panie Darku nie ma szans na remont dworca w Terespolu, w Laskowicach może dopiero za 10lat.. a pan ekonomicznie sądzi o opłacalności budowania kolei do Świecia (maks do wysokości młynów), kolei która została zlikiwdowana po zburzeniu cukrowni, a wiele wcześniej zamknięte linie pasażarskie, bo były nierentowne.. i to w czasach kiedy niekażdy miał samochód. Ja obiecuje wybudowanie METRA, tylko dajcie te mielony z Unii, też ambitnie i nierealnie

A inni radni nie wykonują

A inni radni nie wykonują swojego mandatu w trakcie pracy? Co chwile widać niektorych na otwarciach lub innych interwencjach. A wywiady kiedy udzielają? Po 22?

A profil OPS przez kogo jest zarzadzany w godzinach pracy Urzedu?

Pomowaniem ?

Pomowaniem ?

Starostwo powinno zamknąć FB

Starostwo powinno zamknąć FB I Instagram w godzinach pracy !  Tak jest w większości urzędach ! Brawo panie Pudrzyński , takie postawy urzędnikòw w czasie pracy trzeba  zdecydowanie tępić. Starosta powinien się tym zająć !u

Panie Darku pan sie nie boi

Panie Darku pan sie nie boi cała kolej za panem stoi.Pozdrowienia od PKP .My kolejarze czekamy na pana na wszystkich peronach zjednoczonej Europy,no i w Terespolu.

Bardzo polityczny ten artykuł

Bardzo polityczny ten artykuł. Komus w redakcji chyba ten Pan zaszedl za skórę. 

Praca to praca, a nie prywata

Praca to praca, a nie prywata. A z tą koleją to chyba ma jakąś obsesję. 

Pan Darek przynajmniej

Pan Darek przynajmniej interesuje się ludzmi i tym co dzieje się w Świeciu!! Z kazdym problemem można się zwrócić i pomoże, podpowie co i jak!!! A nasz burmistrz??? By wziął się za remontowane mieszkan bo LUDZIE czekają, chcą remontować na własną rękę, ale nie bo po co??? 

Tłumaczenie że z powodu

Tłumaczenie że z powodu aktywności na fb praca Pana Dariusza nie ucierpiała jest co najmniej śmieszne i nie na miejscu. Jestem ciekawa gdyby był właścicielem prywatnej i pracownicy pisaliby na fb to by ich pewnie jeszcze pochwalił.  Widać że w starostwie są równi i rowniejsi. A pracownikom zwraca uwagę że zużywają za dużo papieru do drukarki…. Szok….. 

Oj nie może ktoś cały czas

Oj nie może ktoś cały czas przetrawić że nie został wybrany na burmistrza i musi cały czas udawadniac że byłby lepszy na tym stanowisku. Niestety wielu mieszkańców ma odmienne zdanie! I to jest piękne…. 

Skoro w ocenie pana Dariusza

Skoro w ocenie pana Dariusza siedzenie na FB to nie problem proponuję aby jutro wszyscy podlegli mu pracownicy regularnie wstawiali jakieś posty na FB albo cos komentowali. Ciekawe czy będzie miał odwagę zwrócić im uwagę?   

Fame MMA: Pudrzyński vs

Fame MMA: Pudrzyński vs Woźniak?

P.  Andrzeju  czy był już pan

P.  Andrzeju  czy był już pan u psychologa lub psychiatrii może jakiś art. Odnosnie pana choroby 

Bardzo tendencyjny artykuł ,

Bardzo tendencyjny artykuł , może warto się zając prawdzymi problemami mieszkańców.

Ewidentnie bohater tego

Ewidentnie bohater tego artykułu ma jakiś problem…. 

Pan Dariusz jest inteligentny

Pan Dariusz jest inteligentny i szkoda, że nie wygrał wyborów. Niech Pan nie poddaje się tym wszystkim prowokatorom. Dobrze, że Pan jest w tej Radzie. Dużo osób otwiera oczy. Ma Pan ciche poparcie wielu osób. Władza przemija szybko to tylko 4 lata. 

No to się porobiło, na FB

No to się porobiło, na FB Radny Dariusz WOŹNIAK wypisuje o prześladowaniach ze strony koalicji,o kneblowaniu ust,ograniczaniu wystapień Radnych. Trzeba zrozumieć cierpiętnika w jego osobie,skoro tak wszyscy ograniczają działalność Pana Radnego no to pozostaje wykorzystywać czas służbowy na lansowanie. Przypomnę tylko,że przy pewnej okazji Pan Woźniak usłyszał: „albo praca albo wybory” być może cytat niedokładny…, cóż może ten artykuł otworzy szerzej oczy Pani Starościnie.

Pudrzyński kasuje komentarze

Pudrzyński kasuje komentarze o swojej osobie. Sam o innych cuuuda pisze…. 

Ci lekarze są potrzebni

Ci lekarze są potrzebni zupełnie komuś innemu by wyleczyć się z choroby na chęć władzy. No cóż wyborcy wybrali tylko z powodzeniem się z wynikiem i oceną swojej osoby ma ktoś problem. Może lepiej przemyśleć porażkę i wyciągnąć wnioski niż dalej brnąć tą samą drogą. 

Czytam i oczom nie wierzę!

Czytam i oczom nie wierzę! Pytanie brzmi: czy P. Woźniak zśmieszyła dziesiątki postów w godzinach pracy? Odpowiedź: tak! 

Czy mieszkańcy maja prawo o tym wiedzieć: tak!

reszta dyskusji to rozmydlanie tematu i tyle

A niech sobie zamieszcza co

A niech sobie zamieszcza co chce. Każdy tak robi i każdy ma w pracy jakąś przerwe.

Połowa urzędników co chwile wychodzi na papierosa i to jakoś nikomu nie przeszkadza a zajmuje więcej czasu.

Bez sensu ten artykuł

Komentarze nie wnoszące nic

Komentarze nie wnoszące nic nowego do dyskusji, poza komplementami pod adresem autora artykułu w rodzaju: ty pedale, psycholu, lecz się frajerze, jesteś pojeb…y, całuj Woźniaka w d…pę itd., itp. będą od tej pory usuwane (poza już zamieszczonymi). Wkrótce planuję kolejny tekst na temat wątpliwej aktywności skarbnika w czasie godzin pracy, więc proszę o zachowanie komplementów, wzbogaconych o nowy zasób pochlebst czy wręcz peanów na moją cześć, na ten następny artykuł 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

żenujący artykuł, nie jestem

żenujący artykuł, nie jestem zwolennikiem pana Woźniaka, ale doceniam szukanie i wskazywanie przez niego nowych rozwiązań. aktywny radny.

TO  JEST CZUBEK GORY 

TO  JEST CZUBEK GORY   LODOWEJ >W STAROSTWIE TAK PRACUJE  PAN WOZNIAK <A TAKZE  PAN  KOSZOWSKI  _ TYLkO PO imprEZACH I OTWIERA  . I SPIJA KAWY I ALI PAPIEROSY.W SKALI KRAJU NALEZALO BY POWROCIC DO STANU JAK NIE BYLO STAROSTW.ILE BYLO BY WIECEJ SRODKOW NA INNE CELE.

Mam tylko jedno pytanie. Czy

Mam tylko jedno pytanie. Czy ci, co tak bronią aktywnośći politycznej w czasie godzin pracy pana Woźniaka występowaliby równie żarliwie w obronie  K. Kułakowskiekiego czy P. Knapika?

Brawo Paniw Andrzeju, wszyscy

Brawo Paniw Andrzeju, wszyscy wiedzieli ze pan Dariusz politykuje w godzinach pracy. A wypisywanie tu obronnych postów pod różnymi pseudonimami przez kilku zwolenników nie tworzy opinii publicznej. Tylko Pan dziala tu z otwarta przyłbicą

Owszem wrzuca pomysły do

Owszem wrzuca pomysły do naśladowania, jak np. podświetlane przejście dla pieszych. I co przykleili odblaski koło dworca i gdzie one teraz są ? ,, Nasz ex Tadek ” dobrze zauwarza zawyrzone koszty remontu 200 metrów torów kolejowych. W końcu faktycznie za te fundusze mogły by drony latać. Jako jedyny dobry aspekt tego wszystkiego jest to, że ma odwagę o tym mówić.

Wychodzi na to, że w Świeciu

Wychodzi na to, że w Świeciu mamy swój mały TVN, chociaż tu może raczej TVP, bo propoganda obu na poziomie nizszczym niż dno rowu Mariańskiego, ale jednak ewidentnie sprzyja opcji rządzącej. Serio? Dla was to, że znakomity skarbnik potrafi znaleźć czas dla zwykłych ludzi nawet w godzinach pracy jest tak straszne, a wałki i przekręty odpierdzielane przez Pogodynka i jego następcę to mały pikuś? Może zajmiecie się rzeczami istotnymi? 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Co jest grane?

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Policja nadal szuka sprawcy lub sprawców włamania do sklepu PSS Społem w Świeciu.

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Drewniany taras i pomosty nad Dużym Blankuszem przeszły niedawno gruntowny lifting.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo